Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Janusz Kowalski o politycznej sobocie…
2020-06-15, 11:02 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Janusz Kowalski o politycznej sobocie na Opolszczyźnie, wizycie Andrzeja Dudy i jego kontrkandydatów

Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Na 24h przed spotkaniem w Opolu Rafał Trzaskowski wystosował list do sympatyków PiS, zapraszając ich do debaty o Polsce. Więc my na to odpowiedzieliśmy - mówił w Loży Radiowej Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski, wiceminister aktywów państwowych. Przypomnijmy, poseł Kowalski wraz z posłem Kamilem Bortniczukiem postawili Rafałowi Trzaskowskiemu publicznie kilka pytań. Odpowiedzi się jednak nie doczekali.
- My odpowiedzieliśmy na to zaproszenie, przyszliśmy na wiec Trzaskowskiego, ale otrzymaliśmy informację, że nie chce z nami rozmawiać. A zadaliśmy 5 pytań: czy zagłosowałby za ustawą likwidującą 500 plus, czy głosowałby za podwyższeniem wieku emerytalnego, czy jest za wprowadzeniem euro, czy popiera homomałżeństwa i adopcję przez nich dzieci i czy jest za przymusową relokacją muzułmańskich imigrantów - wymieniał nasz gość.

- I on ucieka od odpowiedzi, mówi że to tematy zastępcze. Więc pytam: czy tematem zastępczym jest bezpieczeństwo ekonomiczne polskich rodzin? – mówił Kowalski.

Janusz Kowalski powiedział, że spotkanie na wiecu Rafała Trzaskowskiego miało też smutny wymiar. - Te wyzwiska, inwektywy i nastrój agresji udzielił się uczestnikom – mówił Kowalski.

Poseł przypomniał też o zapowiedzi budowy nowego SOR-u w 111 Szpitalu Wojskowym w Opolu. Mówił o tym Andrzej Duda będąc w stolicy regionu. - My staramy się robić tak, by Polska dostała jeszcze większego impulsu rozwojowego. I cieszę się z wizyty Dudy, bo on odpowiedział wprost na problem, który ja podnosiłem w zeszłym roku, problem z SOR-em (na ul. Katowickiej przyp.red.), który przecież zabezpiecza Aglomerację Opolską. Chciał go zamknąć zarząd województwa, ale na szczęście dzięki rządowi się ten plan nie udał – mówił Kowalski.

Zobacz także

2020-07-02, godz. 12:45 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta RP Magdalena Ogórek i Paweł Mucha rozmawiali o 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy, wynikach I tury wyborów prezydenckich i programie na Polskę jaki proponuje… » więcej 2020-07-02, godz. 11:05 WYBORY 2020: Rafał Bartek o tym jak głosowała Mniejszość Niemiecka w I turze wyborów prezydenckich - Mniejszość zapewne głosowała różnie, bo członkowie mają różne poglądy polityczne, szczególnie w sytuacji gdy nie startują kandydaci mniejszości… » więcej 2020-07-01, godz. 13:14 WYBORY 2020: Beata Kempa o wyniku Andrzeja Dudy, jego zasługach dla wyborców - Teraz jesteśmy na innym etapie, walka będzie do końca - powiedziała Beata Kempa - europosłanka z Prawa i Sprawiedliwości, oceniając przebieg kampanii… » więcej 2020-07-01, godz. 12:28 WYBORY 2020: Marcin Oszańca o wyniku kandydata Koalicji Polskiej, ocenie kampanii - Nie można mówić o żadnych rozrachunkach wyborczych – zastrzegł Marcin Oszańca, rzecznik prasowy PSL w regionie. » więcej 2020-06-30, godz. 13:05 Magazyn międzynarodowy Piotra Semka i Piotra Cywińskiego cz.6 [AUDIO] » więcej 2020-06-30, godz. 15:03 WYBORY 2020: Jerzy Przystajko o wyniku Roberta Biedronia i kondycji Lewicy - Z wynikami się nie dyskutuje, ale chciałbym podziękować wszystkim, którzy głosowali na Roberta Biedronia – powiedział Jerzy Przystajko z Partii Razem… » więcej 2020-06-30, godz. 14:56 WYBORY 2020: Łukasz Fomicz o wyniku Krzysztofa Bosaka i recepcie na silną gospodarkę - Jeśli dobrze liczę to nie jest czwarte, ale trzecie miejsce - powiedział Łukasz Fomicz z Konfederacji o wyniku Krzysztofa Bosaka w I turze wyborów prezydenckich… » więcej 2020-06-29, godz. 14:26 WYBORY 2020: Agata Lika o wyniku Szymona Hołowni i o tym, co dalej z jego elektoratem - My mocno pracowaliśmy na to, żeby Szymon Hołownia wszedł do drugiej tury, nie udało się, ale to co się wydarzyło to jest nasz ogromny sukces zarówno… » więcej 2020-06-29, godz. 14:18 Jerzy Czerwiński o zwycięstwie Andrzeja Dudy w I turze wyborów i o tym jak przekonywać wyborców w II turze - Andrzej Duda już prowadzi intensywną kampanię przed 2 turą, a naszym zadaniem jest go wspomóc, czyli przedstawić jak najlepiej program, a przede wszystkim… » więcej 2020-06-29, godz. 14:13 WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka o wynikach głównych kandydatów, sytuacji międzynarodowej Polski - Do Rafała Trzaskowskiego wysłałam sms-a z gratulacjami. Odpisał - przyznała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka. » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »