Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-07-09, 11:22 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Przed nami II tura wyborów prezydenckich; do urn pójdziemy już 12 lipca, w niedzielę. Przypomnijmy, w I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 43% głosów, a Rafał Trzaskowski 30%. Na ostatniej prostej kampanii prezydenckiej Magdalena Ogórek rozmawiała z Violettą Porowską, poseł PiS i szefową tej partii w regionie.
- Zostały dwa dni do ciszy wyborczej i 4 dni do wyborów. To bardzo trudny odcinek kampanii, widzimy chwyty poniżej pasa, mnóstwo kłamstw w internecie i przestrzeni publicznej i chyba takiej kampanii jeszcze nie było – mówiła Magdalena Ogórek.

- Nie było takiej kampanii i wszyscy mówią, że jest szczególna, waleczna, dynamiczna ale też bardzo brudna – odpowiedziała poseł Porowska.

- Jest mnóstwo oszczerstw, kłamstw i manipulacji w przestrzeni internetowej do której wszyscy mają dostęp, ale już potem nie wszyscy weryfikują te informacje. One są często kłamliwe i nieprawdziwe. Myślę, że to kampania, która zapisze się złym cieniem w historii medialnej propagandy, a czy to przyniesie efekty to zobaczymy za kilka dni – powiedziała Violetta Porowska i przypomniała konferencję prasową na której wskazywała na zniszczone plakaty Andrzeja Dudy. – Wtedy powiedziałam, że kradzieżą, chuligaństwem i kłamstwem nie wygrywa się wyborów. Mam nadzieję, że ci którzy to widzą, ocenią kandydatów w sposób właściwy – mówiła poseł PiS.

- To jest też chyba pierwsza kampania gdzie Niemcy otwarcie włączyły się w kampanię prezydencką w Polsce. Mam na myśli haniebną okładkę „Faktu” ale też różne inne działania, które wskazują na to, że niemiecko-szwajcarskie koncerny medialne chcą wybierać w Polsce prezydenta – mówiła redaktor Ogórek.

- Nie może być tak, że w suwerennym, niezależnym mocnym silnym i rozwijającym się kraju w środku Europy, inne sąsiednie kraje mówią, że będą nam wybierać prezydenta… I nie mówią tego w sposób zawoalowany tylko wprost – dodała poseł Porowska.
Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską

Zobacz także

2020-08-05, godz. 15:03 Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz o bonie turystycznym - Od połowy marca mieliśmy znacznie więcej pracy niż zwykle - przyznał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. » więcej 2020-08-05, godz. 14:46 Tomasz Krzemienowski o kontrolach podczas pandemii i mobbingu - Na szczęście jako pracownicy wszyscy jesteśmy zdrowi – podkreślił Tomasz Krzemienowski, zastępca okręgowego inspektora pracy w Opolu. – Ale musieliśmy… » więcej 2020-08-04, godz. 14:33 Antoni Konopka o kondycji opolskiego rolnictwa i i jego reformie - Jest nerwowe zaglądanie w niebo, bo jeszcze sporo jest na polach do zebrania – przyznał wicemarszałek województwa Antoni Konopka. » więcej 2020-08-04, godz. 14:12 Daniel Kliś o funkcjonowaniu opolskich sądów w dobie pandemii - Także wymiar sprawiedliwości nie miał wypracowanych procedur, jak sobie z tym radzić – przyznał sędzia Daniel Kliś, rzecznik prasowy Sądu Okręgow… » więcej 2020-08-03, godz. 18:09 Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu - To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »