Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Piotr Woźniak o kampanii wyborczej…
2020-06-25, 12:51 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Piotr Woźniak o kampanii wyborczej Roberta Biedronia, wizycie w USA Andrzeja Dudy

Piotr Woźniak [fot. Marcin Skomudek]
Piotr Woźniak [fot. Marcin Skomudek]
- Robert Biedroń nie ma łatwej sytuacji - zastrzegł Piotr Woźniak, szef regionalnych struktur SLD. – Bo od wielu lat dwaj hegemonii naszej sceny politycznej toczą wyrównany bój.
Na pytanie dlaczego kandydata Lewicy mniej widać w mediach odparł, że widać go mniej w mediach mainstreamowych, poza tym cały czas jeździ po kraju na spotkania przedwyborcze. Wszędzie jest ciepło przyjmowany. To jeden z nielicznych kandydatów, który objechał prawie wszystkie powiaty w Polsce.

- Ale trzeba być też realistą – dodał nasz gość. Dzisiaj sondaże pokazują niewielkie poparcie dla Roberta Biedronia, bo pojawił się Rafał Trzaskowski, który przebojem wdarł się na szczyt sondaży. Zresztą jeszcze miesiąc czy półtora miesiąca temu scena polityczna była zupełnie inna, mowa była o wygranej Andrzeja Dudy w pierwszej turze. Teraz należy poczekać, czy będzie druga tura i co ewentualnie przyniesie.

Piotr Woźniak nie zgodził się z zarzutem, że struktury Lewicy na Opolszczyźnie są w tej kampanii mało aktywne. Owszem, w porównaniu z innymi komitetami wyborczymi dysponują mniejszą ilością plakatów, banerów, gdyż dysponują mniejszymi finansami, ale organizują na przykład spotkania parlamentarzystów z wyborcami. Robert Biedroń niedawno był zresztą w Opolu.

Skrytykował efekty, a raczej – jego zdaniem - brak konkretnych efektów wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Uznał, że spotkanie Duda –Trump jest na rękę polskiemu prezydentowi w kampanii wyborczej, ale też amerykańskiemu, który będzie zabiegał o głosy Polonii.

Zobacz także

2020-07-29, godz. 14:06 Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej do rówieśników - Jeżeli spojrzymy na potężny segregator w naszym biurze w Warszawie, to deklaracji mamy około 500 – powiedział o liczebności swojej organizacji Jan Strzeżek… » więcej 2020-07-28, godz. 14:24 Dariusz Krawiec o tym, czy umiemy pływać i jak zachowujemy się nad wodą - W tym roku w naszym regionie nie było przypadku utonięcia - zastrzegł Dariusz Krawiec, wiceprezes Zarządu Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Rat… » więcej 2020-07-28, godz. 14:02 Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach - Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt. » więcej 2020-07-28, godz. 18:33 Kamil Bortniczuk o rezultatach szczytu unijnego - Tutaj nie ma nad czym debatować, bo przemawiają przede wszystkim liczby - ocenił sukces na szycie unijnym poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. » więcej 2020-07-28, godz. 11:37 Tomasz Kostuś o efektach szczytu Unii Europejskiej, konkurencji międzynarodowej - Byłem i jestem propaństwowcem. Każda wynegocjowana dla Polski złotówka cieszy - ocenił wynik szczytu unijnego poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Ko… » więcej 2020-07-24, godz. 16:16 Dr Wiesława Błudzin o ponownym wzroście liczby zarażonych na COVID-19 - Z tą pandemią będziemy musieli żyć. I się do niej przyzwyczaić. Aż do momentu wynalezienia szczepionki – podkreśliła dr Wiesław Błudzin, konsultant… » więcej 2020-07-24, godz. 16:04 Młodzieżowa Loża Radiowa: O szczycie unijnym oraz współpracy politycznej Młodzi politycy odmiennie oceniają efekty unijnego szczytu. W przyszłości deklarują chęć współpracy. » więcej 2020-07-23, godz. 15:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa": Ukraińscy pracownicy mile widziani. Branża turystyczna w opałac… O kondycji opolskiej turystyki, a także sytuacji cudzoziemców w Polsce i na Opolszczyźnie rozmawialiśmy w debacie "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa"… » więcej 2020-07-23, godz. 14:32 Prosto z Sejmu: Janusz Kowalski o aferze korupcyjnej byłego polityka PO oraz księstwach w samorządach - To hańba w relacjach międzynarodowych, że były minister w polskim rządzie jest oskarżany o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie - stwierdził Janusz… » więcej 2020-07-22, godz. 13:54 Witold Potwora o szczycie UE oraz potencjalnym przeznaczeniu pieniędzy - Niektórzy twierdzą, że jeśli są wszyscy zadowoleni, to gdzieś jest w tym haczyk. Niekoniecznie – ocenił efekty szczytu unijnego ekonomista dr Witold… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***