Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina…
2020-07-06, 12:01 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym

Beniamin Godyla [fot. Justyna Krzyżanowska]
Beniamin Godyla [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło Rafała Trzaskowskiego. I odbieram to spotkanie pozytywnie – mówił w Loży Radiowej Beniamin Godyla, senator Platformy Obywatelskiej, który rozmawiał z nami wracając prosto ze spotkania z Rafałem Trzaskowskim w Kędzierzynie-Koźlu.
- Marszałek Senatu Tomasz Grodzki mówił niedawno w Pawłowicach, że samorządy to sól tej ziemi i racja, powinniśmy je szanować, bo to jedyne co nam się udało przez te 30 lat zrobić i nie możemy tego niszczyć i zabierać uprawnień – mówił Godyla i dodał, że samorządom przybywa innych zadań, za którymi nie idą pieniądze. – Budżet państwa powinien wesprzeć samorządy.

Nasz gość opowiadał, że samorządom spadły zyski z podatków i w związku z tym mają wiele trudności. – Trzeba samorząd wesprzeć, żeby mógł funkcjonować przynajmniej na dotychczasowych warunkach – mówił senator Godyla.

Senator Godyla mówił też o bonie turystycznym, który był inicjatywą prezydenta Andrzeja Dudy. – O senacie mówiono, że przetrzymuje prace, zarzucano nam obstrukcję, a akurat bon był szybko procedowany – mówił nasz gość.

- Jest jednak trochę poprawek i to nie tylko naszych, bo także senatorów PiS. I grupa większości senackiej dodała poprawkę, że bon powinien obejmować nie tylko dzieci, ale też emerytów. My to przegłosowaliśmy, sejm miał się zebrać 7 lub 9 lipca, żeby to zatwierdzić bądź odrzucić i przed wyborami prezydent miał podpisać. Ale gdy pojawiła się mowa o emerytach zapanowała cisza. Najprawdopodobniej głosowanie w sejmie będzie po wyborach, więc widzimy jak rząd „dba o seniorów”. 13 pensja im nie wystarczy. Rafał Trzaskowski mówi, że emerytów trzeba zwolnić z podatków, a to daje dwie dodatkowe pensje – tłumaczył senator Godyla.

Zobacz także

2020-09-04, godz. 14:38 Piotr Moc o tym jak Radio Opole włącza się w relacjonowanie festiwalu i koncercie grupy SBB - To był chyba 1981 rok i to była impreza towarzysząca festiwalowi czyli Rock Opole. Pamiętam, że wtedy grał zespół Perfect, Brygada kryzys, Bank. Byłem… » więcej 2020-09-03, godz. 13:47 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - debata o euro Przyjąć - nie przyjąć. A jeśli - to kiedy? O ewentualnym przyjęciu euro rozmawiali przedstawiciele pracodawców, związkowcy oraz ekonomiści. Naszymi gośćmi… » więcej 2020-09-03, godz. 12:23 Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Markiem Gróbarczykiem o kolejnej awarii oczyszczalni "Czajka" w Warszawie - Bardzo bym chciała zacząć od innego tematu, ale doskonale pamiętam, że oprócz spraw związanych z suszą, rozmawialiśmy ostatnio o Czajce i znów temat… » więcej 2020-09-02, godz. 15:21 Robert Pawlak o rynku pracy, pracownikach cudzoziemskich i problemach z ich naborem - To organizacja zrzeszającą firmy zajmujące się działalnością w szeroko rozumianej branży zatrudnieniowej – powiedział Robert Pawlak - prezes PGO Services… » więcej 2020-09-02, godz. 14:43 Małgorzata Kozak o problemach rodzin zastępczych - Trochę rodzin nam się „pogubiło”, straciliśmy kontrolę np. nad zjawiskiem przemocy – mówiła w Loży Radiowej Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego… » więcej 2020-09-01, godz. 15:04 Aleksander Iszczuk o wyzwaniach jakie stoją przed nauczycielami, dyrektorami i uczniami w nowym roku szkolnym - Po tak długiej przerwie bezpośredniego niewidzenia się, to myślę, że po jednej i po drugiej stronie jest duża radość z tego faktu, ale też nadzieja… » więcej 2020-09-01, godz. 14:24 Aleksander Woźny o przygotowaniach Niemców i wybuchu II Wojny Światowej - Bezpośrednie przygotowania Niemiec do wojny z Polską wcale nie były takie długie - powiedział historyk prof. Aleksander Woźny. » więcej 2020-08-31, godz. 15:43 Jerzy Czerwiński o porozumieniach sierpniowych i o tym jak pomóc Białorusi - Chciałem powiedzieć o pierwszej Solidarności, choć nie wszyscy to określenie akceptują, ale też po to walczyliśmy o wolność, żeby każdy mógł określać… » więcej 2020-08-31, godz. 15:43 Janusz Sanocki o strajkach sierpniowych, internowaniu i o tym, jak został bardem - W Nysie była grupka konspiracyjna młodych rewolucjonistów, którą ja z przyjaciółmi założyłem - wspomniał Janusz Sanocki, były opozycjonista. » więcej 2020-08-28, godz. 18:48 Dr Rafał Parvi o kredytach, lokatach i długach - Koszt wyprawki szkolnej to obecnie od 1000 do 1200 złotych –wyliczył dr Rafał Parvi, ekonomista w Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***