Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Młodzieżowa LR o kandydatach, przepływach…
2020-07-10, 15:52 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Młodzieżowa LR o kandydatach, przepływach elektoratów i kampanii wyborczej

Młodzieżówki partyjne komentują i podsumowują kampanię prezydencką
Spore różnice zdań wśród młodych z różnych opcji politycznych.
- Mamy świetny nastrój, wierzymy w wygraną naszego kandydata, w czym utwierdzają nas spotkania z wyborcami – powiedział Grzegorz Krukowski z Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.

- My bardziej zachęcamy niż zniechęcamy do przeciwnika. Mamy pozytywny przekaz w tej kampanii. Także wierzymy w zwycięstwo, w czym utwierdzają nas ostatnie sondaże – stwierdził z kolei Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów

- My przyglądamy się kandydatom. Bardziej stawiamy na kandydata Platformy Obywatelskiej. Uważamy, że trzeba dać mu kredyt zaufania i zagłosować przeciwko Andrzejowi Dudzie – zapowiedział Piotr Paszkiewicz z Lewicy.

- My nie mamy swojego kandydata, oficjalnie żadnego nie popieramy, ale ja osobiście skłaniałbym się za Rafałem Trzaskowskim - dla Konrada Mullera z Mniejszości Niemieckiej papierkiem lakmusowym są tutaj choćby stosunki polsko-niemieckie.

- Dla nas wybory prezydenckie skończyły się w I turze. Jak powiedział nasz kandydat Krzysztof Bosak przez następne 5 lat w pałacu prezydenckim będzie zły prezydent, bez względu na to, kto wygra - stwierdził Michał Maliński z Konfederacji - Ruchu Narodowego.

Zobacz także

2020-09-09, godz. 15:53 Bartosz Kuświk o tym, jak uczcić powstania śląskie - Chodzi o to, by także poza Opolszczyzną pokazać, że mamy powstanie zakończone sukcesem - powiedział dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu Śląskiego… » więcej 2020-09-08, godz. 13:28 Dorota Piechowicz-Witoń o działalności trzeciego sektora w pandemii, inicjatywie lokalnej i Opolskiej Radzie Działalności… Dla organizacji pozarządowych to będzie pracowita jesień… O inicjatywie lokalnej, ale i o starcie głosowania na kandydatów do Opolskiej Rady Działalności… » więcej 2020-09-08, godz. 13:19 Lesław Tomczak o wyzwaniach dla oświaty na pandemiczny czas - Wspólnym mianownikiem tych dwóch instytucji jest dobro szkoły, ucznia i nauczyciela- wyjaśnił Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek… » więcej 2020-09-07, godz. 16:00 Violetta Porowska o rekonstrukcji rządu, kondycji PiS w regionie i celach politycznych - O tym, jak będzie rząd wyglądał po rekonstrukcji, na pewno poinformuje premier Mateusz Morawiecki – zastrzegła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej 2020-09-07, godz. 15:00 Tomasz Kostuś o tym co dalej z "Nową Solidarnością" i o rekonstrukcji rządu - To kłopot przede wszystkim dla warszawiaków i tym którzy mieszkają na szlaku Wisły, mamy trudną sytuację pod względem ekologicznym, sanitarnym i środowiskowym… » więcej 2020-09-04, godz. 16:40 Młodzieżowa Loża Radiowa: Awaria "Czajki" - problem lokalny czy krajowy? Naszymi gośćmi byli: Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej Jan Zimoch z Porozumienia Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów » więcej 2020-09-04, godz. 16:04 Paweł Stauffer o nowych gwiazdach w Alei Gwiazd i swoim ulubionym zdjęciu z festiwalu - Pierwszą gwiazdę odsłanialiśmy 16 lat temu w atmosferze lekkiego skandalu i była to gwiazda Czesława Niemena – mówił Paweł Stauffer, opolski fotograf… » więcej 2020-09-04, godz. 14:38 Piotr Moc o tym jak Radio Opole włącza się w relacjonowanie festiwalu i koncercie grupy SBB - To był chyba 1981 rok i to była impreza towarzysząca festiwalowi czyli Rock Opole. Pamiętam, że wtedy grał zespół Perfect, Brygada kryzys, Bank. Byłem… » więcej 2020-09-03, godz. 13:47 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - debata o euro Przyjąć - nie przyjąć. A jeśli - to kiedy? O ewentualnym przyjęciu euro rozmawiali przedstawiciele pracodawców, związkowcy oraz ekonomiści. Naszymi gośćmi… » więcej 2020-09-03, godz. 12:23 Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Markiem Gróbarczykiem o kolejnej awarii oczyszczalni "Czajka" w Warszawie - Bardzo bym chciała zacząć od innego tematu, ale doskonale pamiętam, że oprócz spraw związanych z suszą, rozmawialiśmy ostatnio o Czajce i znów temat… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***