Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Antoni Duda o kampanii urzędującego…
2020-06-25, 14:03 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Antoni Duda o kampanii urzędującego prezydenta, efektach wizyty w USA

Antoni Duda [fot. Justyna Krzyżanowska]
Antoni Duda [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Ta wizyta pokazała, jak prezydent Andrzej Duda reprezentuje Polskę i Polaków – powiedział o wyprawie za ocean Antoni Duda, były poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Podkreślił, że z oczywistych względów nie jest mu łatwo być obiektywnym (jest stryjem urzędującego prezydenta), ale warto podkreślić fakt partnerskich stosunków łączących obu prezydentów i oba kraje. A przecież Stany Zjednoczone to najpotężniejsze państwo na świecie, kształtujące światową politykę.

- Trzeba nie mieć poczucia rozwoju kraju, jeśli kwestionuje się efekty tej wizyty – dodał wymieniając choćby zapowiedziane inwestycje w Polsce ze strony amerykańskich gigantów cyfrowych czy pomoc w budowie elektrowni jądrowych.

Przy okazji nasz gość podkreślił, że prezydent Andrzej Duda wcale nie zabiegał o zmniejszenie amerykańskiej obecności wojskowej w Niemczech, ale o jej zapewnienie na terenie Unii Europejskiej. Jeśli jednak Amerykanie zamierzają zmniejszyć kontyngent u naszych zachodnich sąsiadów, Polska jest w stanie przyjąć amerykańskich żołnierzy.

Spośród wielu osiągnięć urzędującej głowy państwa wymienił głównie te, które powodują wzmocnienie naszej gospodarki i podniesienie poziomu życia statystycznego Kowalskiego.

- Ja głęboko wierzę, że wybory prezydenckie zakończą się na pierwszej turze – dodał nasz gość. - Ale oczywiście jesteśmy też przygotowani na drugą turę.

Zobacz także

2020-07-29, godz. 14:06 Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej do rówieśników - Jeżeli spojrzymy na potężny segregator w naszym biurze w Warszawie, to deklaracji mamy około 500 – powiedział o liczebności swojej organizacji Jan Strzeżek… » więcej 2020-07-28, godz. 14:24 Dariusz Krawiec o tym, czy umiemy pływać i jak zachowujemy się nad wodą - W tym roku w naszym regionie nie było przypadku utonięcia - zastrzegł Dariusz Krawiec, wiceprezes Zarządu Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Rat… » więcej 2020-07-28, godz. 14:02 Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach - Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt. » więcej 2020-07-28, godz. 18:33 Kamil Bortniczuk o rezultatach szczytu unijnego - Tutaj nie ma nad czym debatować, bo przemawiają przede wszystkim liczby - ocenił sukces na szycie unijnym poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. » więcej 2020-07-28, godz. 11:37 Tomasz Kostuś o efektach szczytu Unii Europejskiej, konkurencji międzynarodowej - Byłem i jestem propaństwowcem. Każda wynegocjowana dla Polski złotówka cieszy - ocenił wynik szczytu unijnego poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Ko… » więcej 2020-07-24, godz. 16:16 Dr Wiesława Błudzin o ponownym wzroście liczby zarażonych na COVID-19 - Z tą pandemią będziemy musieli żyć. I się do niej przyzwyczaić. Aż do momentu wynalezienia szczepionki – podkreśliła dr Wiesław Błudzin, konsultant… » więcej 2020-07-24, godz. 16:04 Młodzieżowa Loża Radiowa: O szczycie unijnym oraz współpracy politycznej Młodzi politycy odmiennie oceniają efekty unijnego szczytu. W przyszłości deklarują chęć współpracy. » więcej 2020-07-23, godz. 15:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa": Ukraińscy pracownicy mile widziani. Branża turystyczna w opałac… O kondycji opolskiej turystyki, a także sytuacji cudzoziemców w Polsce i na Opolszczyźnie rozmawialiśmy w debacie "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa"… » więcej 2020-07-23, godz. 14:32 Prosto z Sejmu: Janusz Kowalski o aferze korupcyjnej byłego polityka PO oraz księstwach w samorządach - To hańba w relacjach międzynarodowych, że były minister w polskim rządzie jest oskarżany o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie - stwierdził Janusz… » więcej 2020-07-22, godz. 13:54 Witold Potwora o szczycie UE oraz potencjalnym przeznaczeniu pieniędzy - Niektórzy twierdzą, że jeśli są wszyscy zadowoleni, to gdzieś jest w tym haczyk. Niekoniecznie – ocenił efekty szczytu unijnego ekonomista dr Witold… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***