Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy…
2020-07-03, 14:14 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką

Fabian Pszon [fot. Justyna Krzyżanowska]
Fabian Pszon [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję.
Wynik Andrzeja Dudy uznał za bardzo dobry. To świetny prognostyk przed II turą, którą – jak podkreślił nasz rozmówca – kandydat prawicy powinien wygrać.

- Nie wyobrażam sobie, żeby ludzie mający prawicowe poglądy oddali głosy na Rafała Trzaskowskiego – podkreślił, odnosząc się do pytania, w jaki sposób zjednać sobie wyborców Krzysztofa Bosaka.

Zresztą nasz gość podkreślił, że także wyborcy innych kandydatów, którzy mają serca po prawej stronie, ewentualnie są przywiązani do tradycyjnych wartości, powinni oddać swój głos na Andrzeja Dudę.

Nie inaczej jest z wyborcami z Mniejszości Niemieckiej, którzy kultywują tradycje chrześcijańskie, rodzinne i także w znacznej części głosowali na kandydata prawicy i prawdopodobnie podobnie zagłosują w drugiej turze. Fabian Pszon zastrzegł, że jest zwolennikiem rozmów z Mniejszości Niemiecką na temat rządzenia w regionie.

- Już po wyborach samorządowych uważałem, że należy usiąść do rozmów z Mniejszością Niemiecką. To, że one nie przyniosły wówczas rezultatów nie znaczy, że nie należy do nich wrócić – zastrzegł Fabian Pszon.

Zobacz także

2020-08-07, godz. 15:33 MLR: O zaprzysiężeniu prezydenta i aferze w urzędzie marszałkowskim Różne oceny uroczystości zaprzysiężenia prezydenta i zarzutów wobec marszałka Andrzeja Buły. » więcej 2020-08-07, godz. 14:14 Dr Rafał Parvi o pieniądzach, cennych kruszcach i inwestycjach - Zawsze tak jest w trakcie kryzysu, dodatkowo teraz mamy bardzo niskie stopy procentowe – powiedział o ucieczce ludzi od pieniędzy ekonomista dr Rafał Parvi z… » więcej 2020-08-07, godz. 08:48 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". O potencjalnym kryzysie i kondycji przedsiębiorstw Pracodawcy, związkowcy i ekonomiści ostrożni w prognozach kryzysu. Na razie gospodarka ma się relatywnie nieźle » więcej 2020-08-06, godz. 12:35 Prosto z Sejmu: Marcin Ociepa o uroczystości zaprzysiężenia prezydenta, zachowaniu opozycji - Na wielu poziomach uważam to nie tylko za gest niehonorowy, nieprzyzwoity, ale także błąd polityczny – ocenił wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa nieobecność… » więcej 2020-08-05, godz. 15:03 Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz o bonie turystycznym - Od połowy marca mieliśmy znacznie więcej pracy niż zwykle - przyznał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. » więcej 2020-08-05, godz. 14:46 Tomasz Krzemienowski o kontrolach podczas pandemii i mobbingu - Na szczęście jako pracownicy wszyscy jesteśmy zdrowi – podkreślił Tomasz Krzemienowski, zastępca okręgowego inspektora pracy w Opolu. – Ale musieliśmy wprowadzić… » więcej 2020-08-04, godz. 14:33 Antoni Konopka o kondycji opolskiego rolnictwa i i jego reformie - Jest nerwowe zaglądanie w niebo, bo jeszcze sporo jest na polach do zebrania – przyznał wicemarszałek województwa Antoni Konopka. » więcej 2020-08-04, godz. 14:12 Daniel Kliś o funkcjonowaniu opolskich sądów w dobie pandemii - Także wymiar sprawiedliwości nie miał wypracowanych procedur, jak sobie z tym radzić – przyznał sędzia Daniel Kliś, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego. » więcej 2020-08-03, godz. 18:09 Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu - To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej 2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***