Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina…
2020-07-06, 12:01 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym

Beniamin Godyla [fot. Justyna Krzyżanowska]
Beniamin Godyla [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło Rafała Trzaskowskiego. I odbieram to spotkanie pozytywnie – mówił w Loży Radiowej Beniamin Godyla, senator Platformy Obywatelskiej, który rozmawiał z nami wracając prosto ze spotkania z Rafałem Trzaskowskim w Kędzierzynie-Koźlu.
- Marszałek Senatu Tomasz Grodzki mówił niedawno w Pawłowicach, że samorządy to sól tej ziemi i racja, powinniśmy je szanować, bo to jedyne co nam się udało przez te 30 lat zrobić i nie możemy tego niszczyć i zabierać uprawnień – mówił Godyla i dodał, że samorządom przybywa innych zadań, za którymi nie idą pieniądze. – Budżet państwa powinien wesprzeć samorządy.

Nasz gość opowiadał, że samorządom spadły zyski z podatków i w związku z tym mają wiele trudności. – Trzeba samorząd wesprzeć, żeby mógł funkcjonować przynajmniej na dotychczasowych warunkach – mówił senator Godyla.

Senator Godyla mówił też o bonie turystycznym, który był inicjatywą prezydenta Andrzeja Dudy. – O senacie mówiono, że przetrzymuje prace, zarzucano nam obstrukcję, a akurat bon był szybko procedowany – mówił nasz gość.

- Jest jednak trochę poprawek i to nie tylko naszych, bo także senatorów PiS. I grupa większości senackiej dodała poprawkę, że bon powinien obejmować nie tylko dzieci, ale też emerytów. My to przegłosowaliśmy, sejm miał się zebrać 7 lub 9 lipca, żeby to zatwierdzić bądź odrzucić i przed wyborami prezydent miał podpisać. Ale gdy pojawiła się mowa o emerytach zapanowała cisza. Najprawdopodobniej głosowanie w sejmie będzie po wyborach, więc widzimy jak rząd „dba o seniorów”. 13 pensja im nie wystarczy. Rafał Trzaskowski mówi, że emerytów trzeba zwolnić z podatków, a to daje dwie dodatkowe pensje – tłumaczył senator Godyla.

Zobacz także

2020-08-10, godz. 14:47 Violetta Porowska o zaprzysiężeniu prezydenta i jego orędziu - To wyjątkowe wydarzenie. Prywatnie bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym Zgromadzeniu Narodowym - powiedziała o zaprzysiężeniu prezydenta… » więcej 2020-08-07, godz. 15:33 MLR: O zaprzysiężeniu prezydenta i aferze w urzędzie marszałkowskim Różne oceny uroczystości zaprzysiężenia prezydenta i zarzutów wobec marszałka Andrzeja Buły. » więcej 2020-08-07, godz. 14:14 Dr Rafał Parvi o pieniądzach, cennych kruszcach i inwestycjach - Zawsze tak jest w trakcie kryzysu, dodatkowo teraz mamy bardzo niskie stopy procentowe – powiedział o ucieczce ludzi od pieniędzy ekonomista dr Rafał Parvi… » więcej 2020-08-07, godz. 08:48 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". O potencjalnym kryzysie i kondycji przedsiębiorstw Pracodawcy, związkowcy i ekonomiści ostrożni w prognozach kryzysu. Na razie gospodarka ma się relatywnie nieźle » więcej 2020-08-06, godz. 12:35 Prosto z Sejmu: Marcin Ociepa o uroczystości zaprzysiężenia prezydenta, zachowaniu opozycji - Na wielu poziomach uważam to nie tylko za gest niehonorowy, nieprzyzwoity, ale także błąd polityczny – ocenił wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa… » więcej 2020-08-05, godz. 15:03 Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz o bonie turystycznym - Od połowy marca mieliśmy znacznie więcej pracy niż zwykle - przyznał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. » więcej 2020-08-05, godz. 14:46 Tomasz Krzemienowski o kontrolach podczas pandemii i mobbingu - Na szczęście jako pracownicy wszyscy jesteśmy zdrowi – podkreślił Tomasz Krzemienowski, zastępca okręgowego inspektora pracy w Opolu. – Ale musieliśmy… » więcej 2020-08-04, godz. 14:33 Antoni Konopka o kondycji opolskiego rolnictwa i i jego reformie - Jest nerwowe zaglądanie w niebo, bo jeszcze sporo jest na polach do zebrania – przyznał wicemarszałek województwa Antoni Konopka. » więcej 2020-08-04, godz. 14:12 Daniel Kliś o funkcjonowaniu opolskich sądów w dobie pandemii - Także wymiar sprawiedliwości nie miał wypracowanych procedur, jak sobie z tym radzić – przyznał sędzia Daniel Kliś, rzecznik prasowy Sądu Okręgow… » więcej 2020-08-03, godz. 18:09 Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu - To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***