Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Michał Nowak o obietnicach wyborczych…
2020-06-24, 14:08 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Michał Nowak o obietnicach wyborczych, szansach Andrzeja Dudy na wygraną w pierwszej turze

Michał Nowak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Michał Nowak [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Emocje kampanijne sięgają szczytu - przyznał Michał Nowak z Solidarnej Polski. – Poza tym ogromnym impulsem jest tez zainteresowanie ludzi, chęć pomocy.
Jego zdaniem te budujące symptomy poparcia płynące od społeczeństwa mogą świadczyć o tym, że Andrzej Duda wygra wyścig o prezydenturę już w pierwszej turze. Ma nawet taką pewność. Wspomniał, iż sondaże należy traktować z dystansem. Zresztą Andrzej Duda pięć lat temu także nie był liderem sondaży, a wybory wygrał.

- Tutaj prezydent Opola podejmuje decyzje według swoich poglądów i sumienia – zastrzegł Michał Nowak odpowiadając na pytanie o poparcie prezydenta Opola dla niektórych kandydatów. – Zastanawia tylko fakt, że to dzięki wsparciu rządu Prawa i Sprawiedliwości realizowane są w tym mieście wielkie inwestycje.

- Ludzie potrafią porównać 76 obietnic Rafała Trzaskowskiego, z których 72 nie zostały zrealizowane a prezydent Andrzej Duda jest prezydentem zrealizowanych obietnic – dodał nasz gość.

Michał Nowak uważa, że jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich to każdy z wyborców powinien wziąć kartkę papieru i dokonać analizy, co w ostatnich kilku latach zostało zrobione, a co zostało w sferze obietnic. Wtedy Andrzej Duda nie ma sobie równych.

- To jest rzecz przełomowa dla bezpieczeństwa Polski – ocenił wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA i rozmowy z Donaldem Trumpem.

Zobacz także

2020-07-22, godz. 13:54 Witold Potwora o szczycie UE oraz potencjalnym przeznaczeniu pieniędzy - Niektórzy twierdzą, że jeśli są wszyscy zadowoleni, to gdzieś jest w tym haczyk. Niekoniecznie – ocenił efekty szczytu unijnego ekonomista dr Witold… » więcej 2020-07-22, godz. 13:53 Violetta Porowska o sukcesie Polski na szczycie Unii Europejskiej - To jest wielki sukces polskiej dyplomacji, wielki sukces Polski a przede wszystkim wielki sukces premiera Mateusza Morawieckiego – oceniła Violetta Porowska… » więcej 2020-07-21, godz. 16:58 Zdzisław Dzwonnik o gospodarce leśnej i zwierzynie, jaką możemy spotkać w ostępach - Założeniem ustawy leśnej jest prowadzenie racjonalnej gospodarki leśnej - zastrzegł Zdzisław Dzwonnik, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole. » więcej 2020-07-21, godz. 14:12 Lesław Sobieraj o przeszłości i przyszłości opolskiego ZOO - Ogród zoologiczny był jednym wielkim jeziorem – wspominał powódź z 1997 roku Lesław Sobieraj, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Opolu. – Są takie miejsca… » więcej 2020-07-20, godz. 15:14 Katarzyna Czochara o tym dlaczego większość wyborców poparła Andrzeja Dudę - Odpowiedź na pytanie: kto wygrał wybory jest bardzo prosta. Otóż niedługo odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy - powiedziała posłanka Prawa i… » więcej 2020-07-20, godz. 15:28 Ryszard Wilczyński o wyniku wyborów, przyszłości opozycji - To rzeczywiście był wielki sukces Rafała Trzaskowskiego, a zwycięstwo techniczne Andrzeja Dury, który był wspomagany przez wszystko co żyje - powiedział… » więcej 2020-07-17, godz. 16:41 Młodzieżowa Loża Radiowa: O jakości polityki i votum nieufności Goście Młodzieżowej Loży Radiowej krytycznie o przeciwnikach politycznych i ich programach » więcej 2020-07-17, godz. 15:33 Dr Joanna Wawrzyniak, Alicja Wujec-Kaczmarek i Sarka Kucherova w Loży Radiowej o tworzeniu fresków w ramach międzynarodowego… Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o międzynarodowym projekcie w którym biorą udział trzy uczelnie: opolska Wyższa Szkoła Bankowa, uczelnia z Eberswalde w… » więcej 2020-07-16, godz. 15:30 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o stanie gospodarki, finansach samorządów i zaległościach przedsiębiorstw. » więcej 2020-07-16, godz. 12:40 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »