Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sabina Nowosielska o tym jak Kędzierzyn-Koźle radził…
2020-07-15, 15:18 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Sabina Nowosielska o tym jak Kędzierzyn-Koźle radził sobie z pandemią, o zapowiedziach reformy samorządów, wizycie Rafała Trzaskowskiego i inwestycjach

Sabina Nowosielska o tym, jakie konsekwencje dla samorządów mogą nieść ze sobą wyniki elekcji
- Sama jedyna zostałam w urzędzie, wszystkich wysłałam na pracę zdalną – mówiła o początkach pandemii w Kędzierzynie-Koźlu Sabina Nowosielska, prezydent miasta. Przypomnijmy, że koronawirusem zaraziło się kilkanaście osób pracujących w urzędzie.
- Aktualnie testujemy kamerę termowizyjną która na dużym ekranie wyświetla temperaturę osób, które chcą wejść do urzędu. Na razie nie zdarzyło się, by ktoś miał więcej niż 36,6 stopni, ale od razu ochroniarz wie, ze dana osoba nie może puścić dalej. Oczywiście są maseczki albo przyłbice, kto chce może założyć rękawiczki, ale mamy płyny i jest ich dużo. Nie przyjmujemy jeszcze mieszkańców na piętrach, na dole są punkty recepcyjne, ale chcemy je też poszerzać, żeby zapewnić komfort obsługi – mówiła Sabina Nowosielska.

W Loży Radiowej nie zabrakło powyborczego komentarza. Przypomnijmy, że kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski gościł w mieście dwukrotnie, prezydent Nowosielska była na jednym z nich. Rafał Trzaskowski w II turze wyborów zdobył 60,0% głosów w mieście. W skali kraju jednak pokonał go Andrzej Duda.

- To było duże spotkanie z mieszkańcami i sama byłam zaskoczona, że przyszło tyle osób. Myślałam sobie, że przecież to poniedziałek, 10.00 godzin, a okazało się, że są tłumy. Mieszkańcy chcieli zobaczyć kandydata, jak mówi, jak się zachowuje i to co było fajne, to to, że po 25 minutach przemówienia, został na kolejne pół godziny i spędził je z mieszkańcami – mówiła prezydent Kędzierzyna-Koźla, a komentując finalny wynik wyborów stwierdziła „ to jest święto demokracji, wygrywa demokracja i trzeba ten wynik uznać”.

Zobacz także

2020-09-11, godz. 16:18 Młodzieżowa Loża Radiowa o kontroli w Opolskim urzędzie marszałkowskim oraz o "Piątce dla zwierząt" Naszymi gośćmi byli: Paulina Klag z Lewicy Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS Jarosław Draguć z Młodych Demokratów Michał Maliński z Konfederacji… » więcej 2020-09-11, godz. 16:10 Aneta Paczos o funkcjonowaniu agencji pracy i rynku pracy - Wśród naszych wartości jest orientacja na klienta, ale przy pełnej uczciwości wobec pracownika - powiedziała Aneta Paczos, współwłaścicielka agencji… » więcej 2020-09-10, godz. 15:22 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" O recesji na Zachodzie i za oceanem, która może zagrozić Posce Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Kuliś z BCC dr Witold Potwora z WSzZiA w Opolu » więcej 2020-09-10, godz. 14:40 Prosto z Sejmu: gościem Magdaleny Ogórek był wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed - To bardzo ciekawe spotkanie biznesu z rządem, ale także z opozycją - powiedział między innymi o Forum Gospodarczym w Karpaczu wiceminister rodziny, pracy… » więcej 2020-09-09, godz. 15:54 Bartłomiej Stawiarski o inwestycjach w Namysłowie i stanie finansów gminy - Przez pandemię straty w budżecie to około 4-5 mln złotych na 130 mln budżet - powiedział w Loży Radiowej burmistrz Namysłowa, Bartłomiej Stawiarski. » więcej 2020-09-09, godz. 15:53 Bartosz Kuświk o tym, jak uczcić powstania śląskie - Chodzi o to, by także poza Opolszczyzną pokazać, że mamy powstanie zakończone sukcesem - powiedział dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu Śląskiego… » więcej 2020-09-08, godz. 13:28 Dorota Piechowicz-Witoń o działalności trzeciego sektora w pandemii, inicjatywie lokalnej i Opolskiej Radzie Działalności… Dla organizacji pozarządowych to będzie pracowita jesień… O inicjatywie lokalnej, ale i o starcie głosowania na kandydatów do Opolskiej Rady Działalności… » więcej 2020-09-08, godz. 13:19 Lesław Tomczak o wyzwaniach dla oświaty na pandemiczny czas - Wspólnym mianownikiem tych dwóch instytucji jest dobro szkoły, ucznia i nauczyciela- wyjaśnił Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek… » więcej 2020-09-07, godz. 16:00 Violetta Porowska o rekonstrukcji rządu, kondycji PiS w regionie i celach politycznych - O tym, jak będzie rząd wyglądał po rekonstrukcji, na pewno poinformuje premier Mateusz Morawiecki – zastrzegła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej 2020-09-07, godz. 15:00 Tomasz Kostuś o tym co dalej z "Nową Solidarnością" i o rekonstrukcji rządu - To kłopot przede wszystkim dla warszawiaków i tym którzy mieszkają na szlaku Wisły, mamy trudną sytuację pod względem ekologicznym, sanitarnym i środowiskowym… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***