Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Martyna Nakonieczny o odwołaniu wicemarszałka województwa…
2020-05-26, 13:58 Autor: Witold Żurawicki

Martyna Nakonieczny o odwołaniu wicemarszałka województwa, brakiem nadzoru samorządu nad instytucjami kultury

Martyna Nakonieczny [fot. Justyna Krzyżanowska]
Martyna Nakonieczny [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Za polityczne rozgrywki i niezdecydowanie samorządowców z Polskiego Stronnictwa Ludowego zapłacimy my wszyscy – powiedziała Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku wojewódzkim. - Wypłacając panu Rakoczemu dosyć poważną odprawę.
I przypomniała historię niedoszłych odwołań Stanisława Rakoczego z zarządu województwa. Podkreśliła, że marszałek Andrzej Buła zataił fakt, iż St. Rakoczy złożył rezygnację, która nie powodowałaby konieczności wypłaty odprawy. Marszałek zarządził głosowanie nad odwołaniem, co skutkuje taką wypłatą.

- Więcej rozmów z dyrektorem teatru oraz więcej zrozumienia dla potrzeb Opolan – zaapelowała Martyna Nakonieczny charakteryzując politykę kadrową w opolskim teatrze dramatycznym i zwolnienie niektórych aktorów. Jako kolejną wpadkę samorządu wojewódzkiego uznała także zamknięcie Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. Zapowiedziała interpelacje w tych sprawach.

Wyraziła nadzieję, że nowy wicemarszałek Antoni Konopka wykaże się większą otwartością wobec opozycji sejmikowej. Jeśli jego działania będą zbieżne z oczekiwaniami tej opozycji – radni Prawa i Sprawiedliwości będą go wspierać.

Zobacz także

2020-07-03, godz. 14:23 WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej - Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia. » więcej 2020-07-03, godz. 14:14 WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką - Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję. » więcej 2020-07-03, godz. 14:08 Adrian Czubak o zbiorniku w Raciborzu, tarczy antykryzysowej, a także walce z koronawirusem - Można powiedzieć, że zbiornik raciborski zapewnia bezpieczeństwo niemal w 100 procentach, na to czekali przede wszystkim mieszkańcy Opolszczyzny – mówił w Loży… » więcej 2020-07-02, godz. 14:47 Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji w przemyśle i handlu - W dalszym ciągu bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej, oprócz Czech - stwierdził ekonomista dr Witold Potwora. » więcej 2020-07-02, godz. 14:26 Wojciech Rajchel o bezrobociu, zwolnieniach grupowych - My podtrzymujemy stanowisko, że Tarcza 4.0, jej przepisy wciąż stwarzają wiele problemów pracodawcom jak i pracobiorcom -powiedział Wojciech Rajchel, przewodniczący… » więcej 2020-07-02, godz. 12:45 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta RP Magdalena Ogórek i Paweł Mucha rozmawiali o 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy, wynikach I tury wyborów prezydenckich i programie na Polskę jaki proponuje Polakom… » więcej 2020-07-02, godz. 11:05 WYBORY 2020: Rafał Bartek o tym jak głosowała Mniejszość Niemiecka w I turze wyborów prezydenckich - Mniejszość zapewne głosowała różnie, bo członkowie mają różne poglądy polityczne, szczególnie w sytuacji gdy nie startują kandydaci mniejszości, ale robiliśmy… » więcej 2020-07-01, godz. 13:14 WYBORY 2020: Beata Kempa o wyniku Andrzeja Dudy, jego zasługach dla wyborców - Teraz jesteśmy na innym etapie, walka będzie do końca - powiedziała Beata Kempa - europosłanka z Prawa i Sprawiedliwości, oceniając przebieg kampanii wyborc… » więcej 2020-07-01, godz. 12:28 WYBORY 2020: Marcin Oszańca o wyniku kandydata Koalicji Polskiej, ocenie kampanii - Nie można mówić o żadnych rozrachunkach wyborczych – zastrzegł Marcin Oszańca, rzecznik prasowy PSL w regionie. » więcej 2020-06-30, godz. 13:05 Magazyn międzynarodowy Piotra Semka i Piotra Cywińskiego cz.6 [AUDIO] » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »