Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u…
2020-07-08, 14:28 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u, pozycji Polski w UE

Antoni Konopka o sytuacji PSL po I turze wyborów
- Wybory prezydenckie dla PSL-u i naszych kandydatów zawsze były trudne - stwierdził Antoni Konopka, wicemarszałek województwa z Polskiego Stronnictwa Opolskiego.
Nasz gość dodał, że jeszcze przed zmianą kandydata przez Koalicję Obywatelską, Władysław Kosiniak – Kamysz miał spore szanse na II turę. W II turze natomiast miał spore szanse na wygraną z Andrzejem Dudą. Jednak wejście do gry Rafała Trzaskowskiego wywróciło scenę wyborczą.

- W stronnictwie jest już przekonanie, że powinna u nas nastąpić zmiana pokoleniowa – powiedział Antoni Konopka, który przypomniał, że młody właśnie prezes Stronnictwa otrzymał niedawno mocne wsparcie ciał statutowych partii.

Zdaniem naszego gościa w ramach Unii Europejskiej utraciliśmy historyczną szansę zdobycia mocniejszej pozycji. Wyjście z Unii Wielkiej Brytanii dawało możliwość zajęcia jej pozycji. Niestety, moment ten przespaliśmy. Przestaliśmy także być rzecznikiem Ukrainy na rzecz Niemiec, więc Polska się zmarginalizowała.

Antoni Konopka wyraził niepokój o przyszłość Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zgodnie z jego relacją z konferencji prasowej komisarza Unii ds. rolnictwa pieniądze z tego programu ma w przyszłości dysponować rząd.

Zobacz także

2020-09-04, godz. 14:38 Piotr Moc o tym jak Radio Opole włącza się w relacjonowanie festiwalu i koncercie grupy SBB - To był chyba 1981 rok i to była impreza towarzysząca festiwalowi czyli Rock Opole. Pamiętam, że wtedy grał zespół Perfect, Brygada kryzys, Bank. Byłem… » więcej 2020-09-03, godz. 13:47 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - debata o euro Przyjąć - nie przyjąć. A jeśli - to kiedy? O ewentualnym przyjęciu euro rozmawiali przedstawiciele pracodawców, związkowcy oraz ekonomiści. Naszymi gośćmi… » więcej 2020-09-03, godz. 12:23 Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Markiem Gróbarczykiem o kolejnej awarii oczyszczalni "Czajka" w Warszawie - Bardzo bym chciała zacząć od innego tematu, ale doskonale pamiętam, że oprócz spraw związanych z suszą, rozmawialiśmy ostatnio o Czajce i znów temat… » więcej 2020-09-02, godz. 15:21 Robert Pawlak o rynku pracy, pracownikach cudzoziemskich i problemach z ich naborem - To organizacja zrzeszającą firmy zajmujące się działalnością w szeroko rozumianej branży zatrudnieniowej – powiedział Robert Pawlak - prezes PGO Services… » więcej 2020-09-02, godz. 14:43 Małgorzata Kozak o problemach rodzin zastępczych - Trochę rodzin nam się „pogubiło”, straciliśmy kontrolę np. nad zjawiskiem przemocy – mówiła w Loży Radiowej Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego… » więcej 2020-09-01, godz. 15:04 Aleksander Iszczuk o wyzwaniach jakie stoją przed nauczycielami, dyrektorami i uczniami w nowym roku szkolnym - Po tak długiej przerwie bezpośredniego niewidzenia się, to myślę, że po jednej i po drugiej stronie jest duża radość z tego faktu, ale też nadzieja… » więcej 2020-09-01, godz. 14:24 Aleksander Woźny o przygotowaniach Niemców i wybuchu II Wojny Światowej - Bezpośrednie przygotowania Niemiec do wojny z Polską wcale nie były takie długie - powiedział historyk prof. Aleksander Woźny. » więcej 2020-08-31, godz. 15:43 Jerzy Czerwiński o porozumieniach sierpniowych i o tym jak pomóc Białorusi - Chciałem powiedzieć o pierwszej Solidarności, choć nie wszyscy to określenie akceptują, ale też po to walczyliśmy o wolność, żeby każdy mógł określać… » więcej 2020-08-31, godz. 15:43 Janusz Sanocki o strajkach sierpniowych, internowaniu i o tym, jak został bardem - W Nysie była grupka konspiracyjna młodych rewolucjonistów, którą ja z przyjaciółmi założyłem - wspomniał Janusz Sanocki, były opozycjonista. » więcej 2020-08-28, godz. 18:48 Dr Rafał Parvi o kredytach, lokatach i długach - Koszt wyprawki szkolnej to obecnie od 1000 do 1200 złotych –wyliczył dr Rafał Parvi, ekonomista w Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***