Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sabina Nowosielska o tym jak Kędzierzyn-Koźle radził…
2020-07-15, 15:18 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Sabina Nowosielska o tym jak Kędzierzyn-Koźle radził sobie z pandemią, o zapowiedziach reformy samorządów, wizycie Rafała Trzaskowskiego i inwestycjach

Sabina Nowosielska o tym, jakie konsekwencje dla samorządów mogą nieść ze sobą wyniki elekcji
- Sama jedyna zostałam w urzędzie, wszystkich wysłałam na pracę zdalną – mówiła o początkach pandemii w Kędzierzynie-Koźlu Sabina Nowosielska, prezydent miasta. Przypomnijmy, że koronawirusem zaraziło się kilkanaście osób pracujących w urzędzie.
- Aktualnie testujemy kamerę termowizyjną która na dużym ekranie wyświetla temperaturę osób, które chcą wejść do urzędu. Na razie nie zdarzyło się, by ktoś miał więcej niż 36,6 stopni, ale od razu ochroniarz wie, ze dana osoba nie może puścić dalej. Oczywiście są maseczki albo przyłbice, kto chce może założyć rękawiczki, ale mamy płyny i jest ich dużo. Nie przyjmujemy jeszcze mieszkańców na piętrach, na dole są punkty recepcyjne, ale chcemy je też poszerzać, żeby zapewnić komfort obsługi – mówiła Sabina Nowosielska.

W Loży Radiowej nie zabrakło powyborczego komentarza. Przypomnijmy, że kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski gościł w mieście dwukrotnie, prezydent Nowosielska była na jednym z nich. Rafał Trzaskowski w II turze wyborów zdobył 60,0% głosów w mieście. W skali kraju jednak pokonał go Andrzej Duda.

- To było duże spotkanie z mieszkańcami i sama byłam zaskoczona, że przyszło tyle osób. Myślałam sobie, że przecież to poniedziałek, 10.00 godzin, a okazało się, że są tłumy. Mieszkańcy chcieli zobaczyć kandydata, jak mówi, jak się zachowuje i to co było fajne, to to, że po 25 minutach przemówienia, został na kolejne pół godziny i spędził je z mieszkańcami – mówiła prezydent Kędzierzyna-Koźla, a komentując finalny wynik wyborów stwierdziła „ to jest święto demokracji, wygrywa demokracja i trzeba ten wynik uznać”.

Zobacz także

2020-09-09, godz. 15:53 Bartosz Kuświk o tym, jak uczcić powstania śląskie - Chodzi o to, by także poza Opolszczyzną pokazać, że mamy powstanie zakończone sukcesem - powiedział dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu Śląskiego… » więcej 2020-09-08, godz. 13:28 Dorota Piechowicz-Witoń o działalności trzeciego sektora w pandemii, inicjatywie lokalnej i Opolskiej Radzie Działalności… Dla organizacji pozarządowych to będzie pracowita jesień… O inicjatywie lokalnej, ale i o starcie głosowania na kandydatów do Opolskiej Rady Działalności… » więcej 2020-09-08, godz. 13:19 Lesław Tomczak o wyzwaniach dla oświaty na pandemiczny czas - Wspólnym mianownikiem tych dwóch instytucji jest dobro szkoły, ucznia i nauczyciela- wyjaśnił Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek… » więcej 2020-09-07, godz. 16:00 Violetta Porowska o rekonstrukcji rządu, kondycji PiS w regionie i celach politycznych - O tym, jak będzie rząd wyglądał po rekonstrukcji, na pewno poinformuje premier Mateusz Morawiecki – zastrzegła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej 2020-09-07, godz. 15:00 Tomasz Kostuś o tym co dalej z "Nową Solidarnością" i o rekonstrukcji rządu - To kłopot przede wszystkim dla warszawiaków i tym którzy mieszkają na szlaku Wisły, mamy trudną sytuację pod względem ekologicznym, sanitarnym i środowiskowym… » więcej 2020-09-04, godz. 16:40 Młodzieżowa Loża Radiowa: Awaria "Czajki" - problem lokalny czy krajowy? Naszymi gośćmi byli: Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej Jan Zimoch z Porozumienia Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów » więcej 2020-09-04, godz. 16:04 Paweł Stauffer o nowych gwiazdach w Alei Gwiazd i swoim ulubionym zdjęciu z festiwalu - Pierwszą gwiazdę odsłanialiśmy 16 lat temu w atmosferze lekkiego skandalu i była to gwiazda Czesława Niemena – mówił Paweł Stauffer, opolski fotograf… » więcej 2020-09-04, godz. 14:38 Piotr Moc o tym jak Radio Opole włącza się w relacjonowanie festiwalu i koncercie grupy SBB - To był chyba 1981 rok i to była impreza towarzysząca festiwalowi czyli Rock Opole. Pamiętam, że wtedy grał zespół Perfect, Brygada kryzys, Bank. Byłem… » więcej 2020-09-03, godz. 13:47 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - debata o euro Przyjąć - nie przyjąć. A jeśli - to kiedy? O ewentualnym przyjęciu euro rozmawiali przedstawiciele pracodawców, związkowcy oraz ekonomiści. Naszymi gośćmi… » więcej 2020-09-03, godz. 12:23 Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Markiem Gróbarczykiem o kolejnej awarii oczyszczalni "Czajka" w Warszawie - Bardzo bym chciała zacząć od innego tematu, ale doskonale pamiętam, że oprócz spraw związanych z suszą, rozmawialiśmy ostatnio o Czajce i znów temat… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***