Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji…
2020-07-02, 14:47 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji w przemyśle i handlu

Witold Potwora [fot.Maciej Wajler]
Witold Potwora [fot.Maciej Wajler]
- W dalszym ciągu bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej, oprócz Czech - stwierdził ekonomista dr Witold Potwora.
Z danych Eurostatu wynika zresztą, że jeśli nawet w najbliższych miesiącach dojdzie do tego, że na bezrobocie trafią osoby, które mają miesięczny czy dłuższy okres wypowiedzenia, to i tak poziom bezrobocia będzie jednym z najniższych w Europie.

- Do tych moich 9-10 procent jest bardzo daleko – w ten sposób nasz gość odniósł się do swoich prognozi sprzed dwóch miesięcy, gdy przewidywania były zdecydowanie bardziej pesymistyczne.

Jednocześnie podkreślił, że na Opolszczyźnie mamy wiele firm z branży automitiv, które produkują części i specjalistyczne oprzyrządowanie. I wprawdzie branżę złapała zadyszka, to jednak sprzedaż samochodów ponownie rusza, więc i tutaj za kilka miesięcy sytuacja się unormuje.

- Jeśli nic się nie wydarzy to ten rok dla branży hotelarskiej wcale nie będzie kompletnie stracony - ocenił dr Witold Potwora. Wprawdzie notujemy znacznie mniej ilości zagranicznych, ale z kolei wielkim powodzeniem cieszą się obecnie małe miejscowości, zwłaszcza na terenach wiejskich – wśród rodzimych turystów.

Zobacz także

2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał… » więcej 2020-07-29, godz. 14:50 Daniel Puciato o perspektywach branży turystycznej - Wierzę, że turystyka się odrodzi - podkreślił dr hab. Daniel Puciato – wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej oraz Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-29, godz. 14:06 Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej do rówieśników - Jeżeli spojrzymy na potężny segregator w naszym biurze w Warszawie, to deklaracji mamy około 500 – powiedział o liczebności swojej organizacji Jan Strzeżek… » więcej 2020-07-28, godz. 14:24 Dariusz Krawiec o tym, czy umiemy pływać i jak zachowujemy się nad wodą - W tym roku w naszym regionie nie było przypadku utonięcia - zastrzegł Dariusz Krawiec, wiceprezes Zarządu Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Rat… » więcej 2020-07-28, godz. 14:02 Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach - Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt. » więcej 2020-07-28, godz. 18:33 Kamil Bortniczuk o rezultatach szczytu unijnego - Tutaj nie ma nad czym debatować, bo przemawiają przede wszystkim liczby - ocenił sukces na szycie unijnym poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***