Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Roman Kolek o zapowiedzi budowy trzeciego SOR-u w…
2020-06-17, 14:11 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Roman Kolek o zapowiedzi budowy trzeciego SOR-u w Opolu i nowym tomografie w USK

Roman Kolek [fot. Paula Hołubowicz]
Roman Kolek [fot. Paula Hołubowicz]
- Pokazano inicjatywę kampanijną w mojej ocenie. Powołano się na to, że samorząd województwa sobie nie radzi i dlatego musi być utworzony nowy SOR na wypadek gdyby SOR w szpitalu na ul. Katowickiej przestał pełnić swoja rolę. I to mnie oburzyło – powiedział w Loży Radiowej Roman Kolek, wicemarszałek województwa, pytany o inicjatywę budowy trzeciego SOR-u w Opolu.
Nowy SOR powstać w 116 Szpitalu Wojskowym z pieniędzy Ministerstwa Obrony Narodowej. O inwestycji powiedział Andrzej Duda kiedy gościł w Opolu w ramach kampanii wyborczej.

- Twórca tego pomysłu, czyli wiceminister Marcin Ociepa przedstawil to jako pomysł na zwiększenie potencjału tego szpitala i z punktu widzenia dostępności mieszkańców do usług medycznych to każde takie rozwiązanie cieszy i jest akceptacja i aprobata z naszej strony – powiedział wicemarszałek Kolek.

- My wspieramy inicjatywy wszystkich szpitali i dbamy by nie różnicować i nie pogarszać dostępu do usług medycznych, bo ten dostęp i tak jest utrdniony. Moje sceptyczne podejście wynika też trochę z tego, że już trochę ten system znam i wiem jak to funkcjonuje, choćby kwestia dalszego finansowania i trudności w zorganizowaniu opieki w czymś tak specjalistycznym jak SOR-y – mówił nasz gość i przypomniał, że nasz region jest najbardziej pokrzywdzony jeśli chodzi o podział środków z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z Romanem Kolkiem rozmawialiśmy także o nowoczesnym tomografie jaki pojawił się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.

Zobacz także

2020-07-10, godz. 15:52 WYBORY 2020: Młodzieżowa LR o kandydatach, przepływach elektoratów i kampanii wyborczej Spore różnice zdań wśród młodych z różnych opcji politycznych. » więcej 2020-07-10, godz. 13:35 WYBORY 2020: Beata Kempa o ostatnich godzinach kampanii i sporach politycznych w Brukseli - To jest już ostatnia prosta, ale każdy głos jest na wagę złota. JA chciałabym, żeby to była kampania kulturalna, ale jest ostra weszła w fazę brutalności, a… » więcej 2020-07-09, godz. 14:22 Debata "Wspólna sprawa" (09.07.2020): O bezrobociu i kondycji polskiej i opolskiej gospodarki W naszej debacie udział wzięli związkowcy, przedstawiciel ZUS oraz ekonomista i biznesmen. » więcej 2020-07-09, godz. 12:26 Małgorzata Jarosińska - Jedynak o programie "Mosty dla regionów" i wykorzystaniu funduszy unijnych - Rządowy program „Mosty dla regionów” jest finansowany z budżetu państwa, to prawie 2,3 mld złotych na opracowanie dokumentacji, czyli tego pierwszego etapu do… » więcej 2020-07-09, godz. 11:22 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską Przed nami II tura wyborów prezydenckich; do urn pójdziemy już 12 lipca, w niedzielę. Przypomnijmy, w I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 43% głosów… » więcej 2020-07-08, godz. 14:28 WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u, pozycji Polski w UE - Wybory prezydenckie dla PSL-u i naszych kandydatów zawsze były trudne - stwierdził Antoni Konopka, wicemarszałek województwa z Polskiego Stronnictwa Opolski… » więcej 2020-07-07, godz. 15:46 Piotr Moc o propozycjach dla słuchaczy w ramach letniej ramówki Radia Opole - Rozpoczęliśmy 6 lipca i zmieniła się u nas choćby muzyka, chcieliśmy żeby słuchacze odpoczęli od tej ciężkiej atmosfery jaką mieliśmy przez pandemię - powiedział… » więcej 2020-07-07, godz. 15:44 WYBORY 2020: Bartłomiej Czuchnowski o preferencjach wyborczych, programie Konfederacji - Nie ufamy tak naprawdę jednemu, jak i drugiemu kandydatowi - powiedział Bartłomiej Czuchnowski z Konfederacji. – Dlatego pozostawiamy naszym wyborcom decyzję… » więcej 2020-07-07, godz. 15:42 WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta - Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik . » więcej 2020-07-06, godz. 12:05 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny - Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS. » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***