Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Janusz Kowalski o kandydacie Koalicji Obywatelskiej…
2020-05-25, 13:02 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Janusz Kowalski o kandydacie Koalicji Obywatelskiej, obietnicach wyborczych i reformie wymiaru sprawiedlwiości

Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Rafał Trzaskowski chce doprowadzić do tego, by wszyscy Polacy, którzy popierają Platformę Obywatelską, poparli jego kandydaturę – powiedział Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski. – Rzeczywiście walczy o własny elektorat.
W jego opinii ewentualny wybór Rafała Trzaskowskiego na urząd prezydenta doprowadziłby do permanentnego konfliktu na szczytach władzy.

- On jest związany ze standardem donoszenia na Polskę – podkreślił Janusz Kowalski, tłumacząc, że Rafał Trzaskowski wielokrotnie skarżył na nasz kraj politykom zagranicznym.

Nasz gość dodał, że kandydat KO jest kompletnie niewiarygodny, gdyż nie dotrzymuje obietnic. To polityczny twór Donalda Tuska. A w Warszawie nie potrafi rozwiązać podstawowych problemów.

- Nikt ci tyle nie obieca co Rafał Trzaskowski – żartował Janusz Kowalski dodając, że obecnie w kampanii wyborczej należy się spodziewać festiwalu różnych obietnic ze strony kandydata KO.

Nasz rozmówca powiedział, że nastąpiła historyczna chwila, w której prezydent Andrzej Duda nominował nowego prezesa Sądu Najwyższego. Zakończono okres rozpolitykowania SN. A Polacy oczekują, że sędziowie zajmą się orzekaniem.
Z Januszem Kowalskim rozmawiają Joanna Matlak i Witold Żurawicki

Zobacz także

2020-07-07, godz. 15:46 Piotr Moc o propozycjach dla słuchaczy w ramach letniej ramówki Radia Opole - Rozpoczęliśmy 6 lipca i zmieniła się u nas choćby muzyka, chcieliśmy żeby słuchacze odpoczęli od tej ciężkiej atmosfery jaką mieliśmy przez pandemię - powiedział… » więcej 2020-07-07, godz. 15:44 WYBORY 2020: Bartłomiej Czuchnowski o preferencjach wyborczych, programie Konfederacji - Nie ufamy tak naprawdę jednemu, jak i drugiemu kandydatowi - powiedział Bartłomiej Czuchnowski z Konfederacji. – Dlatego pozostawiamy naszym wyborcom decyzję… » więcej 2020-07-07, godz. 15:42 WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta - Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik . » więcej 2020-07-06, godz. 12:05 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny - Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS. » więcej 2020-07-06, godz. 12:01 Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym - Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło Rafała Trzaskowskiego… » więcej 2020-07-06, godz. 11:58 WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem powietrza, hipokryzji Rafała Trzaskowskiego - Jeżeli system handlu emisjami nie zostanie zreformowany, to od 1 stycznia przyszłego roku odbiorców ciepła i energii elektrycznej czekają znaczne podwyżki cen… » więcej 2020-07-06, godz. 11:50 WYBORY 2020: Rajmund Miller o zaletach Rafała Trzaskowskiego, programie wyborczym - Rafał Trzaskowski jest na wszystkich spotkaniach wyborczych wiarygodny - ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-03, godz. 14:23 WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej - Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia. » więcej 2020-07-03, godz. 14:14 WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką - Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję. » więcej 2020-07-03, godz. 14:08 Adrian Czubak o zbiorniku w Raciborzu, tarczy antykryzysowej, a także walce z koronawirusem - Można powiedzieć, że zbiornik raciborski zapewnia bezpieczeństwo niemal w 100 procentach, na to czekali przede wszystkim mieszkańcy Opolszczyzny – mówił w Loży… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »