Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Longin Bartnik o kampanii wyborczej…
2020-06-23, 12:38 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Longin Bartnik o kampanii wyborczej i programie Krzysztofa Bosaka

Longin Bartnik [fot.Maciej Wajler]
Longin Bartnik [fot.Maciej Wajler]
- Mamy pełne ręce roboty – przyznał Longin Bartnik z Konfederacji, omawiając pracę sztabu wyborczego kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka.
Nasz rozmówca podkreślił, że też był zaskoczony frekwencją na spotkaniu ich kandydata z wyborcami w Opolu. Spodziewali się sporej, ale jej rozmiar był dużym zaskoczeniem in plus.

- Niektóre sondaże dają nam tą drugą turę, niektóre nie dają - przyznał Longin Bartnik. Na wyborców Krzysztofa Bosaka działa to mobilizująco. Wszystkie ręce na pokład – to maksyma jego sztabu wyborczego.

Longin Bartnik powiedział, że w tej chwili sytuacja jest kuriozalna, gdyż nowo wybrane władze zaraz po wyborach stają w opozycji wobec wyborców. Tak było na przykład, gdy Platforma Obywatelska w kampanii wyborczej deklarowała, iż nie podniesie wieku emerytalnego, lecz zaraz po elekcji – podniosła próg.

- Jednym z punktów programu Krzysztofa Bosaka i Konfederacji jest to, by instytucje kontrolne państwa były w rękach opozycji – zastrzegł Longin Bartnik. Dzisiaj władzę pozbawioną kontroli sprawuje jedna opcja polityczna.

Innym postulatem Krzysztofa Bosaka jest wydłużenie kadencji prezydenta do lat 7, co gwarantować będzie niezależność głowy państwa od zaplecza politycznego.

Zobacz także

2020-07-22, godz. 13:54 Witold Potwora o szczycie UE oraz potencjalnym przeznaczeniu pieniędzy - Niektórzy twierdzą, że jeśli są wszyscy zadowoleni, to gdzieś jest w tym haczyk. Niekoniecznie – ocenił efekty szczytu unijnego ekonomista dr Witold… » więcej 2020-07-22, godz. 13:53 Violetta Porowska o sukcesie Polski na szczycie Unii Europejskiej - To jest wielki sukces polskiej dyplomacji, wielki sukces Polski a przede wszystkim wielki sukces premiera Mateusza Morawieckiego – oceniła Violetta Porowska… » więcej 2020-07-21, godz. 16:58 Zdzisław Dzwonnik o gospodarce leśnej i zwierzynie, jaką możemy spotkać w ostępach - Założeniem ustawy leśnej jest prowadzenie racjonalnej gospodarki leśnej - zastrzegł Zdzisław Dzwonnik, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole. » więcej 2020-07-21, godz. 14:12 Lesław Sobieraj o przeszłości i przyszłości opolskiego ZOO - Ogród zoologiczny był jednym wielkim jeziorem – wspominał powódź z 1997 roku Lesław Sobieraj, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Opolu. – Są takie miejsca… » więcej 2020-07-20, godz. 15:14 Katarzyna Czochara o tym dlaczego większość wyborców poparła Andrzeja Dudę - Odpowiedź na pytanie: kto wygrał wybory jest bardzo prosta. Otóż niedługo odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy - powiedziała posłanka Prawa i… » więcej 2020-07-20, godz. 15:28 Ryszard Wilczyński o wyniku wyborów, przyszłości opozycji - To rzeczywiście był wielki sukces Rafała Trzaskowskiego, a zwycięstwo techniczne Andrzeja Dury, który był wspomagany przez wszystko co żyje - powiedział… » więcej 2020-07-17, godz. 16:41 Młodzieżowa Loża Radiowa: O jakości polityki i votum nieufności Goście Młodzieżowej Loży Radiowej krytycznie o przeciwnikach politycznych i ich programach » więcej 2020-07-17, godz. 15:33 Dr Joanna Wawrzyniak, Alicja Wujec-Kaczmarek i Sarka Kucherova w Loży Radiowej o tworzeniu fresków w ramach międzynarodowego… Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o międzynarodowym projekcie w którym biorą udział trzy uczelnie: opolska Wyższa Szkoła Bankowa, uczelnia z Eberswalde w… » więcej 2020-07-16, godz. 15:30 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o stanie gospodarki, finansach samorządów i zaległościach przedsiębiorstw. » więcej 2020-07-16, godz. 12:40 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »