Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Debata 'Wspólna sprawa' (09.07.2020): O bezrobociu…
2020-07-09, 14:22 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Debata "Wspólna sprawa" (09.07.2020): O bezrobociu i kondycji polskiej i opolskiej gospodarki

Debata "Wspólna sprawa" (09.07.2020)
W naszej debacie udział wzięli związkowcy, przedstawiciel ZUS oraz ekonomista i biznesmen.
- Widać już to wdrażanie, powrót do pracy w przemyśle, więc myślę, że bezrobocie, które wzrosło do 6,8 procenta, już więcej nie wzrośnie – stwierdził Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność.

- Trzeba jednak pamiętać, że ta pomoc państwa kiedyś się skończy, pieniędzy zabraknie. Boję się, że wtedy bezrobocie wzrośnie, bo w kłopoty wpadną branże, które jeszcze żyją z zaskórniaków i z tej pomocy państwa - zastrzegł dr Jerzy Szteliga z OPPZ.

- Sukces będzie, to nie ulega wątpliwości. Opieram się na danych Eurostatu, który w skrajnie negatywnym wariancie na koniec roku prognozuje bezrobocie w Polsce na poziomie około 7 procent - podkreślił ekonomista dr Witold Potwora.

- Jeśli ktoś zada pytanie, czy pandemia, zamrożenie gospodarki wpłynęły na ilość osób odprowadzających składki, to nie było takiego załamania – przypomniał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny ZUS.

- Nasza optyka na tę sytuację jest nieco inna – powiedział z kolei Grzegorz Kuliś z BCC. Zgodził się z tezami, że kolejne tarcze antykryzysowe pozwoliły wielu przedsiębiorcom na przetrwanie. Jednak zastrzegł, że to przedsiębiorcy cięli koszty gdzie tylko się dało, byle nie zwalniać pracowników.

Zobacz także

2020-08-05, godz. 15:03 Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz o bonie turystycznym - Od połowy marca mieliśmy znacznie więcej pracy niż zwykle - przyznał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. » więcej 2020-08-05, godz. 14:46 Tomasz Krzemienowski o kontrolach podczas pandemii i mobbingu - Na szczęście jako pracownicy wszyscy jesteśmy zdrowi – podkreślił Tomasz Krzemienowski, zastępca okręgowego inspektora pracy w Opolu. – Ale musieliśmy… » więcej 2020-08-04, godz. 14:33 Antoni Konopka o kondycji opolskiego rolnictwa i i jego reformie - Jest nerwowe zaglądanie w niebo, bo jeszcze sporo jest na polach do zebrania – przyznał wicemarszałek województwa Antoni Konopka. » więcej 2020-08-04, godz. 14:12 Daniel Kliś o funkcjonowaniu opolskich sądów w dobie pandemii - Także wymiar sprawiedliwości nie miał wypracowanych procedur, jak sobie z tym radzić – przyznał sędzia Daniel Kliś, rzecznik prasowy Sądu Okręgow… » więcej 2020-08-03, godz. 18:09 Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu - To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »