Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Czerwiński o zwycięstwie Andrzeja Dudy w…
2020-06-29, 14:18 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Jerzy Czerwiński o zwycięstwie Andrzeja Dudy w I turze wyborów i o tym jak przekonywać wyborców w II turze

Jerzy Czerwiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jerzy Czerwiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Andrzej Duda już prowadzi intensywną kampanię przed 2 turą, a naszym zadaniem jest go wspomóc, czyli przedstawić jak najlepiej program, a przede wszystkim zachęcić do ponownego głosowania ale i ściągnąć nowe osoby, które nie brały udziału w wyborach – mówił w Loży Radiowej Jerzy Czerwiński, senator PiS pytany o wyniki I tury wyborów prezydenckich.
Zdaniem naszego gościa, trzeba przede wszystkim zachęcić do głosowania tych, którzy nie wzięli udziału w 1 turze wyborów. – Trzeba ich rzetelnie informować o tym co zrobiliśmy i co mamy zamiar zrobić – stwierdził nasz gość.

- Bo pamiętajmy, że jeśli rzeczywiście coś ma być zrobione, to musi to przejść przez rząd i parlament, muszą iść za tym pieniądze. Rafał Trzaskowski, czyli osoba opozycyjna wobec parlamentu będzie miała trudności w realizacji swojego programu – powiedział senator Czerwiński.

Jak zachęcić tych, którzy na wybory nie poszli, skoro frekwencja była rekordowo wysoka? - Przede wszystkim mówić prawdę – podkreślił Jerzy Czerwiński. – W tej chwili w kampanii Trzaskowskiego słyszymy hasło „mamy dość” i że nie będzie dzielenia Polaków, ale jak przychodzi co do czego, to przekaz, który jest powielany także przez parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, ma na celu pokazywanie jakoby poprzednie 5 lat Andrzeja Dudy było złe – stwierdził nasz gość.

Zobacz także

2020-07-28, godz. 18:33 Kamil Bortniczuk o rezultatach szczytu unijnego - Tutaj nie ma nad czym debatować, bo przemawiają przede wszystkim liczby - ocenił sukces na szycie unijnym poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. » więcej 2020-07-28, godz. 11:37 Tomasz Kostuś o efektach szczytu Unii Europejskiej, konkurencji międzynarodowej - Byłem i jestem propaństwowcem. Każda wynegocjowana dla Polski złotówka cieszy - ocenił wynik szczytu unijnego poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Ko… » więcej 2020-07-24, godz. 16:16 Dr Wiesława Błudzin o ponownym wzroście liczby zarażonych na COVID-19 - Z tą pandemią będziemy musieli żyć. I się do niej przyzwyczaić. Aż do momentu wynalezienia szczepionki – podkreśliła dr Wiesław Błudzin, konsultant… » więcej 2020-07-24, godz. 16:04 Młodzieżowa Loża Radiowa: O szczycie unijnym oraz współpracy politycznej Młodzi politycy odmiennie oceniają efekty unijnego szczytu. W przyszłości deklarują chęć współpracy. » więcej 2020-07-23, godz. 15:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa": Ukraińscy pracownicy mile widziani. Branża turystyczna w opałac… O kondycji opolskiej turystyki, a także sytuacji cudzoziemców w Polsce i na Opolszczyźnie rozmawialiśmy w debacie "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa"… » więcej 2020-07-23, godz. 14:32 Prosto z Sejmu: Janusz Kowalski o aferze korupcyjnej byłego polityka PO oraz księstwach w samorządach - To hańba w relacjach międzynarodowych, że były minister w polskim rządzie jest oskarżany o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie - stwierdził Janusz… » więcej 2020-07-22, godz. 13:54 Witold Potwora o szczycie UE oraz potencjalnym przeznaczeniu pieniędzy - Niektórzy twierdzą, że jeśli są wszyscy zadowoleni, to gdzieś jest w tym haczyk. Niekoniecznie – ocenił efekty szczytu unijnego ekonomista dr Witold… » więcej 2020-07-22, godz. 13:53 Violetta Porowska o sukcesie Polski na szczycie Unii Europejskiej - To jest wielki sukces polskiej dyplomacji, wielki sukces Polski a przede wszystkim wielki sukces premiera Mateusza Morawieckiego – oceniła Violetta Porowska… » więcej 2020-07-21, godz. 16:58 Zdzisław Dzwonnik o gospodarce leśnej i zwierzynie, jaką możemy spotkać w ostępach - Założeniem ustawy leśnej jest prowadzenie racjonalnej gospodarki leśnej - zastrzegł Zdzisław Dzwonnik, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole. » więcej 2020-07-21, godz. 14:12 Lesław Sobieraj o przeszłości i przyszłości opolskiego ZOO - Ogród zoologiczny był jednym wielkim jeziorem – wspominał powódź z 1997 roku Lesław Sobieraj, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Opolu. – Są takie miejsca… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »