Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jan Zimoch i Michał Maliński o sondażach ws. wyborów…
2020-05-22, 12:47 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Jan Zimoch i Michał Maliński o sondażach ws. wyborów prezydenckich i kandydatach

Jan Zimoch, Michał Maliński
Jan Zimoch, Michał Maliński
Naszych gości zapytaliśmy m.in. o jeden z gorętszych tematów ostatniego tygodnia, czyli wymianę kandydata na prezydenta z ramienia PO. Małgorzatę Kidawę-Błońską zastąpił bowiem Rafał Trzaskowski, obecnie prezydent Warszawy. Rozmawialiśmy też o sondażach i elektoracie jaki będą się starali pozyskać kandydaci poszczególnych partii.
- Rosnące notowania dla Rafała Trzaskowskiego są czymś naturalnym ze względu na to, że jest nowym kandydatem, to pewien powiew świeżości. Myślę, że jest w stanie zagarnąć dla siebie trochę lewicowego elektoratu, bo Rafał Trzaskowski jest bardziej lewicujący niż centrowy. A na centrową Platforma próbuje się kreować – mówił Jan Zimoch z Młodej Prawicy.

- Rafał Trzaskowski nie jest w żaden sposób zagrożeniem ani dla Konfederacji ani dla naszego kandydata Krzysztofa Bosaka. Są co najmniej dwa powody: Rafał Trzaskowski mocno wygrał wybory, ale na prezydenta Warszawy. A Warszawa nie jest w ogóle miarodajna, to nie jest tzw. „Polska w pigułce”. 40% Polaków mieszka na wsi, kolejne kilkadziesiąt procent to mieszkańcy miast powiatowych. Z nimi Krzysztof Bosak ma świetny kontakt, a wobec takiej większości Trzaskowski nie jest wiarygodny – ocenił z kolei Michał Maliński z Konfederacji.

- Elektorat Krzysztofa Bosaka będzie bazował na zwolennikach Konfederacji, środowiskach narodowych, katolickich, wolnościowych i konserwatywnych. Po sondażach widać jednak, że docieramy do nowych grup odbiorców, którzy chcą Polski podmiotowej, suwerennej, racjonalnej i szanującej tradycyjne wartości. Zaczynaliśmy w sondażach od 3-5%, a teraz widzimy już 9-10% - dodał Maliński.

Jana Zimocha pytaliśmy także o niedawną wizytę Jarosława Gowina w Opolu.
- Nasze struktury partyjne na Opolszczyźnie powiększyły się o czterech samorządowców, to m.in. burmistrz Głogówka. Dla nas to ważne, bo nasza partia zawsze miała silny trzon samorządowych i one są pewnego rodzaju podstawą naszej działalności. Uważam też, ż jedynie reelekcja Andrzeja Dudy pozwoli na dalsze prowadzenie refom i zarządzanie krajem, a nie tylko administrowanie z którym mielibyśmy do czynienia gdyby wygrał kandydat opozycji – mówił Zimoch.

Zobacz także

2020-07-02, godz. 14:47 Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji w przemyśle i handlu - W dalszym ciągu bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej, oprócz Czech - stwierdził ekonomista dr Witold Potwora. » więcej 2020-07-02, godz. 14:26 Wojciech Rajchel o bezrobociu, zwolnieniach grupowych - My podtrzymujemy stanowisko, że Tarcza 4.0, jej przepisy wciąż stwarzają wiele problemów pracodawcom jak i pracobiorcom -powiedział Wojciech Rajchel, przewodniczący… » więcej 2020-07-02, godz. 12:45 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta RP Magdalena Ogórek i Paweł Mucha rozmawiali o 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy, wynikach I tury wyborów prezydenckich i programie na Polskę jaki proponuje Polakom… » więcej 2020-07-02, godz. 11:05 WYBORY 2020: Rafał Bartek o tym jak głosowała Mniejszość Niemiecka w I turze wyborów prezydenckich - Mniejszość zapewne głosowała różnie, bo członkowie mają różne poglądy polityczne, szczególnie w sytuacji gdy nie startują kandydaci mniejszości, ale robiliśmy… » więcej 2020-07-01, godz. 13:14 WYBORY 2020: Beata Kempa o wyniku Andrzeja Dudy, jego zasługach dla wyborców - Teraz jesteśmy na innym etapie, walka będzie do końca - powiedziała Beata Kempa - europosłanka z Prawa i Sprawiedliwości, oceniając przebieg kampanii wyborc… » więcej 2020-07-01, godz. 12:28 WYBORY 2020: Marcin Oszańca o wyniku kandydata Koalicji Polskiej, ocenie kampanii - Nie można mówić o żadnych rozrachunkach wyborczych – zastrzegł Marcin Oszańca, rzecznik prasowy PSL w regionie. » więcej 2020-06-30, godz. 13:05 Magazyn międzynarodowy Piotra Semka i Piotra Cywińskiego cz.6 [AUDIO] » więcej 2020-06-30, godz. 15:03 WYBORY 2020: Jerzy Przystajko o wyniku Roberta Biedronia i kondycji Lewicy - Z wynikami się nie dyskutuje, ale chciałbym podziękować wszystkim, którzy głosowali na Roberta Biedronia – powiedział Jerzy Przystajko z Partii Razem (Lewica)… » więcej 2020-06-30, godz. 14:56 WYBORY 2020: Łukasz Fomicz o wyniku Krzysztofa Bosaka i recepcie na silną gospodarkę - Jeśli dobrze liczę to nie jest czwarte, ale trzecie miejsce - powiedział Łukasz Fomicz z Konfederacji o wyniku Krzysztofa Bosaka w I turze wyborów prezydenckich… » więcej 2020-06-29, godz. 14:26 WYBORY 2020: Agata Lika o wyniku Szymona Hołowni i o tym, co dalej z jego elektoratem - My mocno pracowaliśmy na to, żeby Szymon Hołownia wszedł do drugiej tury, nie udało się, ale to co się wydarzyło to jest nasz ogromny sukces zarówno polityczny… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »