Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u…
2020-07-08, 14:28 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u, pozycji Polski w UE

Antoni Konopka o sytuacji PSL po I turze wyborów
- Wybory prezydenckie dla PSL-u i naszych kandydatów zawsze były trudne - stwierdził Antoni Konopka, wicemarszałek województwa z Polskiego Stronnictwa Opolskiego.
Nasz gość dodał, że jeszcze przed zmianą kandydata przez Koalicję Obywatelską, Władysław Kosiniak – Kamysz miał spore szanse na II turę. W II turze natomiast miał spore szanse na wygraną z Andrzejem Dudą. Jednak wejście do gry Rafała Trzaskowskiego wywróciło scenę wyborczą.

- W stronnictwie jest już przekonanie, że powinna u nas nastąpić zmiana pokoleniowa – powiedział Antoni Konopka, który przypomniał, że młody właśnie prezes Stronnictwa otrzymał niedawno mocne wsparcie ciał statutowych partii.

Zdaniem naszego gościa w ramach Unii Europejskiej utraciliśmy historyczną szansę zdobycia mocniejszej pozycji. Wyjście z Unii Wielkiej Brytanii dawało możliwość zajęcia jej pozycji. Niestety, moment ten przespaliśmy. Przestaliśmy także być rzecznikiem Ukrainy na rzecz Niemiec, więc Polska się zmarginalizowała.

Antoni Konopka wyraził niepokój o przyszłość Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zgodnie z jego relacją z konferencji prasowej komisarza Unii ds. rolnictwa pieniądze z tego programu ma w przyszłości dysponować rząd.

Zobacz także

2020-08-05, godz. 15:03 Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz o bonie turystycznym - Od połowy marca mieliśmy znacznie więcej pracy niż zwykle - przyznał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. » więcej 2020-08-05, godz. 14:46 Tomasz Krzemienowski o kontrolach podczas pandemii i mobbingu - Na szczęście jako pracownicy wszyscy jesteśmy zdrowi – podkreślił Tomasz Krzemienowski, zastępca okręgowego inspektora pracy w Opolu. – Ale musieliśmy… » więcej 2020-08-04, godz. 14:33 Antoni Konopka o kondycji opolskiego rolnictwa i i jego reformie - Jest nerwowe zaglądanie w niebo, bo jeszcze sporo jest na polach do zebrania – przyznał wicemarszałek województwa Antoni Konopka. » więcej 2020-08-04, godz. 14:12 Daniel Kliś o funkcjonowaniu opolskich sądów w dobie pandemii - Także wymiar sprawiedliwości nie miał wypracowanych procedur, jak sobie z tym radzić – przyznał sędzia Daniel Kliś, rzecznik prasowy Sądu Okręgow… » więcej 2020-08-03, godz. 18:09 Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu - To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »