Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Violetta Porowska o spotkaniach z prezydentem…
2020-06-15, 11:03 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Violetta Porowska o spotkaniach z prezydentem Andrzejem Dudą, jego programie wyborczym

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Tych emocji, które są na spotkaniach z prezydentem Andrzejem Dudą nie da się zapomnieć – podkreśliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska.
Dodała, że podczas ostatnich spotkań prezydenta z wyborcami na Opolszczyźnie – a witały go tłumy - wielokrotnie nie mógł dokończyć przemówień, gdyż przerywały je spontaniczne oklaski.

- Pan prezydent zastrzegł, że o zdrowie mieszkańców dbać trzeba i on tego dopilnuje - przypomniała Violetta Porowska jego słowa ze spotkania, na którym zapowiedział powołanie SOR-u w szpitalu wojskowym w Opolu.

- Nie rozumiem dlaczego u kogokolwiek może wywoływać kontrowersje deklaracja, że będzie się dbało o tradycyjną rodzinę? – spytała posłanka Prawa i Sprawiedliwości odnosząc się do programu Andrzeja Dudy i podpisania przez niego karty rodziny.

Nasz gość zastrzegł, że w kwestiach socjalnych opozycja nie powinna się w tej kampanii wypowiadać. Niegdyś mówiła, że programu 500 plus nie da się wprowadzić, potem, że jest to program niepotrzebny. A przecież stanowi on istotne wsparcie dla wszystkich rodzin, co więcej: w dobie koronawirusa i kłopotów z tym związanych zapewnia osłonę socjalną. I pomaga gospodarce wyjść z kryzysu, gdyż wprowadza do niej pieniądze.

- Jest jeszcze program z zabezpieczeniem wakacji – dodała Violetta Porowska mówiąc o bonie turystyczny. Podkreśliła, że szeroka pomoc kierowana jest do osób starszych: trzynasta i czternasta emerytura. A więc cała polska rodzina otrzymuje realne wsparcie.

Zobacz także

2020-07-02, godz. 14:47 Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji w przemyśle i handlu - W dalszym ciągu bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej, oprócz Czech - stwierdził ekonomista dr Witold Potwora. » więcej 2020-07-02, godz. 14:26 Wojciech Rajchel o bezrobociu, zwolnieniach grupowych - My podtrzymujemy stanowisko, że Tarcza 4.0, jej przepisy wciąż stwarzają wiele problemów pracodawcom jak i pracobiorcom -powiedział Wojciech Rajchel, przewodniczący… » więcej 2020-07-02, godz. 12:45 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta RP Magdalena Ogórek i Paweł Mucha rozmawiali o 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy, wynikach I tury wyborów prezydenckich i programie na Polskę jaki proponuje… » więcej 2020-07-02, godz. 11:05 WYBORY 2020: Rafał Bartek o tym jak głosowała Mniejszość Niemiecka w I turze wyborów prezydenckich - Mniejszość zapewne głosowała różnie, bo członkowie mają różne poglądy polityczne, szczególnie w sytuacji gdy nie startują kandydaci mniejszości… » więcej 2020-07-01, godz. 13:14 WYBORY 2020: Beata Kempa o wyniku Andrzeja Dudy, jego zasługach dla wyborców - Teraz jesteśmy na innym etapie, walka będzie do końca - powiedziała Beata Kempa - europosłanka z Prawa i Sprawiedliwości, oceniając przebieg kampanii… » więcej 2020-07-01, godz. 12:28 WYBORY 2020: Marcin Oszańca o wyniku kandydata Koalicji Polskiej, ocenie kampanii - Nie można mówić o żadnych rozrachunkach wyborczych – zastrzegł Marcin Oszańca, rzecznik prasowy PSL w regionie. » więcej 2020-06-30, godz. 13:05 Magazyn międzynarodowy Piotra Semka i Piotra Cywińskiego cz.6 [AUDIO] » więcej 2020-06-30, godz. 15:03 WYBORY 2020: Jerzy Przystajko o wyniku Roberta Biedronia i kondycji Lewicy - Z wynikami się nie dyskutuje, ale chciałbym podziękować wszystkim, którzy głosowali na Roberta Biedronia – powiedział Jerzy Przystajko z Partii Razem… » więcej 2020-06-30, godz. 14:56 WYBORY 2020: Łukasz Fomicz o wyniku Krzysztofa Bosaka i recepcie na silną gospodarkę - Jeśli dobrze liczę to nie jest czwarte, ale trzecie miejsce - powiedział Łukasz Fomicz z Konfederacji o wyniku Krzysztofa Bosaka w I turze wyborów prezydenckich… » więcej 2020-06-29, godz. 14:26 WYBORY 2020: Agata Lika o wyniku Szymona Hołowni i o tym, co dalej z jego elektoratem - My mocno pracowaliśmy na to, żeby Szymon Hołownia wszedł do drugiej tury, nie udało się, ale to co się wydarzyło to jest nasz ogromny sukces zarówno… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »