Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Fabian Pszon i Tomasz Wiciak o zmianie kandydata…
2020-05-15, 08:22 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Fabian Pszon i Tomasz Wiciak o zmianie kandydata przez Platformę Obywatelską, kampanii prezydenckiej i sondażach

Fabian Pszon i Tomasz Wiciak
Fabian Pszon i Tomasz Wiciak
- Osobiście bardzo mi szkoda pani Małgorzaty Kidawy – Błońskiej – zastrzegł Tomasz Wiciak z Forum Młodych Ludowców przy PSL. Nie wiadomo jeszcze kto na tym zyska.

- Rezygnacja z kandydowania przez Małgorzatę Kidawę – Błońską jest aktem nieodpowiedzialnym – powiedział z kolei Fabian Pszon z młodzieżówki Solidarnej Polski.
Zdaniem przedstawiciela Solidarnej Polski ta rezygnacja pokazuje po pierwsze, że nie jest ważne kto startuje. Przecież ta kandydatka wygrała prawybory w Platformie Obywatelskiej. Po drugie – PO znacznie słabnie, co widać po rosnących notowaniach kandydatów pozostałych.

Tomasz Wiciak przyznał, że z punktu widzenia także Polskiego Stronnictwa Ludowego to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż obecnie każda partia, w tym ludowcy, będzie mogła powalczyć o część osamotnionego elektoratu Platformy Obywatelskiej.

- Prezydent Andrzej Duda na razie nie ma kontrkandydata, z którym można by merytorycznie debatować – dodał Fabian Pszon.– To nas smuci jako Zjednoczoną Prawicę.

- Dzisiaj tak naprawdę nie mamy kampanii wyborczej, bo marszałek sejmu musi wyznaczyć termin wyborów – wyjaśnił Tomasz Wiciak. Dodał, że sztaby analizują przepływy elektoratów i analizują poszczególne kandydatury.

Zobacz także

2020-06-24, godz. 14:34 Irena Koszyk o raporcie w sprawie nauki zdalnej w Opolu - W szkołach podstawowych odnotowano brak kontaktu z 4% uczniów. Wydaje się niedużo, ale to jest 50 osób, a każdy uczeń jest ważny – mówiła w Loży Radiowej Irena… » więcej 2020-06-24, godz. 14:29 Radosław Roszkowski o sytuacji powodziowej w powiecie prudnickim - Woda na szczęście opada i najgorsze jest za nami. Mamy szczęście, że nie dotknęło nas w takim stopniu jak inne samorządy – mówił w Loży Radiowej Radosław Roszkowski… » więcej 2020-06-24, godz. 14:08 WYBORY 2020: Michał Nowak o obietnicach wyborczych, szansach Andrzeja Dudy na wygraną w pierwszej turze - Emocje kampanijne sięgają szczytu - przyznał Michał Nowak z Solidarnej Polski. – Poza tym ogromnym impulsem jest tez zainteresowanie ludzi, chęć pomocy. » więcej 2020-06-24, godz. 13:22 WYBORY 2020: Dariusz Asman o zaangażowaniu w politykę, programie Szymona Hołowni - Przez całe życie nie interesowałem się polityką, ale teraz troska o rodzinę, dzieci, wnuki, o nasz kraj ukierunkowały mnie - powiedział Dariusz Asman z opolskiej… » więcej 2020-06-23, godz. 13:12 WYBORY 2020: Piotr Pancześnik o spotkaniu Trump - Duda oraz o programie gospodarczym - To była tak długa kampania, że trudno utrzymać wysoki poziom emocji, ale mobilizacja naszych struktur jest duża - stwierdził Piotr Pancześnik z Porozumienia. » więcej 2020-06-23, godz. 12:38 WYBORY 2020: Longin Bartnik o kampanii wyborczej i programie Krzysztofa Bosaka - Mamy pełne ręce roboty – przyznał Longin Bartnik z Konfederacji, omawiając pracę sztabu wyborczego kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka. » więcej 2020-06-22, godz. 12:20 WYBORY 2020: Jerzy Czerwiński o prerogatywach prezydenta, współpracy z rządem - To co mówił poseł Wilczyński to jest nieprawda. Po drugie - jego projekcja ewentualnej przyszłości politycznej nijak się ma do rzeczywistości – zastrzegł z kolei… » więcej 2020-06-22, godz. 12:18 WYBORY 2020: Ryszard Wilczyński o programie Rafała Trzaskowskiego, nierównowadze w sprawowaniu władzy - Rafał Trzaskowski niesie przesłanie, że możemy w Polsce stworzyć wspólnotę - powiedział Ryszard Wilczyński, poseł Platformy Obywatelskiej. » więcej 2020-06-22, godz. 12:17 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o programie Andrzeja Dudy, o zagrożeniu obcymi ideologiami - Odpowiedź jest bardzo prosta: to prezydent Andrzej Duda jest gwarantem stabilnego rozwoju silnej Polski – zastrzegła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna… » więcej 2020-06-22, godz. 12:15 WYBORY 2020: Stanisław Rakoczy o kampanii Władysława Kosiniaka – Kamysza, konwencji w Opolu - Szukaliśmy dużego miejsca ze sporą przestrzenią – wyjaśnił szef opolskich ludowców wybór miejsca konwencji kandydata Koalicji Polskiej. – Opolski amfiteatr jest… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »