Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Janusz Kowalski o kandydacie Koalicji Obywatelskiej…
2020-05-25, 13:02 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Janusz Kowalski o kandydacie Koalicji Obywatelskiej, obietnicach wyborczych i reformie wymiaru sprawiedlwiości

Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Rafał Trzaskowski chce doprowadzić do tego, by wszyscy Polacy, którzy popierają Platformę Obywatelską, poparli jego kandydaturę – powiedział Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski. – Rzeczywiście walczy o własny elektorat.
W jego opinii ewentualny wybór Rafała Trzaskowskiego na urząd prezydenta doprowadziłby do permanentnego konfliktu na szczytach władzy.

- On jest związany ze standardem donoszenia na Polskę – podkreślił Janusz Kowalski, tłumacząc, że Rafał Trzaskowski wielokrotnie skarżył na nasz kraj politykom zagranicznym.

Nasz gość dodał, że kandydat KO jest kompletnie niewiarygodny, gdyż nie dotrzymuje obietnic. To polityczny twór Donalda Tuska. A w Warszawie nie potrafi rozwiązać podstawowych problemów.

- Nikt ci tyle nie obieca co Rafał Trzaskowski – żartował Janusz Kowalski dodając, że obecnie w kampanii wyborczej należy się spodziewać festiwalu różnych obietnic ze strony kandydata KO.

Nasz rozmówca powiedział, że nastąpiła historyczna chwila, w której prezydent Andrzej Duda nominował nowego prezesa Sądu Najwyższego. Zakończono okres rozpolitykowania SN. A Polacy oczekują, że sędziowie zajmą się orzekaniem.
Z Januszem Kowalskim rozmawiają Joanna Matlak i Witold Żurawicki

Zobacz także

2020-07-03, godz. 14:08 Adrian Czubak o zbiorniku w Raciborzu, tarczy antykryzysowej, a także walce z koronawirusem - Można powiedzieć, że zbiornik raciborski zapewnia bezpieczeństwo niemal w 100 procentach, na to czekali przede wszystkim mieszkańcy Opolszczyzny – mówił w Loży… » więcej 2020-07-02, godz. 14:47 Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji w przemyśle i handlu - W dalszym ciągu bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej, oprócz Czech - stwierdził ekonomista dr Witold Potwora. » więcej 2020-07-02, godz. 14:26 Wojciech Rajchel o bezrobociu, zwolnieniach grupowych - My podtrzymujemy stanowisko, że Tarcza 4.0, jej przepisy wciąż stwarzają wiele problemów pracodawcom jak i pracobiorcom -powiedział Wojciech Rajchel, przewodniczący… » więcej 2020-07-02, godz. 12:45 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta RP Magdalena Ogórek i Paweł Mucha rozmawiali o 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy, wynikach I tury wyborów prezydenckich i programie na Polskę jaki proponuje Polakom… » więcej 2020-07-02, godz. 11:05 WYBORY 2020: Rafał Bartek o tym jak głosowała Mniejszość Niemiecka w I turze wyborów prezydenckich - Mniejszość zapewne głosowała różnie, bo członkowie mają różne poglądy polityczne, szczególnie w sytuacji gdy nie startują kandydaci mniejszości, ale robiliśmy… » więcej 2020-07-01, godz. 13:14 WYBORY 2020: Beata Kempa o wyniku Andrzeja Dudy, jego zasługach dla wyborców - Teraz jesteśmy na innym etapie, walka będzie do końca - powiedziała Beata Kempa - europosłanka z Prawa i Sprawiedliwości, oceniając przebieg kampanii wyborc… » więcej 2020-07-01, godz. 12:28 WYBORY 2020: Marcin Oszańca o wyniku kandydata Koalicji Polskiej, ocenie kampanii - Nie można mówić o żadnych rozrachunkach wyborczych – zastrzegł Marcin Oszańca, rzecznik prasowy PSL w regionie. » więcej 2020-06-30, godz. 13:05 Magazyn międzynarodowy Piotra Semka i Piotra Cywińskiego cz.6 [AUDIO] » więcej 2020-06-30, godz. 15:03 WYBORY 2020: Jerzy Przystajko o wyniku Roberta Biedronia i kondycji Lewicy - Z wynikami się nie dyskutuje, ale chciałbym podziękować wszystkim, którzy głosowali na Roberta Biedronia – powiedział Jerzy Przystajko z Partii Razem (Lewica)… » więcej 2020-06-30, godz. 14:56 WYBORY 2020: Łukasz Fomicz o wyniku Krzysztofa Bosaka i recepcie na silną gospodarkę - Jeśli dobrze liczę to nie jest czwarte, ale trzecie miejsce - powiedział Łukasz Fomicz z Konfederacji o wyniku Krzysztofa Bosaka w I turze wyborów prezydenckich… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »