Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa: O jakości polityki…
2020-07-17, 16:41 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Młodzieżowa Loża Radiowa: O jakości polityki i votum nieufności

Młodzieżowa Loża Radiowa (17.07.2020)
Goście Młodzieżowej Loży Radiowej krytycznie o przeciwnikach politycznych i ich programach
- Na pewno nie jest to konstruktywne i merytoryczne posunięcie – powiedział Fabian Pszon (Solidarna Polska). Jego zdaniem próba odwołania ministra sprawiedliwości zaraz po wyborach prezydenckich to próba natychmiastowego ataku ze strony pozycji, odbicia się po przegranych wyborach.

- Prawem opozycji jest patrzenie władzy na ręce - zastrzegł Tomasz Wiciak (Polskie Stronnictwo Ludowe). Przypomniał, że PiS za rządów PO-PSL także składał vota nieufności wobec różnych ministrów. Wiadomo, że Prawica ma większość w sejmie i obroni swoich ministrów, ale powinna też wyjaśnić wszelkie niewiadome.

- Votum nieufności nie jest tylko dlatego, że my nie wiemy wielu rzeczy – podkreślił Amadeusz Hoffman (Lewica). I zarzucił rządzącym wykorzystywanie policji i prokuratury do celów politycznych, brak wyjaśnienia afery związanej z respiratorami, brak transparentności w wydawaniu pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości itp.

- Politycy Prawa i Sprawiedliwości pokazują, że nie szanują wyborców – zastrzegł Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci). Jako przykład podał między innymi zapowiedzi repolonizacji mediów, brak wyjaśnienia afer. Dlatego opozycja – z braku informacji o tych sprawach – złożyła vota nieufności.

- To wszystko prawda, brzmi mocno i dobrze się sprzedaje w obecnej polityce - stwierdził Mariusz Janczuk (Korwin – Konfederacja). - Ale przypominam panom, że wszystkie ugrupowania, jakie reprezentujecie, już rządziły. W polskiej polityce nie ma merytoryki.

Zobacz także

2020-09-16, godz. 15:18 Dr Agnieszka Gawlik o tym, jak zorganizowana jest nasza służba zdrowia i jak poprawić jej funkcjonowanie - Wydaje mi się, że jest to krok naprzód – tak oceniła przekazanie kompetencji w zakresie zlecania testów na koronawirusa lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:30 Bartosz Maziarz i Bartłomiej Pater o sytuacji na Białorusi i naszym bezpieczeństwie - Mamy patową sytuację na Białorusi – powiedział dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. – Na pewno widzimy osłabienie Łukaszenki. - To jest… » więcej 2020-09-15, godz. 13:25 Ryszard Galla o tym, że opozycja powinna wychodzić ze swoimi propozycjami i uważnym przyglądaniu się rekonstrukcji… - Dogadywanie się rządzącym idzie jak po grudzie, a jeśli mówimy o opozycji to życzyłbym sobie by była bardziej mobilna - mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-09-14, godz. 14:33 Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych - Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-14, godz. 14:32 Beniamin Godyla o wyborach na szefa klubu PO w senacie i "Nowej Solidarności" Rafała Trzaskowskiego - Rafał Trzaskowski powinien projekt „Nowej Solidarności” z kimś przedyskutować i komuś ten projekt przekazać, żeby zagospodarować tę rzeszę ludzi… » więcej 2020-09-11, godz. 16:18 Młodzieżowa Loża Radiowa o kontroli w Opolskim urzędzie marszałkowskim oraz o "Piątce dla zwierząt" Naszymi gośćmi byli: Paulina Klag z Lewicy Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS Jarosław Draguć z Młodych Demokratów Michał Maliński z Konfederacji… » więcej 2020-09-11, godz. 16:10 Aneta Paczos o funkcjonowaniu agencji pracy i rynku pracy - Wśród naszych wartości jest orientacja na klienta, ale przy pełnej uczciwości wobec pracownika - powiedziała Aneta Paczos, współwłaścicielka agencji… » więcej 2020-09-10, godz. 15:22 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" O recesji na Zachodzie i za oceanem, która może zagrozić Posce Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Kuliś z BCC dr Witold Potwora z WSzZiA w Opolu » więcej 2020-09-10, godz. 14:40 Prosto z Sejmu: gościem Magdaleny Ogórek był wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed - To bardzo ciekawe spotkanie biznesu z rządem, ale także z opozycją - powiedział między innymi o Forum Gospodarczym w Karpaczu wiceminister rodziny, pracy… » więcej 2020-09-09, godz. 15:54 Bartłomiej Stawiarski o inwestycjach w Namysłowie i stanie finansów gminy - Przez pandemię straty w budżecie to około 4-5 mln złotych na 130 mln budżet - powiedział w Loży Radiowej burmistrz Namysłowa, Bartłomiej Stawiarski. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***