Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Piotr Woźniak o kampanii wyborczej…
2020-06-25, 12:51 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Piotr Woźniak o kampanii wyborczej Roberta Biedronia, wizycie w USA Andrzeja Dudy

Piotr Woźniak [fot. Marcin Skomudek]
Piotr Woźniak [fot. Marcin Skomudek]
- Robert Biedroń nie ma łatwej sytuacji - zastrzegł Piotr Woźniak, szef regionalnych struktur SLD. – Bo od wielu lat dwaj hegemonii naszej sceny politycznej toczą wyrównany bój.
Na pytanie dlaczego kandydata Lewicy mniej widać w mediach odparł, że widać go mniej w mediach mainstreamowych, poza tym cały czas jeździ po kraju na spotkania przedwyborcze. Wszędzie jest ciepło przyjmowany. To jeden z nielicznych kandydatów, który objechał prawie wszystkie powiaty w Polsce.

- Ale trzeba być też realistą – dodał nasz gość. Dzisiaj sondaże pokazują niewielkie poparcie dla Roberta Biedronia, bo pojawił się Rafał Trzaskowski, który przebojem wdarł się na szczyt sondaży. Zresztą jeszcze miesiąc czy półtora miesiąca temu scena polityczna była zupełnie inna, mowa była o wygranej Andrzeja Dudy w pierwszej turze. Teraz należy poczekać, czy będzie druga tura i co ewentualnie przyniesie.

Piotr Woźniak nie zgodził się z zarzutem, że struktury Lewicy na Opolszczyźnie są w tej kampanii mało aktywne. Owszem, w porównaniu z innymi komitetami wyborczymi dysponują mniejszą ilością plakatów, banerów, gdyż dysponują mniejszymi finansami, ale organizują na przykład spotkania parlamentarzystów z wyborcami. Robert Biedroń niedawno był zresztą w Opolu.

Skrytykował efekty, a raczej – jego zdaniem - brak konkretnych efektów wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Uznał, że spotkanie Duda –Trump jest na rękę polskiemu prezydentowi w kampanii wyborczej, ale też amerykańskiemu, który będzie zabiegał o głosy Polonii.

Zobacz także

2020-07-28, godz. 18:33 Kamil Bortniczuk o rezultatach szczytu unijnego - Tutaj nie ma nad czym debatować, bo przemawiają przede wszystkim liczby - ocenił sukces na szycie unijnym poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. » więcej 2020-07-28, godz. 11:37 Tomasz Kostuś o efektach szczytu Unii Europejskiej, konkurencji międzynarodowej - Byłem i jestem propaństwowcem. Każda wynegocjowana dla Polski złotówka cieszy - ocenił wynik szczytu unijnego poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Ko… » więcej 2020-07-24, godz. 16:16 Dr Wiesława Błudzin o ponownym wzroście liczby zarażonych na COVID-19 - Z tą pandemią będziemy musieli żyć. I się do niej przyzwyczaić. Aż do momentu wynalezienia szczepionki – podkreśliła dr Wiesław Błudzin, konsultant… » więcej 2020-07-24, godz. 16:04 Młodzieżowa Loża Radiowa: O szczycie unijnym oraz współpracy politycznej Młodzi politycy odmiennie oceniają efekty unijnego szczytu. W przyszłości deklarują chęć współpracy. » więcej 2020-07-23, godz. 15:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa": Ukraińscy pracownicy mile widziani. Branża turystyczna w opałac… O kondycji opolskiej turystyki, a także sytuacji cudzoziemców w Polsce i na Opolszczyźnie rozmawialiśmy w debacie "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa"… » więcej 2020-07-23, godz. 14:32 Prosto z Sejmu: Janusz Kowalski o aferze korupcyjnej byłego polityka PO oraz księstwach w samorządach - To hańba w relacjach międzynarodowych, że były minister w polskim rządzie jest oskarżany o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie - stwierdził Janusz… » więcej 2020-07-22, godz. 13:54 Witold Potwora o szczycie UE oraz potencjalnym przeznaczeniu pieniędzy - Niektórzy twierdzą, że jeśli są wszyscy zadowoleni, to gdzieś jest w tym haczyk. Niekoniecznie – ocenił efekty szczytu unijnego ekonomista dr Witold… » więcej 2020-07-22, godz. 13:53 Violetta Porowska o sukcesie Polski na szczycie Unii Europejskiej - To jest wielki sukces polskiej dyplomacji, wielki sukces Polski a przede wszystkim wielki sukces premiera Mateusza Morawieckiego – oceniła Violetta Porowska… » więcej 2020-07-21, godz. 16:58 Zdzisław Dzwonnik o gospodarce leśnej i zwierzynie, jaką możemy spotkać w ostępach - Założeniem ustawy leśnej jest prowadzenie racjonalnej gospodarki leśnej - zastrzegł Zdzisław Dzwonnik, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole. » więcej 2020-07-21, godz. 14:12 Lesław Sobieraj o przeszłości i przyszłości opolskiego ZOO - Ogród zoologiczny był jednym wielkim jeziorem – wspominał powódź z 1997 roku Lesław Sobieraj, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Opolu. – Są takie miejsca… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »