Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tadeusz Goc o kondycji Strzelec Opolskich w okresie…
2020-06-10, 10:55 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Tadeusz Goc o kondycji Strzelec Opolskich w okresie pandemii

Tadeusz Goc chce połączyć strzeleckie spółki w jedną [fot. Barbara Więcek]
Tadeusz Goc chce połączyć strzeleckie spółki w jedną [fot. Barbara Więcek]
- Trzeba nauczyć się żyć w innych warunkach, wszystko ostrożnie i z umiarem, ale jednak trzeba służyć mieszkańcom – mówił w Loży Radiowej Tadeusz Goc, burmistrz Strzelec Opolskich, pytany o funkcjonowanie gminy w okresie pandemii.
Jak zaznaczał nasz gość, urząd nie został zamknięty, ale przy obsłudze mieszkańców wdrożono środki ostrożności. – Utrzymaliśmy obsługę petentów, bo nie wszystko można załatwić elektronicznie, np. ewidencję ludności czy sprawy związane z bezpieczeństwem.

Burmistrza pytaliśmy także o lokalnych przedsiębiorców. – Z przedsiębiorcami jest różnie, zresztą w całym kraju są branże szczególnie dotknięte pandemią i to jest duże wyzwanie, ale są branże, które dają sobie radę i nie musimy im pomagać – zaznaczył.

- Już w marcu podjęliśmy uchwałę z radą miejską o zwolnieniu z podatków czy opłat tych branż, które pandemia dotknęła najmocniej. Ze względu na sytuację zwolniliśmy też rodziców z opłat za żłobki czy przedszkola i tak będzie do końca wakacji.

Burmistrz Goc wskazał też, że za sam kwiecień wpływy do budżetu z podatku PIT zmalały o 1,2 mln złotych (w porównaniu rok do roku). – Spodziewamy się, że te ubytki w budżecie, gdybyśmy tak ostrożnie policzyli, mogą wynieść około 10 mln złotych i ot jest ogromna kwota – mówił.

Nasz gość zaznaczał jednak, że jest optymistą i poradzimy sobie z pandemią i jej skutkami.

Zobacz także

2020-07-07, godz. 15:46 Piotr Moc o propozycjach dla słuchaczy w ramach letniej ramówki Radia Opole - Rozpoczęliśmy 6 lipca i zmieniła się u nas choćby muzyka, chcieliśmy żeby słuchacze odpoczęli od tej ciężkiej atmosfery jaką mieliśmy przez pandemię… » więcej 2020-07-07, godz. 15:44 WYBORY 2020: Bartłomiej Czuchnowski o preferencjach wyborczych, programie Konfederacji - Nie ufamy tak naprawdę jednemu, jak i drugiemu kandydatowi - powiedział Bartłomiej Czuchnowski z Konfederacji. – Dlatego pozostawiamy naszym wyborcom decyzję… » więcej 2020-07-07, godz. 15:42 WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta - Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik . » więcej 2020-07-06, godz. 12:05 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny - Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł… » więcej 2020-07-06, godz. 12:01 Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym - Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło… » więcej 2020-07-06, godz. 11:58 WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem powietrza, hipokryzji Rafała Trzaskowskiego - Jeżeli system handlu emisjami nie zostanie zreformowany, to od 1 stycznia przyszłego roku odbiorców ciepła i energii elektrycznej czekają znaczne podwyżki… » więcej 2020-07-06, godz. 11:50 WYBORY 2020: Rajmund Miller o zaletach Rafała Trzaskowskiego, programie wyborczym - Rafał Trzaskowski jest na wszystkich spotkaniach wyborczych wiarygodny - ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-03, godz. 14:23 WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej - Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia. » więcej 2020-07-03, godz. 14:14 WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką - Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję. » więcej 2020-07-03, godz. 14:08 Adrian Czubak o zbiorniku w Raciborzu, tarczy antykryzysowej, a także walce z koronawirusem - Można powiedzieć, że zbiornik raciborski zapewnia bezpieczeństwo niemal w 100 procentach, na to czekali przede wszystkim mieszkańcy Opolszczyzny – mówił… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***