Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej…
2020-07-07, 15:42 Autor: Joanna Matlak/Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta

Dr Bartłomiej Machnik w "Loży Radiowej" (07.07.2020)
- Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik .
Jego zdaniem prezydent powinien zostać wybrany bez żadnych wątpliwości. A tych nie można się pozbyć – przed decyzją o tym na kogo zagłosujemy – bez bezpośredniego porównania programów i osobowości kandydatów.

- Tak naprawdę Rafał Trzaskowski nie ma nic do stracenia a prezydent Andrzej Duda ma bardzo dużo do stracenia – wyjaśnił dr Bartłomiej Machnik. Dlatego nie dziwi się, że pretendenci nie zdecydowali się na bezpośrednie starcie. Zdaniem naszego gościa sztabowcy Rafała Trzaskowskiego obawiali się podczas takiej debaty frontalnego ataku na swojego kandydata, co mogłoby spowodować jego nerwową reakcję lub jakiś lapsus językowy – a to w kampanii jest kosztowne.

- Bez wątpienia największym przegranym są tutaj obywatele, bo wiece poparcia nie dają tyle, co bezpośrednie starcie – zastrzegł dr Bartłomiej Machnik.

Zdaniem naszego gościa bardzo trudno prognozować, w jaki sposób rozłożą się głosy wyborców tych kandydatów, którzy nie przebrnęli I tury. A języczkiem u wagi będą tutaj wyborcy Szymona Hołowni i Krzysztofa Bosaka.

Zobacz także

2020-09-04, godz. 14:38 Piotr Moc o tym jak Radio Opole włącza się w relacjonowanie festiwalu i koncercie grupy SBB - To był chyba 1981 rok i to była impreza towarzysząca festiwalowi czyli Rock Opole. Pamiętam, że wtedy grał zespół Perfect, Brygada kryzys, Bank. Byłem… » więcej 2020-09-03, godz. 13:47 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - debata o euro Przyjąć - nie przyjąć. A jeśli - to kiedy? O ewentualnym przyjęciu euro rozmawiali przedstawiciele pracodawców, związkowcy oraz ekonomiści. Naszymi gośćmi… » więcej 2020-09-03, godz. 12:23 Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Markiem Gróbarczykiem o kolejnej awarii oczyszczalni "Czajka" w Warszawie - Bardzo bym chciała zacząć od innego tematu, ale doskonale pamiętam, że oprócz spraw związanych z suszą, rozmawialiśmy ostatnio o Czajce i znów temat… » więcej 2020-09-02, godz. 15:21 Robert Pawlak o rynku pracy, pracownikach cudzoziemskich i problemach z ich naborem - To organizacja zrzeszającą firmy zajmujące się działalnością w szeroko rozumianej branży zatrudnieniowej – powiedział Robert Pawlak - prezes PGO Services… » więcej 2020-09-02, godz. 14:43 Małgorzata Kozak o problemach rodzin zastępczych - Trochę rodzin nam się „pogubiło”, straciliśmy kontrolę np. nad zjawiskiem przemocy – mówiła w Loży Radiowej Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego… » więcej 2020-09-01, godz. 15:04 Aleksander Iszczuk o wyzwaniach jakie stoją przed nauczycielami, dyrektorami i uczniami w nowym roku szkolnym - Po tak długiej przerwie bezpośredniego niewidzenia się, to myślę, że po jednej i po drugiej stronie jest duża radość z tego faktu, ale też nadzieja… » więcej 2020-09-01, godz. 14:24 Aleksander Woźny o przygotowaniach Niemców i wybuchu II Wojny Światowej - Bezpośrednie przygotowania Niemiec do wojny z Polską wcale nie były takie długie - powiedział historyk prof. Aleksander Woźny. » więcej 2020-08-31, godz. 15:43 Jerzy Czerwiński o porozumieniach sierpniowych i o tym jak pomóc Białorusi - Chciałem powiedzieć o pierwszej Solidarności, choć nie wszyscy to określenie akceptują, ale też po to walczyliśmy o wolność, żeby każdy mógł określać… » więcej 2020-08-31, godz. 15:43 Janusz Sanocki o strajkach sierpniowych, internowaniu i o tym, jak został bardem - W Nysie była grupka konspiracyjna młodych rewolucjonistów, którą ja z przyjaciółmi założyłem - wspomniał Janusz Sanocki, były opozycjonista. » więcej 2020-08-28, godz. 18:48 Dr Rafał Parvi o kredytach, lokatach i długach - Koszt wyprawki szkolnej to obecnie od 1000 do 1200 złotych –wyliczył dr Rafał Parvi, ekonomista w Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***