Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Sebastian Warowy i Tomasz Wiciak o debacie…
2020-06-19, 12:37 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Sebastian Warowy i Tomasz Wiciak o debacie telewizyjnej kandydatów na prezydenta, ich notowaniach

Sebastian Warowy i Tomasz Wiciak w Młodzieżowej Loży Radiowej
Sebastian Warowy i Tomasz Wiciak w Młodzieżowej Loży Radiowej
- Nasz kandydat pokazał się z jak najlepszej strony – ocenił debatę telewizyjną Sebastian Warowy z Forum Młodych PiS.

- Ja twierdzę, że mój kandydat wygrał - stwierdził z kolei Tomasz Wiciak z PSL-u. - Moim zdaniem debaty powinny być, by kandydaci mogli zaprezentować swój program
Zdaniem Sebastiana Warowego Andrzej Duda jest wiarygodny. Swoją wiarygodność umocnił w mijającej kadencji, podczas której zrealizował szereg deklaracji, jakie składał 5 lat temu, jak na przykład obniżenie wieku emerytalnego czy wprowadzenie programu 500 plus.

Jako swego rodzaju grę przedwyborczą Tomasz Wiciak określił fakt, że niemal wszystkie sztaby wyborcze ogłosiły sukces swoich kandydatów. Z drugiej strony przyznał, że niekiedy zwykłe gesty kandydatów podczas takich debat potrafią przesądzić o wygranej.

Sebastian Warowy podkreślił, że wprowadzenie bonu turystycznego jest kolejnym dowodem na dbałość rządów prawicy o polską gospodarkę, szczególnie branżę turystyczną, ale też o polską rodzinę.

Tomasz Wiciak zastrzegł, że wszystko wskazuje na drugą turę wyborów prezydenckich I według najnowszych sondaży z Andrzejem Dudą w drugiej turze może wygrać trzech kandydatów, w tym Władysław Kosiniak-Kamysz. Wszystko zależy od frekwencji przy urnach.

- Ważne było, żeby nie stracić – stwierdził Sebastian Warowy podkreślając, że podczas debaty telewizyjnej Andrzej Duda nie dał się sprowokować. Jego spokój, wyważenie spowodowały, iż może czuć satysfakcję z udziału w tym programie. I jest murowanym kandydatem do wygranej.

- Zwieńczeniem kampanii wyborczej Władysława Kosiniaka Kamysza będzie jego wizyta w Opolu – stwierdził Tomasz Wiciak. Zastrzegł, że wszystko wskazuje na drugą turę wyborów prezydenckich. I według najnowszych sondaży z Andrzejem Dudą może wygrać trzech kandydatów, w tym Władysław Kosiniak-Kamysz. Wszystko zależy od frekwencji przy urnach.

Zobacz także

2020-07-07, godz. 15:42 WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta - Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik . » więcej 2020-07-06, godz. 12:05 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny - Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł… » więcej 2020-07-06, godz. 12:01 Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym - Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło… » więcej 2020-07-06, godz. 11:58 WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem powietrza, hipokryzji Rafała Trzaskowskiego - Jeżeli system handlu emisjami nie zostanie zreformowany, to od 1 stycznia przyszłego roku odbiorców ciepła i energii elektrycznej czekają znaczne podwyżki… » więcej 2020-07-06, godz. 11:50 WYBORY 2020: Rajmund Miller o zaletach Rafała Trzaskowskiego, programie wyborczym - Rafał Trzaskowski jest na wszystkich spotkaniach wyborczych wiarygodny - ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-03, godz. 14:23 WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej - Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia. » więcej 2020-07-03, godz. 14:14 WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką - Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję. » więcej 2020-07-03, godz. 14:08 Adrian Czubak o zbiorniku w Raciborzu, tarczy antykryzysowej, a także walce z koronawirusem - Można powiedzieć, że zbiornik raciborski zapewnia bezpieczeństwo niemal w 100 procentach, na to czekali przede wszystkim mieszkańcy Opolszczyzny – mówił… » więcej 2020-07-02, godz. 14:47 Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji w przemyśle i handlu - W dalszym ciągu bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej, oprócz Czech - stwierdził ekonomista dr Witold Potwora. » więcej 2020-07-02, godz. 14:26 Wojciech Rajchel o bezrobociu, zwolnieniach grupowych - My podtrzymujemy stanowisko, że Tarcza 4.0, jej przepisy wciąż stwarzają wiele problemów pracodawcom jak i pracobiorcom -powiedział Wojciech Rajchel, przewodniczący… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »