Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy…
2020-07-03, 14:14 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką

Fabian Pszon [fot. Justyna Krzyżanowska]
Fabian Pszon [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję.
Wynik Andrzeja Dudy uznał za bardzo dobry. To świetny prognostyk przed II turą, którą – jak podkreślił nasz rozmówca – kandydat prawicy powinien wygrać.

- Nie wyobrażam sobie, żeby ludzie mający prawicowe poglądy oddali głosy na Rafała Trzaskowskiego – podkreślił, odnosząc się do pytania, w jaki sposób zjednać sobie wyborców Krzysztofa Bosaka.

Zresztą nasz gość podkreślił, że także wyborcy innych kandydatów, którzy mają serca po prawej stronie, ewentualnie są przywiązani do tradycyjnych wartości, powinni oddać swój głos na Andrzeja Dudę.

Nie inaczej jest z wyborcami z Mniejszości Niemieckiej, którzy kultywują tradycje chrześcijańskie, rodzinne i także w znacznej części głosowali na kandydata prawicy i prawdopodobnie podobnie zagłosują w drugiej turze. Fabian Pszon zastrzegł, że jest zwolennikiem rozmów z Mniejszości Niemiecką na temat rządzenia w regionie.

- Już po wyborach samorządowych uważałem, że należy usiąść do rozmów z Mniejszością Niemiecką. To, że one nie przyniosły wówczas rezultatów nie znaczy, że nie należy do nich wrócić – zastrzegł Fabian Pszon.

Zobacz także

2020-08-26, godz. 15:41 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o przedsiębiorczości imigrantów i publikacji na ten temat - Pytaliśmy imigrantów o plany na przyszłość i większość przedsiębiorców deklarowała, że chce swoje firmy rozwijać – mówiła w Loży Radiowej dr… » więcej 2020-08-25, godz. 14:44 Dr Bartłomiej Machnik o tym jaka będzie polityczna jesień, zamieszaniu w szeregach opozycji i rekonstrukcji rządu… - Politycy na pewno stracili podwyżki, czyli wzrosty na swoich kontach bankowych, stracili wszyscy, chociaż wydaje się, że w największym stopniu to opozycja… » więcej 2020-08-25, godz. 14:55 Arkadiusz Wiśniewski o festiwalu piosenki, stratach budżetu Opola z powodu pandemii i inwestycjach - Kopertę zawsze dostaję parę sekund przed wejściem na scenę, więc jest to niespodzianka - powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski o nagrodach… » więcej 2020-08-24, godz. 16:03 Ryszard Wilczyński o kontroli w opolskim urzędzie marszałkowskim, zamieszaniu wokół podwyżek dla najważniejszych… - To jest jeden z ekscesów Zjednoczonej Prawicy - powiedział o kontroli poselskiej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ryszard Wilczyński, poseł Platformy… » więcej 2020-08-24, godz. 16:06 Janusz Kowalski o gruzowisku jakie pozostało z sanatorium w Suchym Borze i głosowaniu nad odwołaniem marszałka Bu… - To pierwsza od 22 lat kontrola poselska w Urzędzie Marszałkowskim. Jesteśmy na jej początku wraz z poseł Katarzyną Czocharą. Kontrola ma zbadać wszystkie… » więcej 2020-08-21, godz. 14:40 Młodzieżowa Loża Radiowa o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i dymisjach ministrów Szumowskiego i… Studio plenerowe Radia Opole odwiedził Jarosław Draguć z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska), Michał Kalinowski z Lewicy i Piotr Fajbuś z Konfederacji… » więcej 2020-08-21, godz. 14:18 Anna Zięty o nauce zdalnej i o tym, dlaczego nie korzysta się ze zdobyczy nauki - Nauka zdalna wcale nie musi zastąpić całkowicie nauki stacjonarnej - zastrzegła dr Anna Zięty z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej 2020-08-20, godz. 15:07 Debata "Pracodawcy- związkowcy. Wspólna sprawa": o niedzielach wolnych od handlu i podwyżkach płac W debacie uczestniczyli: dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA w Opolu Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłow… » więcej 2020-08-20, godz. 12:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem Szereg tematów w dzisiejszej rozmowie Magdaleny Ogórek z posłem PiS Tomaszem Latosem. Wśród nich m.in. dymisja szefa MSZ Jacka Czaputowicza, odejście ministra… » więcej 2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***