Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-06-18, 12:20 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem, posłem PO

Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
W kolejnej odsłonie programu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z Tomaszem Kostusiem, posłem Platformy Obywatelskiej. Głównym tematem rozmowy była wczorajsza debata kandydatów na prezydenta, którą zorganizowała telewizja publiczna.
- Pytań o Rafała Trzaskowskiego jest sporo. W związku z wczorajszą debatą jak Pan ocenia swojego kandydata, jak wypadł? – pytała Magdalena Ogórek.

- Rafał Trzaskowski wypadł bardzo dobrze, była siła spokoju i opanowanie, którym się wykazał w czasie bardzo prowokujących i tendencyjnych pytań prowadzącego – odpowiedział Tomasz Kostuś.

- Pytania zostały ocenione źle niemal przez wszystkich kandydatów. Rafał Trzaskowski pokazał wyrazistość i klasę polityczną i to świadczy o tym, że jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia funkcji prezydenta. To format męża stanu. Rafał Trzaskowski myśli o następnych pokoleniach, a nie o wyborach. Rafał Trzaskowski w mojej opinii wygrał – powiedział poseł PO.

- Słabo na tym tle wypadła Telewizja Polska. Pewnie Pani powie, że była wysoka oglądalność… To prawda, ponieważ ludzie po tym „wyposzczeniu” jakim było zawieszenie kampanii wyborczej i słaby marketing prowadzony przez kandydatów, w końcu mieli okazję zobaczyć wszystkich kandydatów – stwierdził poseł Kostuś.

- Wszyscy się rzucili oglądać znienawidzoną telewizję reżimową… - mówiła redaktor Ogórek, a chwilę potem przytoczyła fragment artykułu opublikowanego na portalu Onet, gdzie była mowa o stresie, który sparaliżował kandydata Platformy.

- Trzaskowski nie porwał widzów, nie porwał niezdecydowanych i rozczarował swoich zwolenników – cytowała artykuł Magdalena Ogórek i dodała, że portal Onet trudno oskarżyć o sympatyzowanie z PiS-em.

- To jest jedna z wielu ocen, dziennikarze Onetu mają do tego prawo – odpowiedział poseł Kostuś.

Zobacz także

2020-07-07, godz. 15:42 WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta - Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik . » więcej 2020-07-06, godz. 12:05 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny - Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł… » więcej 2020-07-06, godz. 12:01 Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym - Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło… » więcej 2020-07-06, godz. 11:58 WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem powietrza, hipokryzji Rafała Trzaskowskiego - Jeżeli system handlu emisjami nie zostanie zreformowany, to od 1 stycznia przyszłego roku odbiorców ciepła i energii elektrycznej czekają znaczne podwyżki… » więcej 2020-07-06, godz. 11:50 WYBORY 2020: Rajmund Miller o zaletach Rafała Trzaskowskiego, programie wyborczym - Rafał Trzaskowski jest na wszystkich spotkaniach wyborczych wiarygodny - ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-03, godz. 14:23 WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej - Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia. » więcej 2020-07-03, godz. 14:14 WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką - Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję. » więcej 2020-07-03, godz. 14:08 Adrian Czubak o zbiorniku w Raciborzu, tarczy antykryzysowej, a także walce z koronawirusem - Można powiedzieć, że zbiornik raciborski zapewnia bezpieczeństwo niemal w 100 procentach, na to czekali przede wszystkim mieszkańcy Opolszczyzny – mówił… » więcej 2020-07-02, godz. 14:47 Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji w przemyśle i handlu - W dalszym ciągu bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej, oprócz Czech - stwierdził ekonomista dr Witold Potwora. » więcej 2020-07-02, godz. 14:26 Wojciech Rajchel o bezrobociu, zwolnieniach grupowych - My podtrzymujemy stanowisko, że Tarcza 4.0, jej przepisy wciąż stwarzają wiele problemów pracodawcom jak i pracobiorcom -powiedział Wojciech Rajchel, przewodniczący… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »