Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Grzegorz Kuliś o wzroście bezrobocia i spodziewanej…
2020-06-25, 14:29 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Grzegorz Kuliś o wzroście bezrobocia i spodziewanej recesji

Grzegorz Kuliś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Grzegorz Kuliś [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Przyznam, że byłem w gronie sceptyków i nasze przewidywania co do bezrobocia oscylowały wokół liczb dwucyfrowych. To było nasze minimum, przewidywaliśmy, że to będzie więcej niż 10 procent – mówił w Loży Radiowej Grzegorz Kuliś z Business Centre Club.
- Na początku okresu pandemicznego był gorący okres, w agencjach pracy te spadki były zatrważające. Na całe szczęście dla wszystkich pracowników ten scenariusz jest zgoła inny. Pytanie na ile trwały – zastanawiał się nasz gość.

- Pytanie na jak ta dynamika spadku będzie się wypłaszczała, to też zależy od tego kiedy zderzymy się z tą ścianą recesji, bo ona nas jeszcze nie „dopadła” – stwierdził Kuliś.

Drugą wielką niewiadomą jest pandemia. – Pytanie jaka będzie skala w Europie i na świecie, czy zachorowania będą takiego poziomu jak dotychczas, czy będzie gorzej, czy raczej będą to małe ogniska, która ze względu na doświadczenie służb będzie można gasić szybciej niż dotychczas – powiedział Kuliś.

Zobacz także

2020-07-28, godz. 11:37 Tomasz Kostuś o efektach szczytu Unii Europejskiej, konkurencji międzynarodowej - Byłem i jestem propaństwowcem. Każda wynegocjowana dla Polski złotówka cieszy - ocenił wynik szczytu unijnego poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Ko… » więcej 2020-07-24, godz. 16:16 Dr Wiesława Błudzin o ponownym wzroście liczby zarażonych na COVID-19 - Z tą pandemią będziemy musieli żyć. I się do niej przyzwyczaić. Aż do momentu wynalezienia szczepionki – podkreśliła dr Wiesław Błudzin, konsultant… » więcej 2020-07-24, godz. 16:04 Młodzieżowa Loża Radiowa: O szczycie unijnym oraz współpracy politycznej Młodzi politycy odmiennie oceniają efekty unijnego szczytu. W przyszłości deklarują chęć współpracy. » więcej 2020-07-23, godz. 15:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa": Ukraińscy pracownicy mile widziani. Branża turystyczna w opałac… O kondycji opolskiej turystyki, a także sytuacji cudzoziemców w Polsce i na Opolszczyźnie rozmawialiśmy w debacie "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa"… » więcej 2020-07-23, godz. 14:32 Prosto z Sejmu: Janusz Kowalski o aferze korupcyjnej byłego polityka PO oraz księstwach w samorządach - To hańba w relacjach międzynarodowych, że były minister w polskim rządzie jest oskarżany o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie - stwierdził Janusz… » więcej 2020-07-22, godz. 13:54 Witold Potwora o szczycie UE oraz potencjalnym przeznaczeniu pieniędzy - Niektórzy twierdzą, że jeśli są wszyscy zadowoleni, to gdzieś jest w tym haczyk. Niekoniecznie – ocenił efekty szczytu unijnego ekonomista dr Witold… » więcej 2020-07-22, godz. 13:53 Violetta Porowska o sukcesie Polski na szczycie Unii Europejskiej - To jest wielki sukces polskiej dyplomacji, wielki sukces Polski a przede wszystkim wielki sukces premiera Mateusza Morawieckiego – oceniła Violetta Porowska… » więcej 2020-07-21, godz. 16:58 Zdzisław Dzwonnik o gospodarce leśnej i zwierzynie, jaką możemy spotkać w ostępach - Założeniem ustawy leśnej jest prowadzenie racjonalnej gospodarki leśnej - zastrzegł Zdzisław Dzwonnik, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole. » więcej 2020-07-21, godz. 14:12 Lesław Sobieraj o przeszłości i przyszłości opolskiego ZOO - Ogród zoologiczny był jednym wielkim jeziorem – wspominał powódź z 1997 roku Lesław Sobieraj, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Opolu. – Są takie miejsca… » więcej 2020-07-20, godz. 15:14 Katarzyna Czochara o tym dlaczego większość wyborców poparła Andrzeja Dudę - Odpowiedź na pytanie: kto wygrał wybory jest bardzo prosta. Otóż niedługo odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy - powiedziała posłanka Prawa i… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***