Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Franciszek Posacki i Adam Goleński…
2020-06-26, 14:13 Autor: Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Franciszek Posacki i Adam Goleński o swoich kandydatach, ich programach

Franciszek Posacki i Adam Goleński w Młodzieżowej Loży Radiowej
Franciszek Posacki i Adam Goleński w Młodzieżowej Loży Radiowej
- Zdecydowanie moim kandydatem jest prezydent Rafał Trzaskowski - podkreślił Franciszek Posacki z Młodych Demokratów. – Zauroczył mnie wieloma kwestiami.

- Andrzej Duda jest jedynym kandydatem, który pokazał swoją wiarygodność - zastrzegł Adam Goleński z Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.
Franciszek Posacki przyznał, że śledzi politykę Rafała Trzaskowskiego od momentu, gdy ten wygrał batalię o fotel prezydenta stolicy. Dla naszego gościa jest to polityk bliski ze względów światopoglądowych. Poza tym jest świetnym samorządowcem, który ma plan na to, jak pomóc samorządom w dobie pandemii.

Zdaniem Adama Goleńskiego, Rafał Trzaskowski zaprezentował jedynie hipokryzję. Choćby przy kluczeniu co do swojego poselskiego głosowania w sprawie wieku emerytalnego. Ale nie tylko w tej sprawie.

- Pamiętajmy, że minęła zaledwie połowa kadencji samorządowej – odparł Franciszek Posacki na zarzut, że Rafał Trzaskowski nie zrealizował zdecydowanej większości obietnic, jakie składał w kampanii samorządowej.

Zdaniem Adama Goleńskiego absolutnym priorytetem dla prezydenta Polski w najbliższych latach jest odbudowa gospodarki po pandemii. I tylko współpraca głowy państwa z rządem gwarantuje taką politykę.

Franciszek Posacki twierdzi, że nie potrzeba dzisiaj prezydenta, który ze względów wyłącznie politycznych zawetuje każdą ustawę. Takim prezydentem, który doceni to co dla Polaków dobre, ale jednocześnie będzie patrzył na ręce większości rządowej – będzie Rafał Trzaskowski.

- To strona amerykańska wyszła z inicjatywą, by Andrzej Duda przyjechał z wizytą – powiedział Adam Goleński, zarzucając opozycji hipokryzję także w ocenie twej wizyty, która była wielkim sukcesem gospodarczym i politycznym.

Zobacz także

2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej 2020-08-19, godz. 14:16 Manfred Grabelus o segregacji śmieci, ich utylizacji i braku kaucjowania butelek - Trudno powiedzieć czy będzie rewolucja. Na pewno jest potrzebna zmiana systemu i podejścia do śmieci – zastrzegł Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-08-18, godz. 14:30 Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje - W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował… » więcej 2020-08-18, godz. 14:05 Marek Cholewa o kondycji opolskich lasów, jak je chronić i stanie Biskupiej Kopy - Lasy zajmują 26% powierzchni województwa opolskiego. To blisko przeciętnej krajowej, która wynosi 28%. Są takie województwa jak lubuskie, które ma 70%… » więcej 2020-08-18, godz. 13:42 Dr Mirosław Małowski o tym, jak radzić sobie z upałami oraz o inżynieriii genetycznej - Są ludzie zdrowi i zdrowsi. Wszystko zależy od stanu zdrowia – powiedział dr Mirosław Małowski o funkcjonowaniu w czasie upałów. – A ludzie chorzy… » więcej 2020-08-17, godz. 14:34 Ryszard Galla o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i kontroli poselskiej w UMWO - Dla mnie jest oczywiste, że głos wyborców jest najważniejszy i jeśli nie ma zgody to widzimy co się dzieje. Będzie teraz wycofywanie się cichcem. Ja… » więcej 2020-08-17, godz. 13:56 Katarzyna Czochara o sytuacji na Białorusi oraz kontroli w urzędzie marszałkowskim - To sytuacja, która ma wpływ nie tylko na Białoruś - powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara o protestach u naszego sądiada. » więcej 2020-08-14, godz. 14:51 Młodzieżowa Loża Radiowa: O sytuacji na Białorusi W naszej MLR uczestniczyli tym razem: Grzegorz Krukowski z Prawa i Sprawiedliwości, Jan Zimoch z Porozumienia, Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej, Jakub… » więcej 2020-08-14, godz. 14:16 Irena Koszyk podsumowuje 34 lata pracy w oświacie - Naczelnikiem będę do końca sierpnia, a potem od września emerytura. W pewnym momencie stwierdziłam, że trzeba pomyśleć o sobie, żeby już tak nie pędzić… » więcej 2020-08-13, godz. 17:01 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Pracodawcy i związkowcy o restrukturyzacji górnictwa » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***