Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Jerzy Czerwiński o prerogatywach prezydenta…
2020-06-22, 12:20 Autor: Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Jerzy Czerwiński o prerogatywach prezydenta, współpracy z rządem

Jerzy Czerwiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jerzy Czerwiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
- To co mówił poseł Wilczyński to jest nieprawda. Po drugie - jego projekcja ewentualnej przyszłości politycznej nijak się ma do rzeczywistości – zastrzegł z kolei senator Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Czerwiński.
I wyjaśnił, że w katalogu prerogatyw prezydenta wpływ na realizację finansów państwa jest praktycznie żaden.

- Wszystkie obietnice składane przez innych kandydatów są puste – zastrzegł senator Jerzy Czerwiński. - Może pięknie brzmią, ale są wbrew konstytucji.

Dodał jednak, że prerogatywy konstytucyjne prezydenta dotyczące na przykład polityki zagranicznej, reprezentowania na zewnątrz naszego państwa czy w zakresie polityki obronnej – właśnie realizuje Andrzej Duda. Najlepszym przykładem kolejna wizyta naszej głowy państwa u prezydenta USA Donalda Trumpa.

- Pierwsza wizyta po otwarciu Ameryki po pandemii to wizyta Andrzeja Dudy. Czego chcieć więcej? – spytał retorycznie Jerzy Czerwiński.

Senator Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że 28 czerwca będziemy nie tylko wybierać głowę państwa, ale też model funkcjonowania kraju. Prezydent z opcji rządzącej daje gwarancję współpracy z większością sejmową. Prezydent z dzisiejszej opozycji gwarantuje tylko klincz polityczny.

Zobacz także

2020-07-22, godz. 13:54 Witold Potwora o szczycie UE oraz potencjalnym przeznaczeniu pieniędzy - Niektórzy twierdzą, że jeśli są wszyscy zadowoleni, to gdzieś jest w tym haczyk. Niekoniecznie – ocenił efekty szczytu unijnego ekonomista dr Witold… » więcej 2020-07-22, godz. 13:53 Violetta Porowska o sukcesie Polski na szczycie Unii Europejskiej - To jest wielki sukces polskiej dyplomacji, wielki sukces Polski a przede wszystkim wielki sukces premiera Mateusza Morawieckiego – oceniła Violetta Porowska… » więcej 2020-07-21, godz. 16:58 Zdzisław Dzwonnik o gospodarce leśnej i zwierzynie, jaką możemy spotkać w ostępach - Założeniem ustawy leśnej jest prowadzenie racjonalnej gospodarki leśnej - zastrzegł Zdzisław Dzwonnik, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole. » więcej 2020-07-21, godz. 14:12 Lesław Sobieraj o przeszłości i przyszłości opolskiego ZOO - Ogród zoologiczny był jednym wielkim jeziorem – wspominał powódź z 1997 roku Lesław Sobieraj, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Opolu. – Są takie miejsca… » więcej 2020-07-20, godz. 15:14 Katarzyna Czochara o tym dlaczego większość wyborców poparła Andrzeja Dudę - Odpowiedź na pytanie: kto wygrał wybory jest bardzo prosta. Otóż niedługo odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy - powiedziała posłanka Prawa i… » więcej 2020-07-20, godz. 15:28 Ryszard Wilczyński o wyniku wyborów, przyszłości opozycji - To rzeczywiście był wielki sukces Rafała Trzaskowskiego, a zwycięstwo techniczne Andrzeja Dury, który był wspomagany przez wszystko co żyje - powiedział… » więcej 2020-07-17, godz. 16:41 Młodzieżowa Loża Radiowa: O jakości polityki i votum nieufności Goście Młodzieżowej Loży Radiowej krytycznie o przeciwnikach politycznych i ich programach » więcej 2020-07-17, godz. 15:33 Dr Joanna Wawrzyniak, Alicja Wujec-Kaczmarek i Sarka Kucherova w Loży Radiowej o tworzeniu fresków w ramach międzynarodowego… Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o międzynarodowym projekcie w którym biorą udział trzy uczelnie: opolska Wyższa Szkoła Bankowa, uczelnia z Eberswalde w… » więcej 2020-07-16, godz. 15:30 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o stanie gospodarki, finansach samorządów i zaległościach przedsiębiorstw. » więcej 2020-07-16, godz. 12:40 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »