Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-05-28, 12:48 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Katarzyną Czocharą

Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]
Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]
Rozmowę prowadziła Magdalena Ogórek [fot. Marcin Skomudek]
Rozmowę prowadziła Magdalena Ogórek [fot. Marcin Skomudek]
Magdalena Ogórek i Katarzyna Czochara rozmawiały m.in. o zachowaniu opozycji względem organizacji wyborów prezydenckich, ostatniej konferencji Zjednoczonej Prawicy i obecnych potrzebach Polaków.
- Rafał Trzaskowski ma dobre sondaże, Senat powinien więc dla odmiany grać na swojego kandydata, a gra na zwłokę. Różne frakcje w Platformie Obywatelskiej mówią, że być może marszałek Grodzki powinien być pełniącym obowiązki prezydenta, choć to wbrew Konstytucji… Co się dzieje w Platformie Obywatelskiej, czy tam jest jakaś walka „schetynowców” z „budkowcami”, o co tu chodzi, może Pani wie? – pytała Magdalena Ogórek.

- Jest takie powiedzenie, że jak w biznesie nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A w polityce jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o władzę i tak wygląda sytuacja w PO – stwierdziła poseł PiS Katarzyna Czochara.

- Całe działania opozycji są skierowane na to, żeby przejąć władzę i odsunąć Zjednoczoną Prawicę i to jest jedyny cel. Te wszystkie słowa, które słyszeliśmy z ust czołowych polityków PO czy Lewicy, gdzie z wielką troską mówiono o Polakach i że wybory nie mogą się odbyć 10 maja, to był po prostu szczyt hipokryzji – mówiła poseł PiS i dodała, że chodziło wyłącznie o zmianę kandydata.

- Chciano dać sobie czas na zmianę, bo Małgorzata Kidawa-Błońska miała być czarnym koniem wyborów … - mówiła Czochara.

- Ja mam wrażenie, że stała się koniem trojańskim, ale skoro już kandydata zmieniono i wybory 10 maja się nie odbyły, to o co teraz chodzi, dlaczego marszałek Grodzki gra na zwłokę? – dopytywała redaktor Ogórek.

- Prawdopodobnie nie są do końca przekonani, że Trzaskowski może wygrać te wybory i chcą sobie dać więcej czasu i doprowadzić do destabilizacji – stwierdziła poseł PiS.

W dalszej części rozmowy pojawiły się kwestie m.in. z ostatniej konferencji liderów Zjednoczonej Prawicy oraz aktualnych potrzebach Polaków.

Zobacz także

2020-07-10, godz. 15:52 WYBORY 2020: Młodzieżowa LR o kandydatach, przepływach elektoratów i kampanii wyborczej Spore różnice zdań wśród młodych z różnych opcji politycznych. » więcej 2020-07-10, godz. 13:35 WYBORY 2020: Beata Kempa o ostatnich godzinach kampanii i sporach politycznych w Brukseli - To jest już ostatnia prosta, ale każdy głos jest na wagę złota. JA chciałabym, żeby to była kampania kulturalna, ale jest ostra weszła w fazę brutalności, a… » więcej 2020-07-09, godz. 14:22 Debata "Wspólna sprawa" (09.07.2020): O bezrobociu i kondycji polskiej i opolskiej gospodarki W naszej debacie udział wzięli związkowcy, przedstawiciel ZUS oraz ekonomista i biznesmen. » więcej 2020-07-09, godz. 12:26 Małgorzata Jarosińska - Jedynak o programie "Mosty dla regionów" i wykorzystaniu funduszy unijnych - Rządowy program „Mosty dla regionów” jest finansowany z budżetu państwa, to prawie 2,3 mld złotych na opracowanie dokumentacji, czyli tego pierwszego etapu do… » więcej 2020-07-09, godz. 11:22 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską Przed nami II tura wyborów prezydenckich; do urn pójdziemy już 12 lipca, w niedzielę. Przypomnijmy, w I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 43% głosów… » więcej 2020-07-08, godz. 14:28 WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u, pozycji Polski w UE - Wybory prezydenckie dla PSL-u i naszych kandydatów zawsze były trudne - stwierdził Antoni Konopka, wicemarszałek województwa z Polskiego Stronnictwa Opolski… » więcej 2020-07-07, godz. 15:46 Piotr Moc o propozycjach dla słuchaczy w ramach letniej ramówki Radia Opole - Rozpoczęliśmy 6 lipca i zmieniła się u nas choćby muzyka, chcieliśmy żeby słuchacze odpoczęli od tej ciężkiej atmosfery jaką mieliśmy przez pandemię - powiedział… » więcej 2020-07-07, godz. 15:44 WYBORY 2020: Bartłomiej Czuchnowski o preferencjach wyborczych, programie Konfederacji - Nie ufamy tak naprawdę jednemu, jak i drugiemu kandydatowi - powiedział Bartłomiej Czuchnowski z Konfederacji. – Dlatego pozostawiamy naszym wyborcom decyzję… » więcej 2020-07-07, godz. 15:42 WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta - Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik . » więcej 2020-07-06, godz. 12:05 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny - Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »