Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Sebastian Warowy i Tomasz Wiciak o debacie…
2020-06-19, 12:37 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Sebastian Warowy i Tomasz Wiciak o debacie telewizyjnej kandydatów na prezydenta, ich notowaniach

Sebastian Warowy i Tomasz Wiciak w Młodzieżowej Loży Radiowej
Sebastian Warowy i Tomasz Wiciak w Młodzieżowej Loży Radiowej
- Nasz kandydat pokazał się z jak najlepszej strony – ocenił debatę telewizyjną Sebastian Warowy z Forum Młodych PiS.

- Ja twierdzę, że mój kandydat wygrał - stwierdził z kolei Tomasz Wiciak z PSL-u. - Moim zdaniem debaty powinny być, by kandydaci mogli zaprezentować swój program
Zdaniem Sebastiana Warowego Andrzej Duda jest wiarygodny. Swoją wiarygodność umocnił w mijającej kadencji, podczas której zrealizował szereg deklaracji, jakie składał 5 lat temu, jak na przykład obniżenie wieku emerytalnego czy wprowadzenie programu 500 plus.

Jako swego rodzaju grę przedwyborczą Tomasz Wiciak określił fakt, że niemal wszystkie sztaby wyborcze ogłosiły sukces swoich kandydatów. Z drugiej strony przyznał, że niekiedy zwykłe gesty kandydatów podczas takich debat potrafią przesądzić o wygranej.

Sebastian Warowy podkreślił, że wprowadzenie bonu turystycznego jest kolejnym dowodem na dbałość rządów prawicy o polską gospodarkę, szczególnie branżę turystyczną, ale też o polską rodzinę.

Tomasz Wiciak zastrzegł, że wszystko wskazuje na drugą turę wyborów prezydenckich I według najnowszych sondaży z Andrzejem Dudą w drugiej turze może wygrać trzech kandydatów, w tym Władysław Kosiniak-Kamysz. Wszystko zależy od frekwencji przy urnach.

- Ważne było, żeby nie stracić – stwierdził Sebastian Warowy podkreślając, że podczas debaty telewizyjnej Andrzej Duda nie dał się sprowokować. Jego spokój, wyważenie spowodowały, iż może czuć satysfakcję z udziału w tym programie. I jest murowanym kandydatem do wygranej.

- Zwieńczeniem kampanii wyborczej Władysława Kosiniaka Kamysza będzie jego wizyta w Opolu – stwierdził Tomasz Wiciak. Zastrzegł, że wszystko wskazuje na drugą turę wyborów prezydenckich. I według najnowszych sondaży z Andrzejem Dudą może wygrać trzech kandydatów, w tym Władysław Kosiniak-Kamysz. Wszystko zależy od frekwencji przy urnach.

Zobacz także

2020-07-20, godz. 15:28 Ryszard Wilczyński o wyniku wyborów, przyszłości opozycji - To rzeczywiście był wielki sukces Rafała Trzaskowskiego, a zwycięstwo techniczne Andrzeja Dury, który był wspomagany przez wszystko co żyje - powiedział… » więcej 2020-07-17, godz. 16:41 Młodzieżowa Loża Radiowa: O jakości polityki i votum nieufności Goście Młodzieżowej Loży Radiowej krytycznie o przeciwnikach politycznych i ich programach » więcej 2020-07-17, godz. 15:33 Dr Joanna Wawrzyniak, Alicja Wujec-Kaczmarek i Sarka Kucherova w Loży Radiowej o tworzeniu fresków w ramach międzynarodowego… Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o międzynarodowym projekcie w którym biorą udział trzy uczelnie: opolska Wyższa Szkoła Bankowa, uczelnia z Eberswalde w… » więcej 2020-07-16, godz. 15:30 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o stanie gospodarki, finansach samorządów i zaległościach przedsiębiorstw. » więcej 2020-07-16, godz. 12:40 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem… » więcej 2020-07-15, godz. 15:19 Jerzy Wrębiak o funkcjonowaniu gminy, lokalnej tarczy antykryzysowej - Jako gmina szybko podjęliśmy działania, by stworzyć lokalną tarczę antykryzysową - powiedział Jerzy Wrębiak – burmistrz Brzegu. » więcej 2020-07-15, godz. 15:18 Sabina Nowosielska o tym jak Kędzierzyn-Koźle radził sobie z pandemią, o zapowiedziach reformy samorządów, wizycie… - Sama jedyna zostałam w urzędzie, wszystkich wysłałam na pracę zdalną – mówiła o początkach pandemii w Kędzierzynie-Koźlu Sabina Nowosielska, prezydent… » więcej 2020-07-14, godz. 16:45 Dr Stanisław Niewiński o wpływie wyniku wyborów na politykę zagraniczną - Reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy oznacza kontynuację dotychczasowej polityki polskich władz - stwierdził dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka… » więcej 2020-07-14, godz. 15:29 Antoni Duda o przebiegu kampanii, swoich nadziejach i obawach - Wysłałem sms-a z gratulacjami do prezydenta Andrzeja Dudy – wspomniał Antoni Duda – stryj urzędującego prezydenta. » więcej 2020-07-13, godz. 15:51 WYBORY 2020: Joanna Maksymowicz-Szczepańska o szczegółowych danych i ciekawostkach z głosowania - Bardzo chcieliśmy, żeby frekwencja w województwie przekroczyła magiczne 60%, ale niestety się to nie udało, trochę nam zabrakło, dokładnie 0,8 procenta… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***