Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Robert Biedroń o swoim programie wyborczym…
2020-06-09, 11:42 Autor: Joanna Matlak

WYBORY 2020: Robert Biedroń o swoim programie wyborczym, niesprzyjających sondażach i wizycie na Opolszczyźnie

Robert Biedroń [fot. Paula Hołubowicz]
Robert Biedroń [fot. Paula Hołubowicz]
- Chce być prezydentem wszystkich Polaków, który nie dzieli, a łączy, który wnosi świeżość, otwartość i który wnosi europejskie standardy. Chce uciec od wojny polsko-polskiej, którą mamy od 15 lat i którą serwuje nam prawica – powiedział w Loży Radiowej Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta.
Robert Biedroń gościł dziś w Opolu i Gogolinie, pytaliśmy więc przy okazji o jego program wyborczy. Jednym z jego postulatów jest budowa tanich mieszkań na wynajem.

– To jest opcja w której po kilku latach mieszkanie będzie można wykupić po niskiej cenie. Coś jak TBS-y, tylko że TBS-y podlegają samorządom i to one dziś starają się zaspokoić te ogromne potrzeby mieszkaniowe – mówił nasz gość.
– Potrzebny jest państwowy model wsparcia, tak jak we Francji rząd i samorząd wspierają ich powstawanie – dodał.

Zdaniem Roberta Biedronia program „Mieszkanie Plus” się nie sprawdził.
– Porównywałem skalę oddanych mieszkań, ja w Słupsku oddałem 400 mieszkań komunalnych, a rząd w ramach tego programu oddał 600 mieszkań. Więc ten program nie wypalił. Ja np. jestem w stanie chwalić 500 plus, choć z PiS-em się nie zgadzam i uważam, że nie powinni rządzić Polską – stwierdził kandydat Lewicy.

Naszego gościa pytaliśmy też o niesprzyjające sondaże. Według prognozy preferencji wyborczych z 7 czerwca autorstwa Marcina Paladego, poparcie dla w województwie opolskim Roberta Biedronia wynosi 4,2%.

- Sondaże to zabawa przedwyborcza. Wybory prezydenckie są w Polsce nieprzewidywalne, wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, przecież kilka miesięcy temu mieliśmy innych liderów. Prawdziwy sondaż będzie 28 czerwca i jeśli chcecie Państwo Polski wrażliwej i empatycznej to proszę pokornie o głos – mówił Biedroń.

Roberta Biedronia pytaliśmy także czemu nie odpowiedział na zapytania Mniejszości Niemieckiej, skoro deklaruje wsparcie dla środowisk mniejszościowych.

Zobacz także

2020-07-02, godz. 12:45 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta RP Magdalena Ogórek i Paweł Mucha rozmawiali o 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy, wynikach I tury wyborów prezydenckich i programie na Polskę jaki proponuje… » więcej 2020-07-02, godz. 11:05 WYBORY 2020: Rafał Bartek o tym jak głosowała Mniejszość Niemiecka w I turze wyborów prezydenckich - Mniejszość zapewne głosowała różnie, bo członkowie mają różne poglądy polityczne, szczególnie w sytuacji gdy nie startują kandydaci mniejszości… » więcej 2020-07-01, godz. 13:14 WYBORY 2020: Beata Kempa o wyniku Andrzeja Dudy, jego zasługach dla wyborców - Teraz jesteśmy na innym etapie, walka będzie do końca - powiedziała Beata Kempa - europosłanka z Prawa i Sprawiedliwości, oceniając przebieg kampanii… » więcej 2020-07-01, godz. 12:28 WYBORY 2020: Marcin Oszańca o wyniku kandydata Koalicji Polskiej, ocenie kampanii - Nie można mówić o żadnych rozrachunkach wyborczych – zastrzegł Marcin Oszańca, rzecznik prasowy PSL w regionie. » więcej 2020-06-30, godz. 13:05 Magazyn międzynarodowy Piotra Semka i Piotra Cywińskiego cz.6 [AUDIO] » więcej 2020-06-30, godz. 15:03 WYBORY 2020: Jerzy Przystajko o wyniku Roberta Biedronia i kondycji Lewicy - Z wynikami się nie dyskutuje, ale chciałbym podziękować wszystkim, którzy głosowali na Roberta Biedronia – powiedział Jerzy Przystajko z Partii Razem… » więcej 2020-06-30, godz. 14:56 WYBORY 2020: Łukasz Fomicz o wyniku Krzysztofa Bosaka i recepcie na silną gospodarkę - Jeśli dobrze liczę to nie jest czwarte, ale trzecie miejsce - powiedział Łukasz Fomicz z Konfederacji o wyniku Krzysztofa Bosaka w I turze wyborów prezydenckich… » więcej 2020-06-29, godz. 14:26 WYBORY 2020: Agata Lika o wyniku Szymona Hołowni i o tym, co dalej z jego elektoratem - My mocno pracowaliśmy na to, żeby Szymon Hołownia wszedł do drugiej tury, nie udało się, ale to co się wydarzyło to jest nasz ogromny sukces zarówno… » więcej 2020-06-29, godz. 14:18 Jerzy Czerwiński o zwycięstwie Andrzeja Dudy w I turze wyborów i o tym jak przekonywać wyborców w II turze - Andrzej Duda już prowadzi intensywną kampanię przed 2 turą, a naszym zadaniem jest go wspomóc, czyli przedstawić jak najlepiej program, a przede wszystkim… » więcej 2020-06-29, godz. 14:13 WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka o wynikach głównych kandydatów, sytuacji międzynarodowej Polski - Do Rafała Trzaskowskiego wysłałam sms-a z gratulacjami. Odpisał - przyznała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka. » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »