Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Lesław Sobieraj o przeszłości i przyszłości…
2020-07-21, 14:12 Autor: Witold Żurawicki

Lesław Sobieraj o przeszłości i przyszłości opolskiego ZOO

Lesław Sobieraj o inwestycjach w Opolskim Zoo
- Ogród zoologiczny był jednym wielkim jeziorem – wspominał powódź z 1997 roku Lesław Sobieraj, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Opolu. – Są takie miejsca w ogrodzie, gdzie wody było na głębokość pięciu i pół metra.
Wskutek powodzi najbardziej ucierpiały drapieżniki, gdyż żaden z ogrodów nie chciał ich przyjąć i musiały sobie radzić same. Ostatecznie utopiły się. Ale 110 dużych zwierząt pracownicy ogrodu uratowali, rozwieźli po innych placówkach.

Powódź odcisnęła swoje piętno także w kolejnych latach funkcjonowania placówki. Otóż to właśnie po tym kataklizmie zdecydowano się na ograniczenie hodowli niektórych gatunków lub wręcz rezygnację z nich, na rzecz specjalizacji w innych. Dzisiaj chodzi o hodowlę zwierząt istotnych dla ochrony gatunku.

- Dziki kot zawsze będzie dzikim kotem. Nawet jak go wychowujemy od małego kociaka – zastrzegł Lesław Sobieraj, komentując sprawę udomowionej a następnie przekazanej jednemu z ogrodów zoologicznych pumy Nubia.

Dyrektor Lesław Sobieraj przyznał, że już w październiku będzie gotowy obiekt dla lwów i tygrysów. Jednak kiedy wprowadzą się do niego zwierzęta – nie wiadomo, gdyż z powodu pandemii COVID – 19 wymiany zwierząt między ogrodami zostały zahamowane.

- Myślę, że wiosna przyszłego roku jest tutaj realnym terminem – dodał Lesław Sobieraj.

Zobacz także

2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej 2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej 2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej 2020-09-17, godz. 12:27 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii… » więcej 2020-09-16, godz. 15:20 Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole - Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od… » więcej 2020-09-16, godz. 15:19 Dr Jarosław Szarek o działalności IPN i dbałości o pamięć narodową - Przystanek Historia to miejsce, gdzie IPN opowiada o naszych dziejach, o naszej aktywności - powiedział dr Jarosław Szarek, prezes Instytut Pamięci Narodowej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***