Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Antoni Duda o przebiegu kampanii, swoich nadziejach…
2020-07-14, 15:29 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Antoni Duda o przebiegu kampanii, swoich nadziejach i obawach

Antoni Duda o tegorocznych wyborach prezydenckich
- Wysłałem sms-a z gratulacjami do prezydenta Andrzeja Dudy – wspomniał Antoni Duda – stryj urzędującego prezydenta.
- Zaangażowanie w kampanię to był mój obowiązek obywatelski, ale też prywatny, rodzinny - powiedział Antoni Duda, były poseł PiS a prywatnie stryj prezydenta Andrzeja Dudy.

- Przyznał, że przed I turą wyborów był na rodzinnym spotkaniu w Starym Sączu, ale w drugiej turze – pracował w jednej z komisji wyborczych.

- Chciałem się przyglądać tym wyborom – podkreślił Antoni Duda.

Nasz gość stwierdził, że prywatnie liczył na znacznie większą przewagę urzędującego prezydenta. Ale – jego zdaniem – kampania kłamstw i pomówień w wykonaniu Rafała Trzaskowskiego wypaczyła nieco ten wynik.

Antoni Duda podkreślił, że na Opolszczyźnie za Andrzejem Dudą głosowało kilkadziesiąt tysięcy więcej niż w pierwszej turze. To kolejna oznaka, że mieszkańcy regionu coraz bardziej doceniają politykę prezydenta i PiS-u.
Z Antonim Dudą rozmawiają Joanna Matlak i Witold Żurawicki

Zobacz także

2020-08-03, godz. 18:09 Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu - To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał… » więcej 2020-07-29, godz. 14:50 Daniel Puciato o perspektywach branży turystycznej - Wierzę, że turystyka się odrodzi - podkreślił dr hab. Daniel Puciato – wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej oraz Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-29, godz. 14:06 Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej do rówieśników - Jeżeli spojrzymy na potężny segregator w naszym biurze w Warszawie, to deklaracji mamy około 500 – powiedział o liczebności swojej organizacji Jan Strzeżek… » więcej 2020-07-28, godz. 14:24 Dariusz Krawiec o tym, czy umiemy pływać i jak zachowujemy się nad wodą - W tym roku w naszym regionie nie było przypadku utonięcia - zastrzegł Dariusz Krawiec, wiceprezes Zarządu Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Rat… » więcej 2020-07-28, godz. 14:02 Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach - Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »