Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej…
2020-07-07, 15:42 Autor: Joanna Matlak/Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta

Dr Bartłomiej Machnik w "Loży Radiowej" (07.07.2020)
- Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik .
Jego zdaniem prezydent powinien zostać wybrany bez żadnych wątpliwości. A tych nie można się pozbyć – przed decyzją o tym na kogo zagłosujemy – bez bezpośredniego porównania programów i osobowości kandydatów.

- Tak naprawdę Rafał Trzaskowski nie ma nic do stracenia a prezydent Andrzej Duda ma bardzo dużo do stracenia – wyjaśnił dr Bartłomiej Machnik. Dlatego nie dziwi się, że pretendenci nie zdecydowali się na bezpośrednie starcie. Zdaniem naszego gościa sztabowcy Rafała Trzaskowskiego obawiali się podczas takiej debaty frontalnego ataku na swojego kandydata, co mogłoby spowodować jego nerwową reakcję lub jakiś lapsus językowy – a to w kampanii jest kosztowne.

- Bez wątpienia największym przegranym są tutaj obywatele, bo wiece poparcia nie dają tyle, co bezpośrednie starcie – zastrzegł dr Bartłomiej Machnik.

Zdaniem naszego gościa bardzo trudno prognozować, w jaki sposób rozłożą się głosy wyborców tych kandydatów, którzy nie przebrnęli I tury. A języczkiem u wagi będą tutaj wyborcy Szymona Hołowni i Krzysztofa Bosaka.

Zobacz także

2020-08-12, godz. 14:02 Bartosz Maziarz o sytuacji na Białorusi i o przebudzeniu społeczeństwa białoruskiego - Żelazne rządy Łukaszenki wymuszały spokój, więc to tylko pozory, że na Białorusi nic się nie działo, bo Białoruś jest trzymana krótką i mocną… » więcej 2020-08-11, godz. 14:35 Robert Tistek o przyszłości Kukiz'15 i Koalicji Polskiej - O nas jest ostatnio cicho, bo tworzą się odrębne rzeczy związane z powstaniem partii, musimy się przeorientować i chcemy „oddokumentować” samo stowarzyszenie… » więcej 2020-08-11, godz. 14:03 Aneta Gniazdowska o wypoczynku nad wodą - Cały czas pracujemy nad tym, by woda była bezpieczna, przede wszystkim w kąpieliskach i basenach - zastrzegła Aneta Gniazdowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno… » więcej 2020-08-10, godz. 14:47 Violetta Porowska o zaprzysiężeniu prezydenta i jego orędziu - To wyjątkowe wydarzenie. Prywatnie bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym Zgromadzeniu Narodowym - powiedziała o zaprzysiężeniu prezydenta… » więcej 2020-08-10, godz. 14:32 Tomasz Kostuś o tym, że orędzie prezydenta "nie rzuciło go na kolana" - Zaprzysiężenie oglądałem w telewizji, nie uczestniczyłem w nim na Sali plenarnej, dlatego że cenię sobie bezpieczeństwo moje i najbliższych, a biorąc… » więcej 2020-08-07, godz. 15:33 MLR: O zaprzysiężeniu prezydenta i aferze w urzędzie marszałkowskim Różne oceny uroczystości zaprzysiężenia prezydenta i zarzutów wobec marszałka Andrzeja Buły. » więcej 2020-08-07, godz. 14:14 Dr Rafał Parvi o pieniądzach, cennych kruszcach i inwestycjach - Zawsze tak jest w trakcie kryzysu, dodatkowo teraz mamy bardzo niskie stopy procentowe – powiedział o ucieczce ludzi od pieniędzy ekonomista dr Rafał Parvi… » więcej 2020-08-07, godz. 08:48 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". O potencjalnym kryzysie i kondycji przedsiębiorstw Pracodawcy, związkowcy i ekonomiści ostrożni w prognozach kryzysu. Na razie gospodarka ma się relatywnie nieźle » więcej 2020-08-06, godz. 12:35 Prosto z Sejmu: Marcin Ociepa o uroczystości zaprzysiężenia prezydenta, zachowaniu opozycji - Na wielu poziomach uważam to nie tylko za gest niehonorowy, nieprzyzwoity, ale także błąd polityczny – ocenił wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa… » więcej 2020-08-05, godz. 15:03 Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz o bonie turystycznym - Od połowy marca mieliśmy znacznie więcej pracy niż zwykle - przyznał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***