Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-06-18, 12:20 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Marcinem Ociepą, wiceministrem obrony narodowej

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
W rozmowie z wiceministrem pojawiły się wątki przyszłotygodniowej wizyty Andrzeja Dudy w USA, kwestie obronności kraju ale i kampanii wyborczej.
- Zelektryzowała nas informacja o tym, że 24 czerwca prezydent Duda jako pierwszy prezydent po okresie pandemii będzie gościł w Stanach Zjednoczonych gdzie przyjmie go Donald Trump. To dla nas istotna wiadomość, bo ja już nie chcę się pastwić nad wizytami poprzedników prezydenta Dudy, ale tu się kłaniają ważne kwestie: obronność, łącza telekomunikacyjne i to są istotne sprawy z perspektywy racji stanu - mówiła Magdalena Ogórek.

-Tu nie chodzi o politykę czy kurtuazję, ale o bezpieczeństwo Polek i Polaków – stwierdził wiceminister Ociepa. – Przecież USA są największą potęgą na świecie jeśli chodzi o kwestie wojskowe, ale kwestie gospodarcze też są istotne i to że dochodzi do tej wizyty jest bardzo symboliczne. Dowodzi to temu, że sojusz polsko-amerykański jest silny jak nigdy dotąd i nie ma żadnych wątpliwości, że dzieje się tak przez dobre, nawet i osobiste relacje prezydenta Dudy z prezydentem Trumpem – powiedział Marcin Ociepa.

- Powiedziałbym, że nawet można mówić o relacjach rodzinnych, bo kiedy Państwo Dudowie gościli w Waszyngtonie to spotkali się z rodziną Donalda Trumpa. To jest kluczowe w polityce – dodał.

- Poseł Tomasz Kostuś z PO mówił przed chwilą na antenie, że ta wizyta to element kampanii i że Trump umówił się z Dudą że to będzie wsparcie kampanijne. Gdy zapytałam posła czy to jest tak, że Andrzej Duda może sobie zadzwonić do prezydenta Trumpa i powiedzieć: „słuchaj Donald, pomóż mi w kampanii” to poseł został trochę bez słowa. Ja nie wiem jak rozumieć takie stanowisko Platformy – mówiła redaktor Ogórek.

- Cóż, te słowa posła Kostusia pokazują, że może ma nawet większe mniemanie o roli tego sojuszu – powiedział z humorem Ociepa.

Zobacz także

2020-07-20, godz. 15:28 Ryszard Wilczyński o wyniku wyborów, przyszłości opozycji - To rzeczywiście był wielki sukces Rafała Trzaskowskiego, a zwycięstwo techniczne Andrzeja Dury, który był wspomagany przez wszystko co żyje - powiedział… » więcej 2020-07-17, godz. 16:41 Młodzieżowa Loża Radiowa: O jakości polityki i votum nieufności Goście Młodzieżowej Loży Radiowej krytycznie o przeciwnikach politycznych i ich programach » więcej 2020-07-17, godz. 15:33 Dr Joanna Wawrzyniak, Alicja Wujec-Kaczmarek i Sarka Kucherova w Loży Radiowej o tworzeniu fresków w ramach międzynarodowego… Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o międzynarodowym projekcie w którym biorą udział trzy uczelnie: opolska Wyższa Szkoła Bankowa, uczelnia z Eberswalde w… » więcej 2020-07-16, godz. 15:30 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o stanie gospodarki, finansach samorządów i zaległościach przedsiębiorstw. » więcej 2020-07-16, godz. 12:40 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem… » więcej 2020-07-15, godz. 15:19 Jerzy Wrębiak o funkcjonowaniu gminy, lokalnej tarczy antykryzysowej - Jako gmina szybko podjęliśmy działania, by stworzyć lokalną tarczę antykryzysową - powiedział Jerzy Wrębiak – burmistrz Brzegu. » więcej 2020-07-15, godz. 15:18 Sabina Nowosielska o tym jak Kędzierzyn-Koźle radził sobie z pandemią, o zapowiedziach reformy samorządów, wizycie… - Sama jedyna zostałam w urzędzie, wszystkich wysłałam na pracę zdalną – mówiła o początkach pandemii w Kędzierzynie-Koźlu Sabina Nowosielska, prezydent… » więcej 2020-07-14, godz. 16:45 Dr Stanisław Niewiński o wpływie wyniku wyborów na politykę zagraniczną - Reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy oznacza kontynuację dotychczasowej polityki polskich władz - stwierdził dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka… » więcej 2020-07-14, godz. 15:29 Antoni Duda o przebiegu kampanii, swoich nadziejach i obawach - Wysłałem sms-a z gratulacjami do prezydenta Andrzeja Dudy – wspomniał Antoni Duda – stryj urzędującego prezydenta. » więcej 2020-07-13, godz. 15:51 WYBORY 2020: Joanna Maksymowicz-Szczepańska o szczegółowych danych i ciekawostkach z głosowania - Bardzo chcieliśmy, żeby frekwencja w województwie przekroczyła magiczne 60%, ale niestety się to nie udało, trochę nam zabrakło, dokładnie 0,8 procenta… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***