Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-07-09, 11:22 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Przed nami II tura wyborów prezydenckich; do urn pójdziemy już 12 lipca, w niedzielę. Przypomnijmy, w I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 43% głosów, a Rafał Trzaskowski 30%. Na ostatniej prostej kampanii prezydenckiej Magdalena Ogórek rozmawiała z Violettą Porowską, poseł PiS i szefową tej partii w regionie.
- Zostały dwa dni do ciszy wyborczej i 4 dni do wyborów. To bardzo trudny odcinek kampanii, widzimy chwyty poniżej pasa, mnóstwo kłamstw w internecie i przestrzeni publicznej i chyba takiej kampanii jeszcze nie było – mówiła Magdalena Ogórek.

- Nie było takiej kampanii i wszyscy mówią, że jest szczególna, waleczna, dynamiczna ale też bardzo brudna – odpowiedziała poseł Porowska.

- Jest mnóstwo oszczerstw, kłamstw i manipulacji w przestrzeni internetowej do której wszyscy mają dostęp, ale już potem nie wszyscy weryfikują te informacje. One są często kłamliwe i nieprawdziwe. Myślę, że to kampania, która zapisze się złym cieniem w historii medialnej propagandy, a czy to przyniesie efekty to zobaczymy za kilka dni – powiedziała Violetta Porowska i przypomniała konferencję prasową na której wskazywała na zniszczone plakaty Andrzeja Dudy. – Wtedy powiedziałam, że kradzieżą, chuligaństwem i kłamstwem nie wygrywa się wyborów. Mam nadzieję, że ci którzy to widzą, ocenią kandydatów w sposób właściwy – mówiła poseł PiS.

- To jest też chyba pierwsza kampania gdzie Niemcy otwarcie włączyły się w kampanię prezydencką w Polsce. Mam na myśli haniebną okładkę „Faktu” ale też różne inne działania, które wskazują na to, że niemiecko-szwajcarskie koncerny medialne chcą wybierać w Polsce prezydenta – mówiła redaktor Ogórek.

- Nie może być tak, że w suwerennym, niezależnym mocnym silnym i rozwijającym się kraju w środku Europy, inne sąsiednie kraje mówią, że będą nam wybierać prezydenta… I nie mówią tego w sposób zawoalowany tylko wprost – dodała poseł Porowska.
Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską

Zobacz także

2020-09-04, godz. 14:38 Piotr Moc o tym jak Radio Opole włącza się w relacjonowanie festiwalu i koncercie grupy SBB - To był chyba 1981 rok i to była impreza towarzysząca festiwalowi czyli Rock Opole. Pamiętam, że wtedy grał zespół Perfect, Brygada kryzys, Bank. Byłem… » więcej 2020-09-03, godz. 13:47 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - debata o euro Przyjąć - nie przyjąć. A jeśli - to kiedy? O ewentualnym przyjęciu euro rozmawiali przedstawiciele pracodawców, związkowcy oraz ekonomiści. Naszymi gośćmi… » więcej 2020-09-03, godz. 12:23 Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Markiem Gróbarczykiem o kolejnej awarii oczyszczalni "Czajka" w Warszawie - Bardzo bym chciała zacząć od innego tematu, ale doskonale pamiętam, że oprócz spraw związanych z suszą, rozmawialiśmy ostatnio o Czajce i znów temat… » więcej 2020-09-02, godz. 15:21 Robert Pawlak o rynku pracy, pracownikach cudzoziemskich i problemach z ich naborem - To organizacja zrzeszającą firmy zajmujące się działalnością w szeroko rozumianej branży zatrudnieniowej – powiedział Robert Pawlak - prezes PGO Services… » więcej 2020-09-02, godz. 14:43 Małgorzata Kozak o problemach rodzin zastępczych - Trochę rodzin nam się „pogubiło”, straciliśmy kontrolę np. nad zjawiskiem przemocy – mówiła w Loży Radiowej Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego… » więcej 2020-09-01, godz. 15:04 Aleksander Iszczuk o wyzwaniach jakie stoją przed nauczycielami, dyrektorami i uczniami w nowym roku szkolnym - Po tak długiej przerwie bezpośredniego niewidzenia się, to myślę, że po jednej i po drugiej stronie jest duża radość z tego faktu, ale też nadzieja… » więcej 2020-09-01, godz. 14:24 Aleksander Woźny o przygotowaniach Niemców i wybuchu II Wojny Światowej - Bezpośrednie przygotowania Niemiec do wojny z Polską wcale nie były takie długie - powiedział historyk prof. Aleksander Woźny. » więcej 2020-08-31, godz. 15:43 Jerzy Czerwiński o porozumieniach sierpniowych i o tym jak pomóc Białorusi - Chciałem powiedzieć o pierwszej Solidarności, choć nie wszyscy to określenie akceptują, ale też po to walczyliśmy o wolność, żeby każdy mógł określać… » więcej 2020-08-31, godz. 15:43 Janusz Sanocki o strajkach sierpniowych, internowaniu i o tym, jak został bardem - W Nysie była grupka konspiracyjna młodych rewolucjonistów, którą ja z przyjaciółmi założyłem - wspomniał Janusz Sanocki, były opozycjonista. » więcej 2020-08-28, godz. 18:48 Dr Rafał Parvi o kredytach, lokatach i długach - Koszt wyprawki szkolnej to obecnie od 1000 do 1200 złotych –wyliczył dr Rafał Parvi, ekonomista w Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***