Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Antoni Duda o kampanii urzędującego…
2020-06-25, 14:03 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Antoni Duda o kampanii urzędującego prezydenta, efektach wizyty w USA

Antoni Duda [fot. Justyna Krzyżanowska]
Antoni Duda [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Ta wizyta pokazała, jak prezydent Andrzej Duda reprezentuje Polskę i Polaków – powiedział o wyprawie za ocean Antoni Duda, były poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Podkreślił, że z oczywistych względów nie jest mu łatwo być obiektywnym (jest stryjem urzędującego prezydenta), ale warto podkreślić fakt partnerskich stosunków łączących obu prezydentów i oba kraje. A przecież Stany Zjednoczone to najpotężniejsze państwo na świecie, kształtujące światową politykę.

- Trzeba nie mieć poczucia rozwoju kraju, jeśli kwestionuje się efekty tej wizyty – dodał wymieniając choćby zapowiedziane inwestycje w Polsce ze strony amerykańskich gigantów cyfrowych czy pomoc w budowie elektrowni jądrowych.

Przy okazji nasz gość podkreślił, że prezydent Andrzej Duda wcale nie zabiegał o zmniejszenie amerykańskiej obecności wojskowej w Niemczech, ale o jej zapewnienie na terenie Unii Europejskiej. Jeśli jednak Amerykanie zamierzają zmniejszyć kontyngent u naszych zachodnich sąsiadów, Polska jest w stanie przyjąć amerykańskich żołnierzy.

Spośród wielu osiągnięć urzędującej głowy państwa wymienił głównie te, które powodują wzmocnienie naszej gospodarki i podniesienie poziomu życia statystycznego Kowalskiego.

- Ja głęboko wierzę, że wybory prezydenckie zakończą się na pierwszej turze – dodał nasz gość. - Ale oczywiście jesteśmy też przygotowani na drugą turę.

Zobacz także

2020-08-05, godz. 15:03 Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz o bonie turystycznym - Od połowy marca mieliśmy znacznie więcej pracy niż zwykle - przyznał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. » więcej 2020-08-05, godz. 14:46 Tomasz Krzemienowski o kontrolach podczas pandemii i mobbingu - Na szczęście jako pracownicy wszyscy jesteśmy zdrowi – podkreślił Tomasz Krzemienowski, zastępca okręgowego inspektora pracy w Opolu. – Ale musieliśmy… » więcej 2020-08-04, godz. 14:33 Antoni Konopka o kondycji opolskiego rolnictwa i i jego reformie - Jest nerwowe zaglądanie w niebo, bo jeszcze sporo jest na polach do zebrania – przyznał wicemarszałek województwa Antoni Konopka. » więcej 2020-08-04, godz. 14:12 Daniel Kliś o funkcjonowaniu opolskich sądów w dobie pandemii - Także wymiar sprawiedliwości nie miał wypracowanych procedur, jak sobie z tym radzić – przyznał sędzia Daniel Kliś, rzecznik prasowy Sądu Okręgow… » więcej 2020-08-03, godz. 18:09 Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu - To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***