Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Jan Zimoch i Michał Maliński o przebiegu…
2020-06-12, 14:13 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Jan Zimoch i Michał Maliński o przebiegu kampanii wyborczej, programach kandydatów

Jan Zimoch i Michał Maliński w Młodzieżowej Loży Radiowej
Jan Zimoch i Michał Maliński w Młodzieżowej Loży Radiowej
To bardzo ważne dla samej kampanii i zdrowe dla demokracji, by mieszkańcy naszego województwa mieli okazję spotkać się z kandydatami - powiedział Jan Zimoch z Młodej Prawicy w przeddzień wizyty na Opolszczyźnie kandydatów na najwyższy urząd w państwie.

- To była prywatna opinia Jacka Wilka, która nie ma nic wspólnego z głosem Krzysztofa Bosaka – zastrzegł Michał Maliński z Ruchu Narodowego w kontekście zapowiedzi jednego z liderów Konfederacji o poparciu w drugiej turze Rafała Trzaskowskiego.
Jan Zimoch nie krył, że jest przekonany, iż ten wyścig wygra Andrzej Duda, który jest gwarantem realizacji dalszych reform, które się po prostu sprawdzają.

Michał Maliński wyjaśnił, że na razie sztabowców i sympatyków Krzysztofa Bosaka nie interesują dywagacje w sprawie udzielenia poparcia któremuś z kandydatów, którzy znajdą się w drugiej turze wyborów prezydenckich. Liczą, że – na co wskazują rosnące notowania – to Krzysztof Bosak do tej tury się dostanie.

- Nie mogę zgodzić się z taką opinią – zastrzegł Jan Zimoch w odpowiedzi na zarzut, że nie wszystkie nurty Zjednoczonej Prawicy są równie mocno zaangażowane w kampanię wyborczą.

Michał Maliński podkreślił, że w programie wyborczym Konfederacji i Krzysztofa Bosaka są zapisy jednoznacznie stwierdzające, iż rodzina w tradycyjnym znaczeniu miałaby absolutny priorytet i ochronę prawną.

Zdaniem Jana Zimocha najważniejsze w ideologii jest to, by przekładała się na gospodarkę, poziom życia obywateli. Andrzej Duda ogłaszając kartę rodziny – wyraźnie prawicową –wprowadza i gwarantuje rozwiązania wspierające tradycyjny model rodziny.

- Na papierze bardzo ciekawie i kusząco wyglądają te wszystkie programy opiekuńcze, tylko problem zasadniczy polega na tym, że gdy przychodzi dzień, gdy trzeba za to zapłacić, to kończy się to katastrofą dla gospodarki, przede wszystkim dla milionów obywateli – powiedział Michał Maliński.

Zobacz także

2020-07-03, godz. 14:23 WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej - Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia. » więcej 2020-07-03, godz. 14:14 WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką - Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję. » więcej 2020-07-03, godz. 14:08 Adrian Czubak o zbiorniku w Raciborzu, tarczy antykryzysowej, a także walce z koronawirusem - Można powiedzieć, że zbiornik raciborski zapewnia bezpieczeństwo niemal w 100 procentach, na to czekali przede wszystkim mieszkańcy Opolszczyzny – mówił… » więcej 2020-07-02, godz. 14:47 Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji w przemyśle i handlu - W dalszym ciągu bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej, oprócz Czech - stwierdził ekonomista dr Witold Potwora. » więcej 2020-07-02, godz. 14:26 Wojciech Rajchel o bezrobociu, zwolnieniach grupowych - My podtrzymujemy stanowisko, że Tarcza 4.0, jej przepisy wciąż stwarzają wiele problemów pracodawcom jak i pracobiorcom -powiedział Wojciech Rajchel, przewodniczący… » więcej 2020-07-02, godz. 12:45 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta RP Magdalena Ogórek i Paweł Mucha rozmawiali o 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy, wynikach I tury wyborów prezydenckich i programie na Polskę jaki proponuje… » więcej 2020-07-02, godz. 11:05 WYBORY 2020: Rafał Bartek o tym jak głosowała Mniejszość Niemiecka w I turze wyborów prezydenckich - Mniejszość zapewne głosowała różnie, bo członkowie mają różne poglądy polityczne, szczególnie w sytuacji gdy nie startują kandydaci mniejszości… » więcej 2020-07-01, godz. 13:14 WYBORY 2020: Beata Kempa o wyniku Andrzeja Dudy, jego zasługach dla wyborców - Teraz jesteśmy na innym etapie, walka będzie do końca - powiedziała Beata Kempa - europosłanka z Prawa i Sprawiedliwości, oceniając przebieg kampanii… » więcej 2020-07-01, godz. 12:28 WYBORY 2020: Marcin Oszańca o wyniku kandydata Koalicji Polskiej, ocenie kampanii - Nie można mówić o żadnych rozrachunkach wyborczych – zastrzegł Marcin Oszańca, rzecznik prasowy PSL w regionie. » więcej 2020-06-30, godz. 13:05 Magazyn międzynarodowy Piotra Semka i Piotra Cywińskiego cz.6 [AUDIO] » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »