Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-05-28, 13:02 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Kanthakiem

Jan Kanthak z Solidarnej Polski gościem "Prosto z sejmu" [fot. https://www.facebook.com/JanKanthakFanPage/]
Jan Kanthak z Solidarnej Polski gościem "Prosto z sejmu" [fot. https://www.facebook.com/JanKanthakFanPage/]
Rozmowę prowadziła Magdalena Ogórek [fot. Marcin Skomudek]
Rozmowę prowadziła Magdalena Ogórek [fot. Marcin Skomudek]
Magdalena Ogórek i Jan Kanthak z Solidarnej Polski rozmawiali m.in. o nastrojach w sztabie Andrzeja Dudy i o sytuacji w której wygrałby kandydat opozycji.
- Jakie są nastroje w sztabie Andrzeja Dudy? – zapytała Magdalena Ogórek swojego gościa, który przypomnijmy, jest jednym z członków tego właśnie sztabu.

- Jest duża energia, my jesteśmy zmotywowani do tego, aby Andrzej Duda wywalczył reelekcję. „Praca, nie kłótnie” – to nasze głównie zadanie. Jesteśmy w niełatwych czasach, u progu czyha kryzys gospodarczy w UE i państwach na całym świecie, do tego mamy kryzys zdrowotny związany z koronawirusem... A ta prezydentura zapewnia stabilizację. I nie mamy kryzysu politycznego. Patrząc na zachowania senatorów i samorządowców widzimy czym by się to skończyło, gdyby pełnili najważniejsze funkcje w państwie – odpowiedział Kanthak.

- Jak pozbieram to, co mówili posłowie przez ostatnie parę lat, to w momencie w którym wygrywa Trzaskowski i mamy tąpnięcie gospodarcze, to według mojego instynktu dziennikarskiego, 500 plus zostanie zabrane, nie ma mowy o 13 emeryturze, bo będzie łatanie budżetu – mówiła redaktor Ogórek.

- To jest oczywiste zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego jako posła, który w czasach koniunktury mówił, że 500 plus to rozdawnictwo. Pamiętamy 8 lat rządów PO, która była nastawiona na wspieranie bogatego społeczeństwa zapominając o Polsce powiatowej. Podział na Polskę A i B stworzyli politycy Platformy – mówił Kanthak.

Zobacz także

2020-07-10, godz. 15:52 WYBORY 2020: Młodzieżowa LR o kandydatach, przepływach elektoratów i kampanii wyborczej Spore różnice zdań wśród młodych z różnych opcji politycznych. » więcej 2020-07-10, godz. 13:35 WYBORY 2020: Beata Kempa o ostatnich godzinach kampanii i sporach politycznych w Brukseli - To jest już ostatnia prosta, ale każdy głos jest na wagę złota. JA chciałabym, żeby to była kampania kulturalna, ale jest ostra weszła w fazę brutalności, a… » więcej 2020-07-09, godz. 14:22 Debata "Wspólna sprawa" (09.07.2020): O bezrobociu i kondycji polskiej i opolskiej gospodarki W naszej debacie udział wzięli związkowcy, przedstawiciel ZUS oraz ekonomista i biznesmen. » więcej 2020-07-09, godz. 12:26 Małgorzata Jarosińska - Jedynak o programie "Mosty dla regionów" i wykorzystaniu funduszy unijnych - Rządowy program „Mosty dla regionów” jest finansowany z budżetu państwa, to prawie 2,3 mld złotych na opracowanie dokumentacji, czyli tego pierwszego etapu do… » więcej 2020-07-09, godz. 11:22 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską Przed nami II tura wyborów prezydenckich; do urn pójdziemy już 12 lipca, w niedzielę. Przypomnijmy, w I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 43% głosów… » więcej 2020-07-08, godz. 14:28 WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u, pozycji Polski w UE - Wybory prezydenckie dla PSL-u i naszych kandydatów zawsze były trudne - stwierdził Antoni Konopka, wicemarszałek województwa z Polskiego Stronnictwa Opolski… » więcej 2020-07-07, godz. 15:46 Piotr Moc o propozycjach dla słuchaczy w ramach letniej ramówki Radia Opole - Rozpoczęliśmy 6 lipca i zmieniła się u nas choćby muzyka, chcieliśmy żeby słuchacze odpoczęli od tej ciężkiej atmosfery jaką mieliśmy przez pandemię - powiedział… » więcej 2020-07-07, godz. 15:44 WYBORY 2020: Bartłomiej Czuchnowski o preferencjach wyborczych, programie Konfederacji - Nie ufamy tak naprawdę jednemu, jak i drugiemu kandydatowi - powiedział Bartłomiej Czuchnowski z Konfederacji. – Dlatego pozostawiamy naszym wyborcom decyzję… » więcej 2020-07-07, godz. 15:42 WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta - Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik . » więcej 2020-07-06, godz. 12:05 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny - Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »