Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Wilczyński o Rafale Trzaskowskim oraz 'zmęczonych'…
2020-05-25, 12:42 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Ryszard Wilczyński o Rafale Trzaskowskim oraz "zmęczonych" kandydatach opozycji

Ryszard Wilczyński [fot.Maciej Wajler]
Ryszard Wilczyński [fot.Maciej Wajler]
- Andrzej Duda miał dobre sondaże, ale mu spadły. Rafał Trzaskowski ma już nie tylko szansę na drugą turę ale ma szansę wygrać – mówił w Loży Radiowej Ryszard Wilczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zdaniem naszego gościa Trzaskowski ma szanse wygrać wybory „dla nas, dla Polaków, dla polskiej demokracji”. – Jestem przekonany, że to zrobi, bo wygrywają kandydaci którym się chce i kandydaci, których ludzie uważają, że mogą wygrać – mówił Wilczyński.

Zdaniem naszego gościa Trzaskowski ma szanse wygrać wybory „dla nas, dla Polaków, dla polskiej demokracji”. – Jestem przekonany, że to zrobi, bo wygrywają kandydaci którym się chce i kandydaci, których ludzie uważają, że mogą wygrać – mówił Wilczyński.

- Widzę zmęczonego Kosiniaka-Kamysza i nakręcającego się Hołownie, który wielosłowiem nadrabia pustkę swoich propozycji. Koncentruje się na Trzaskowskim. Gdy byłem wojewodą to był moim szefem i to chyba jednym z najsympatyczniejszych. Bije mu energia z twarzy i z oczu widać, że jest to ktoś, kto lubi przenosić góry – przekonywał nasz gość.

- Po 1,5 roku prezydentury w Warszawie widzimy, że wystartował znakomicie, są nowe przedsięwzięcia, projekty i lepsza jakość życia – mówił Wilczyński.

- A Warszawa wyznacza trendy w życiu publicznym, standardy, które są w wielkich aglomeracjach tworzą dobry wizerunek kraju i potem rozchodzą się na boki i mniejsze ośrodki. To buduje wizerunek kraju, który powinien być europejski – stwierdził.
Z Ryszardem Wilczyńskim rozmawiają Joanna Matlak i Witold Żurawicki

Zobacz także

2020-07-03, godz. 14:08 Adrian Czubak o zbiorniku w Raciborzu, tarczy antykryzysowej, a także walce z koronawirusem - Można powiedzieć, że zbiornik raciborski zapewnia bezpieczeństwo niemal w 100 procentach, na to czekali przede wszystkim mieszkańcy Opolszczyzny – mówił w Loży… » więcej 2020-07-02, godz. 14:47 Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji w przemyśle i handlu - W dalszym ciągu bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej, oprócz Czech - stwierdził ekonomista dr Witold Potwora. » więcej 2020-07-02, godz. 14:26 Wojciech Rajchel o bezrobociu, zwolnieniach grupowych - My podtrzymujemy stanowisko, że Tarcza 4.0, jej przepisy wciąż stwarzają wiele problemów pracodawcom jak i pracobiorcom -powiedział Wojciech Rajchel, przewodniczący… » więcej 2020-07-02, godz. 12:45 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta RP Magdalena Ogórek i Paweł Mucha rozmawiali o 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy, wynikach I tury wyborów prezydenckich i programie na Polskę jaki proponuje Polakom… » więcej 2020-07-02, godz. 11:05 WYBORY 2020: Rafał Bartek o tym jak głosowała Mniejszość Niemiecka w I turze wyborów prezydenckich - Mniejszość zapewne głosowała różnie, bo członkowie mają różne poglądy polityczne, szczególnie w sytuacji gdy nie startują kandydaci mniejszości, ale robiliśmy… » więcej 2020-07-01, godz. 13:14 WYBORY 2020: Beata Kempa o wyniku Andrzeja Dudy, jego zasługach dla wyborców - Teraz jesteśmy na innym etapie, walka będzie do końca - powiedziała Beata Kempa - europosłanka z Prawa i Sprawiedliwości, oceniając przebieg kampanii wyborc… » więcej 2020-07-01, godz. 12:28 WYBORY 2020: Marcin Oszańca o wyniku kandydata Koalicji Polskiej, ocenie kampanii - Nie można mówić o żadnych rozrachunkach wyborczych – zastrzegł Marcin Oszańca, rzecznik prasowy PSL w regionie. » więcej 2020-06-30, godz. 13:05 Magazyn międzynarodowy Piotra Semka i Piotra Cywińskiego cz.6 [AUDIO] » więcej 2020-06-30, godz. 15:03 WYBORY 2020: Jerzy Przystajko o wyniku Roberta Biedronia i kondycji Lewicy - Z wynikami się nie dyskutuje, ale chciałbym podziękować wszystkim, którzy głosowali na Roberta Biedronia – powiedział Jerzy Przystajko z Partii Razem (Lewica)… » więcej 2020-06-30, godz. 14:56 WYBORY 2020: Łukasz Fomicz o wyniku Krzysztofa Bosaka i recepcie na silną gospodarkę - Jeśli dobrze liczę to nie jest czwarte, ale trzecie miejsce - powiedział Łukasz Fomicz z Konfederacji o wyniku Krzysztofa Bosaka w I turze wyborów prezydenckich… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »