Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Rafał Bartek o tym jak głosowała…
2020-07-02, 11:05 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Rafał Bartek o tym jak głosowała Mniejszość Niemiecka w I turze wyborów prezydenckich

Rafał Bartek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Rafał Bartek [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Mniejszość zapewne głosowała różnie, bo członkowie mają różne poglądy polityczne, szczególnie w sytuacji gdy nie startują kandydaci mniejszości, ale robiliśmy taką wewnętrzną analizę. Około 3/4 wyborców, którzy w zeszłorocznych wyborach parlamentarnych głosowało na kandydatów z list Mniejszości Niemieckiej mogło zagłosować na Szymona Hołownię - powiedział w Loży Radiowej Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim.
- Pozostała część głosów pewnie rozeszła się między głównych kandydatów czyli Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego. Pewnie zadziałało to, że Szymon Hołownia jako jedyny odpowiedział na nasze pytania, spotkał się z nami oficjalnie i jego komunikaty dotarły do naszych wyborców – powiedział nasz gość.

- Ja też sam byłem pozytywnie zaskoczony i ciekawy, bo pierwszy raz zdarzyło się, że by jeden z głównych kandydatów tak otwarty sposób komunikował się ze środowiskami mniejszości. Byłem ciekaw tej reakcji społecznej – powiedział przewodniczący TSKN.

- Szymon Hołownia był pytany w Gogolinie przez jednego z dziennikarzy i powiedział, że nie oczekuje naszego poparcia, ale po prostu jest zainteresowany naszym środowiskiem.

Zobacz także

2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał… » więcej 2020-07-29, godz. 14:50 Daniel Puciato o perspektywach branży turystycznej - Wierzę, że turystyka się odrodzi - podkreślił dr hab. Daniel Puciato – wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej oraz Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-29, godz. 14:06 Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej do rówieśników - Jeżeli spojrzymy na potężny segregator w naszym biurze w Warszawie, to deklaracji mamy około 500 – powiedział o liczebności swojej organizacji Jan Strzeżek… » więcej 2020-07-28, godz. 14:24 Dariusz Krawiec o tym, czy umiemy pływać i jak zachowujemy się nad wodą - W tym roku w naszym regionie nie było przypadku utonięcia - zastrzegł Dariusz Krawiec, wiceprezes Zarządu Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Rat… » więcej 2020-07-28, godz. 14:02 Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach - Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt. » więcej 2020-07-28, godz. 18:33 Kamil Bortniczuk o rezultatach szczytu unijnego - Tutaj nie ma nad czym debatować, bo przemawiają przede wszystkim liczby - ocenił sukces na szycie unijnym poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***