Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Przemysław Malinowski o planach rozwoju nyskiej Państwowej…
2020-05-29, 11:24 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Przemysław Malinowski o planach rozwoju nyskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i nowej kadencji na stanowisku rektora

Przemysław Malinowski [fot. Martyna Bobrowska]
Przemysław Malinowski [fot. Martyna Bobrowska]
– To duży kredyt zaufania jakim obdarzyło mnie środowisko akademickie, cieszy mnie to i nastraja pozytywnie na rzecz dalszej ciężkiej pracy- mówił w Loży Radiowej prof. Przemysław Malinowski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, który został niedawno wybrany na kolejną kadencję rektorską.
Profesora poparło 44 na 45 elektorów. - Cieszę się, że zaakceptowano kierunki rozwoju uczelni, a co za tym idzie też rozwój regionu – mówił nasz gość.

- W trakcie kadencji rozpoczęliśmy wiele projektów, które też skończą się za rok lub dwa, startujemy teraz z budową nowego centrum symulacji medycznych.

- Najważniejsza jest współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, zrealizowaliśmy dużo inwestycji infrastrukturalnych, wprowadziliśmy pewne rozwiązania systemowe jak np. program 5 dodatkowych kompetencji absolwentów i oni są lepiej postrzegani i dobrze przygotowani. Nie kształcimy bezrobotnych, dostaliśmy zresztą za to nagrodę od Ministra Nauki 1 mln złotych – mówił prof. Malinowski.

Naszego gościa pytaliśmy o plany otwarcia nowych kierunków na uczelni, trend federalizacji uczelni i rekrutację.
Z prof. Przemysławem Malinowskim rozmawiają Joanna Matlak i Witold Żurawicki cz.1
Z prof. Przemysławem Malinowskim rozmawiają Joanna Matlak i Witold Żurawicki cz.2
Z prof. Przemysławem Malinowskim rozmawiają Joanna Matlak i Witold Żurawicki cz.3

Zobacz także

2020-07-06, godz. 12:05 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny - Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS. » więcej 2020-07-06, godz. 12:01 Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym - Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło Rafała Trzaskowskiego… » więcej 2020-07-06, godz. 11:58 WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem powietrza, hipokryzji Rafała Trzaskowskiego - Jeżeli system handlu emisjami nie zostanie zreformowany, to od 1 stycznia przyszłego roku odbiorców ciepła i energii elektrycznej czekają znaczne podwyżki cen… » więcej 2020-07-06, godz. 11:50 WYBORY 2020: Rajmund Miller o zaletach Rafała Trzaskowskiego, programie wyborczym - Rafał Trzaskowski jest na wszystkich spotkaniach wyborczych wiarygodny - ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-03, godz. 14:23 WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej - Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia. » więcej 2020-07-03, godz. 14:14 WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką - Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję. » więcej 2020-07-03, godz. 14:08 Adrian Czubak o zbiorniku w Raciborzu, tarczy antykryzysowej, a także walce z koronawirusem - Można powiedzieć, że zbiornik raciborski zapewnia bezpieczeństwo niemal w 100 procentach, na to czekali przede wszystkim mieszkańcy Opolszczyzny – mówił w Loży… » więcej 2020-07-02, godz. 14:47 Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji w przemyśle i handlu - W dalszym ciągu bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej, oprócz Czech - stwierdził ekonomista dr Witold Potwora. » więcej 2020-07-02, godz. 14:26 Wojciech Rajchel o bezrobociu, zwolnieniach grupowych - My podtrzymujemy stanowisko, że Tarcza 4.0, jej przepisy wciąż stwarzają wiele problemów pracodawcom jak i pracobiorcom -powiedział Wojciech Rajchel, przewodniczący… » więcej 2020-07-02, godz. 12:45 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta RP Magdalena Ogórek i Paweł Mucha rozmawiali o 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy, wynikach I tury wyborów prezydenckich i programie na Polskę jaki proponuje Polakom… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »