Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-06-18, 12:20 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem, posłem PO

Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
W kolejnej odsłonie programu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z Tomaszem Kostusiem, posłem Platformy Obywatelskiej. Głównym tematem rozmowy była wczorajsza debata kandydatów na prezydenta, którą zorganizowała telewizja publiczna.
- Pytań o Rafała Trzaskowskiego jest sporo. W związku z wczorajszą debatą jak Pan ocenia swojego kandydata, jak wypadł? – pytała Magdalena Ogórek.

- Rafał Trzaskowski wypadł bardzo dobrze, była siła spokoju i opanowanie, którym się wykazał w czasie bardzo prowokujących i tendencyjnych pytań prowadzącego – odpowiedział Tomasz Kostuś.

- Pytania zostały ocenione źle niemal przez wszystkich kandydatów. Rafał Trzaskowski pokazał wyrazistość i klasę polityczną i to świadczy o tym, że jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia funkcji prezydenta. To format męża stanu. Rafał Trzaskowski myśli o następnych pokoleniach, a nie o wyborach. Rafał Trzaskowski w mojej opinii wygrał – powiedział poseł PO.

- Słabo na tym tle wypadła Telewizja Polska. Pewnie Pani powie, że była wysoka oglądalność… To prawda, ponieważ ludzie po tym „wyposzczeniu” jakim było zawieszenie kampanii wyborczej i słaby marketing prowadzony przez kandydatów, w końcu mieli okazję zobaczyć wszystkich kandydatów – stwierdził poseł Kostuś.

- Wszyscy się rzucili oglądać znienawidzoną telewizję reżimową… - mówiła redaktor Ogórek, a chwilę potem przytoczyła fragment artykułu opublikowanego na portalu Onet, gdzie była mowa o stresie, który sparaliżował kandydata Platformy.

- Trzaskowski nie porwał widzów, nie porwał niezdecydowanych i rozczarował swoich zwolenników – cytowała artykuł Magdalena Ogórek i dodała, że portal Onet trudno oskarżyć o sympatyzowanie z PiS-em.

- To jest jedna z wielu ocen, dziennikarze Onetu mają do tego prawo – odpowiedział poseł Kostuś.

Zobacz także

2020-07-20, godz. 15:28 Ryszard Wilczyński o wyniku wyborów, przyszłości opozycji - To rzeczywiście był wielki sukces Rafała Trzaskowskiego, a zwycięstwo techniczne Andrzeja Dury, który był wspomagany przez wszystko co żyje - powiedział… » więcej 2020-07-17, godz. 16:41 Młodzieżowa Loża Radiowa: O jakości polityki i votum nieufności Goście Młodzieżowej Loży Radiowej krytycznie o przeciwnikach politycznych i ich programach » więcej 2020-07-17, godz. 15:33 Dr Joanna Wawrzyniak, Alicja Wujec-Kaczmarek i Sarka Kucherova w Loży Radiowej o tworzeniu fresków w ramach międzynarodowego… Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o międzynarodowym projekcie w którym biorą udział trzy uczelnie: opolska Wyższa Szkoła Bankowa, uczelnia z Eberswalde w… » więcej 2020-07-16, godz. 15:30 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o stanie gospodarki, finansach samorządów i zaległościach przedsiębiorstw. » więcej 2020-07-16, godz. 12:40 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem… » więcej 2020-07-15, godz. 15:19 Jerzy Wrębiak o funkcjonowaniu gminy, lokalnej tarczy antykryzysowej - Jako gmina szybko podjęliśmy działania, by stworzyć lokalną tarczę antykryzysową - powiedział Jerzy Wrębiak – burmistrz Brzegu. » więcej 2020-07-15, godz. 15:18 Sabina Nowosielska o tym jak Kędzierzyn-Koźle radził sobie z pandemią, o zapowiedziach reformy samorządów, wizycie… - Sama jedyna zostałam w urzędzie, wszystkich wysłałam na pracę zdalną – mówiła o początkach pandemii w Kędzierzynie-Koźlu Sabina Nowosielska, prezydent… » więcej 2020-07-14, godz. 16:45 Dr Stanisław Niewiński o wpływie wyniku wyborów na politykę zagraniczną - Reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy oznacza kontynuację dotychczasowej polityki polskich władz - stwierdził dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka… » więcej 2020-07-14, godz. 15:29 Antoni Duda o przebiegu kampanii, swoich nadziejach i obawach - Wysłałem sms-a z gratulacjami do prezydenta Andrzeja Dudy – wspomniał Antoni Duda – stryj urzędującego prezydenta. » więcej 2020-07-13, godz. 15:51 WYBORY 2020: Joanna Maksymowicz-Szczepańska o szczegółowych danych i ciekawostkach z głosowania - Bardzo chcieliśmy, żeby frekwencja w województwie przekroczyła magiczne 60%, ale niestety się to nie udało, trochę nam zabrakło, dokładnie 0,8 procenta… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***