Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Jan Zimoch i Michał Maliński o przebiegu…
2020-06-12, 14:13 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Jan Zimoch i Michał Maliński o przebiegu kampanii wyborczej, programach kandydatów

Jan Zimoch i Michał Maliński w Młodzieżowej Loży Radiowej
Jan Zimoch i Michał Maliński w Młodzieżowej Loży Radiowej
To bardzo ważne dla samej kampanii i zdrowe dla demokracji, by mieszkańcy naszego województwa mieli okazję spotkać się z kandydatami - powiedział Jan Zimoch z Młodej Prawicy w przeddzień wizyty na Opolszczyźnie kandydatów na najwyższy urząd w państwie.

- To była prywatna opinia Jacka Wilka, która nie ma nic wspólnego z głosem Krzysztofa Bosaka – zastrzegł Michał Maliński z Ruchu Narodowego w kontekście zapowiedzi jednego z liderów Konfederacji o poparciu w drugiej turze Rafała Trzaskowskiego.
Jan Zimoch nie krył, że jest przekonany, iż ten wyścig wygra Andrzej Duda, który jest gwarantem realizacji dalszych reform, które się po prostu sprawdzają.

Michał Maliński wyjaśnił, że na razie sztabowców i sympatyków Krzysztofa Bosaka nie interesują dywagacje w sprawie udzielenia poparcia któremuś z kandydatów, którzy znajdą się w drugiej turze wyborów prezydenckich. Liczą, że – na co wskazują rosnące notowania – to Krzysztof Bosak do tej tury się dostanie.

- Nie mogę zgodzić się z taką opinią – zastrzegł Jan Zimoch w odpowiedzi na zarzut, że nie wszystkie nurty Zjednoczonej Prawicy są równie mocno zaangażowane w kampanię wyborczą.

Michał Maliński podkreślił, że w programie wyborczym Konfederacji i Krzysztofa Bosaka są zapisy jednoznacznie stwierdzające, iż rodzina w tradycyjnym znaczeniu miałaby absolutny priorytet i ochronę prawną.

Zdaniem Jana Zimocha najważniejsze w ideologii jest to, by przekładała się na gospodarkę, poziom życia obywateli. Andrzej Duda ogłaszając kartę rodziny – wyraźnie prawicową –wprowadza i gwarantuje rozwiązania wspierające tradycyjny model rodziny.

- Na papierze bardzo ciekawie i kusząco wyglądają te wszystkie programy opiekuńcze, tylko problem zasadniczy polega na tym, że gdy przychodzi dzień, gdy trzeba za to zapłacić, to kończy się to katastrofą dla gospodarki, przede wszystkim dla milionów obywateli – powiedział Michał Maliński.

Zobacz także

2020-07-13, godz. 15:37 WYBORY 2020: Jerzy Czerwiński i Rajmund Miller o przebiegu kampanii, walce kandydatów - Noc wyborczą miałem spokojną, jestem wyspany - powiedział Jerzy Czerwiński, senator Prawa i Sprawiedliwości. - Ja jestem niewyspany, wyniki śledziłem… » więcej 2020-07-10, godz. 15:52 WYBORY 2020: Młodzieżowa LR o kandydatach, przepływach elektoratów i kampanii wyborczej Spore różnice zdań wśród młodych z różnych opcji politycznych. » więcej 2020-07-10, godz. 13:35 WYBORY 2020: Beata Kempa o ostatnich godzinach kampanii i sporach politycznych w Brukseli - To jest już ostatnia prosta, ale każdy głos jest na wagę złota. JA chciałabym, żeby to była kampania kulturalna, ale jest ostra weszła w fazę brutalności… » więcej 2020-07-09, godz. 14:22 Debata "Wspólna sprawa" (09.07.2020): O bezrobociu i kondycji polskiej i opolskiej gospodarki W naszej debacie udział wzięli związkowcy, przedstawiciel ZUS oraz ekonomista i biznesmen. » więcej 2020-07-09, godz. 12:26 Małgorzata Jarosińska - Jedynak o programie "Mosty dla regionów" i wykorzystaniu funduszy unijnych - Rządowy program „Mosty dla regionów” jest finansowany z budżetu państwa, to prawie 2,3 mld złotych na opracowanie dokumentacji, czyli tego pierwszego… » więcej 2020-07-09, godz. 11:22 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską Przed nami II tura wyborów prezydenckich; do urn pójdziemy już 12 lipca, w niedzielę. Przypomnijmy, w I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 43%… » więcej 2020-07-08, godz. 14:28 WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u, pozycji Polski w UE - Wybory prezydenckie dla PSL-u i naszych kandydatów zawsze były trudne - stwierdził Antoni Konopka, wicemarszałek województwa z Polskiego Stronnictwa Op… » więcej 2020-07-07, godz. 15:46 Piotr Moc o propozycjach dla słuchaczy w ramach letniej ramówki Radia Opole - Rozpoczęliśmy 6 lipca i zmieniła się u nas choćby muzyka, chcieliśmy żeby słuchacze odpoczęli od tej ciężkiej atmosfery jaką mieliśmy przez pandemię… » więcej 2020-07-07, godz. 15:44 WYBORY 2020: Bartłomiej Czuchnowski o preferencjach wyborczych, programie Konfederacji - Nie ufamy tak naprawdę jednemu, jak i drugiemu kandydatowi - powiedział Bartłomiej Czuchnowski z Konfederacji. – Dlatego pozostawiamy naszym wyborcom decyzję… » więcej 2020-07-07, godz. 15:42 WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta - Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik . » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***